Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Da Gabi Andrei sta acasa pana in 14 septembrie. Sotul meu are pana atunci un program mai lejer (lucrează in ture) si are f multe zile libere. Doar o zi pe săptămână mai apelam la bunici sa stea cu Andrei pana iesim de la job. E incredibil ce mult contează ca stau atat de mult împreună Andrei cu tatăl lui. Merg împreună cu bicicletele prin parcuri, la diverse muzee, expozitii, cu sotul meu mananca singur inclusiv supa, construiesc lego toata ziua. Cand suntem toti trei, dupamasa, pe mine ma mai roaga sa ii dau eu papa, sa il mai duc in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da Gabi Andrei sta acasa pana in 14 septembrie. Sotul meu are pana atunci un program mai lejer (lucrează in ture) si are f multe zile libere. Doar o zi pe săptămână mai apelam la bunici sa stea cu Andrei pana iesim de la job. E incredibil ce mult contează ca stau atat de mult împreună Andrei cu tatăl lui. Merg împreună cu bicicletele prin parcuri, la diverse muzee, expozitii, cu sotul meu mananca singur inclusiv supa, construiesc lego toata ziua. Cand suntem toti trei, dupamasa, pe mine ma mai roaga sa ii dau eu papa, sa il mai duc in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut ca am dat un -1 mesajului Gabrielei. Va rog fetelor care mai sunteti pe forum sa dati un + 1 sa reparati gresala mea. Nu stiu cum si când am reusit sa fac asta dar acum dimineata am văzut -1. Sorry.

Ce tare ar fi sa se nasca tot in 1 octombrie. Cat vei sta acasa dupa naștere?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut ca am dat un -1 mesajului Gabrielei. Va rog fetelor care mai sunteti pe forum sa dati un + 1 sa reparati gresala mea. Nu stiu cum si când am reusit sa fac asta dar acum dimineata am văzut -1. Sorry.

Ce tare ar fi sa se nasca tot in 1 octombrie. Cat vei sta acasa dupa naștere?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha ok. Si apoi ce vei face cu cel mic? Oare ne-ai zis cum il va chema? Va merge la cresa? Ce zice Stef? IL așteaptă? Andrei mai nou ne tot spune ca atunci când va fi mare si tătic va avea o fetită si un baietel dar el nu vrea sa aibă surioara sau fratior. Cine poate sti ce e in căpșorul lor....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nume n-am spus, ca nu ne-am hotarat inca. Adica de 2x am crezut ca "asta este!" si apoi... parca ma razgandesc.

Mi-ati dat sugestii? nu mai retin... mai ziceti-mi o data, daca vreti, va rog.

 

Daycare most likely de la 1 an, da. Nu cred ca mai sta taica-su si cu al 2lea; nici nu aduc vorba, sa vedem! :)

daca o fi, poate sta, dar maxim pana la 1 an jumate, zic eu. Deocamdata nu am gasit nimic, e pus pe un waiting list doar, si nu prea sunt sanse, ca e waiting list de 2-3 ani.

 

Stef sincer habar nu are. I-am mentionat de vreo 3 ori, dar nu intelege conceptul. Vede bebei pe strada, e topit dupa ei, dar nici nu are cum sa inteleaga ca ei ar putea fi in burta acum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli, buna ideea cu poze, poate scot o data laptopul si-i arat si lui Stef poze cu el in burtica si apoi cu el nascut.

Desi sincer nu mi se pare asa important sa inteleaga ce si cum. Reactia aia cu un nou venit in familie va fi fresh oricum. [:)]

Pacat ca fetele cu experienta nu mai dau pe aici sa povesteasca. Tot ce-mi amintesc e de David al Mirabelei, cum nu mai vroia sa se stearga la fund sg, ca sa-l stearga si pe el, ca pe frate-su  Calin :) [:-)))]

 

ms si de nume, sunt pe lista!

 

Cand plecati in vacanto-relaxare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...