Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu dorm pe mine, si e abia 10 jumate dimineata. vai, ce-as vrea sa fiu acasa in pat!

Nu mai dorm ca lumea noptile, desi tare mi-as dori, nu am nevoie de practica pt cd se naste bebe :)

Ma tot trezesc ba la 2-3 si stau cu okii pe pereti pana pe la 5 jumate - 6, si apuc sa mai dorm vreo jumate de ora, ba ma trezesc pe la 4-5 si gata noaptea! Si apoi la servici visez numai sa ma intind intr-un pat si sa dorm, dar bineinteles a doua noapte o iau de la capat.

Ieri am avut si-un episod naspa tare de acid refluz, arsuri la stomac, cred ca de la spanacul mancat la pranz. Incep sa ma loveasca toate vad!

 

ieri ma gandeam sa va povestesc de Stef, dar nu mai stiu ce. E super haios, fetelor, nu sunteti incantate de varsta asta a lor?

aaa, cred ca stiu! de vreo doua luni, asa, cand merge la somn, de obicei ma cheama si pe mine. eu ma asez pe jos turceste, si el zice "mami, babyyyy!" si se asaza la mine-n poale/ brate, si zice "mneee, baby..." si-i place sa-i cant si sa-l mangai. Fac asta vreun minut- doua, si apoi merge in patut la culcare. Oare are legatura ca sunt insarcinata?

El pare ca habar nu are, dar oare simte ceva?

sau e doar o faza?

eu il intreb "baby? pai ce, tu esti baby?" si zice "yes! Stefan baby!" si-i zic "daaaa, esti baby mare!" (asta ca sa pot face trecerea mai tarziu la baby mic si baby mare)

 

si a inceput sa fie pasionat de trenuri- sa se joace, si carti cu Thomas & friends. desene inca nu stie ca exista.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, m-ai inspirat sa-l mai scoatem si noi cu bicicleta, ca are una cu training wheels, e kiar Thomas bike, e tare draguta, desi e second hand si am impresia ca merge cam greoi, din ce-a spus taica-su (c-a comparat-o cu bicicleta altui baiat din parc). Poate de asta nu poate merge pe ea.

Plus ca i-a legat o ata de ghidon si-l trage taica-su, si se plictiseste repede. Dar i-am spus sa incepem sa-l scoatem mai des cu bicicleta, ca o facem tare rar, cd cere S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai noi cand iesim intrebam : Azi cu ce vrei sa iesim si unde vrei sa mergem. Astea sunt mereu alegerile lui. Si spune cu bicicleta sau trotineta si numeste parcul unde vrea. Bine, pe lângă astea îmi umple si rucsacul (deja plin cu apa, fructe, servetele, biscuiti) cu jucării un caz ca se plicteste de bicicleta/trotineta. Nu se poate unge ceva pe la bicicleta sa meargă mai usor? Nu aveti ceva service de biciclete prin apropiere?

 

Ba da Gabi e minunata vârstă asta. Ne uimeste zilnic. Eu îmi notez ca le.uit. Mi-a zis zilele trecute ca vrea scuter. Si am.zis ok vei primi la 16 ani. Si îmi răspunde resemnat: Bine mami daca asa spui tu asa e dar ataaaaaa va duraaaaaaa......

In alta zi asa din senin a zis Mami asa îmi place cand suntem toti trei, si asa îmi place casa noastră.....

El nu mai vrea sa i se spună bebeluș ca e băiat mare. Toata ziua ne pune sa il masuram sa vadă cat a crescut sa ajungă la lift la.buton

 

 

Oli oauuuuuu ai grija de tine. Sănătate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu il las , cu masura,la.desene: La patrula catelusilor (Paw patrol) si la Dora si prietenii. Vreau sa va spun ca are deja expresii in engleza pe care le foloseste corect. Cand plecam ne spune come on my frinds, sau let's go. Foloseste thank you uneori, spune sorry când face cate o boacănă si m-a întrebat ieri ce înseamnă very very much ....desenele sunt interactive in sensul ca pun întrebări. Ieri eu calcam haine lângă el si am.rămas masca cand a întrebat nu stiu cine ca daca are patru felii de pizza si da doua la cineva cate ii rămân si Andrei a zis doua. L-am întrebat daca lka mai văzut la bunici desenul ala si a zis ca nu. No aici chair nu stiu ce sa zic ca ma îndoiesc ca stie mate. O sa încerc azi cu niste cuburi. Ori a numărat feliile de pizza ori poate au dispărut doua si atunci a numărat ce a rămas ( eu nu eram atenta la tv) ca sigur nu stie matematica. Dar ideea e ca mai invata cateceva si de la desene . Oricum e bine Gabi ca ai reușit sa il tii departe de ele de tot. F bine.

 

 

Sa te odihnesti. Îmi pare rau ca nu prea poti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello gagici! mi-o fo' dor de voi si pici!

 

noi am fost la mare saptamana trecuta, a fost super...am avut cazare de nota 10 si papa bun...dimineata mancam pe plaja, la pranz la pensiune proaspat si bun, iar seara ieseam..in primele zile au fost valuri mari si david s-a speriat de apa, dar apoi nu mai vrea decat in apa :))  a mancat bine, a dormit, s-a jucat, s-a bronzat..

acum e la mama 2 saptamani ca e inchisa cresa...de la 1 sept as putea sa-l duc la cresa, iar din 15 la gradi...dar mi frica sa nu-l bulversez, vede alte doamne, alti colegi, chiar nush cum sa fac ca nu am ce face cu el...

cu serviciul e la fel, tot caut altceva si nu gasesc...

de operat nici vorba, nu am cand si cum, daca imi iau medical iar imi sar in cap toti...e perioada concediilor si suntem putine...desi piciorul stang ma doare rau..

 

ma bucur sa citesc despre voi! despre nazdravanii si expresii...david mi-a zis intr-o zi " mami esti imposibila!"  [batcap] altadata mi-a zis ca sunt frumoasa  [:)] cand vrea ceva nu zice ca vrea, doar bate apropouri...la mare vroia o masinuta si ma tot ducea acolo si-mi spunea: "uite mami, ce faina-i masina aia!"  [:)]

 

pampers nu mai avem nici la somnul de pranz, doar noaptea, desi uneori e complet uscat dimineata...in schimb caca face pe el  [alcool] si dup-aia zice "a venit caca!"...a facut si la olita de multe ori, nu-mi dau seama de ce nu mai face..

 

va pup!

post-115464-0-94160200-1439891347_thumb.jpg

post-115464-0-64276600-1439891366_thumb.jpg

post-115464-0-25535400-1439891384_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Din nou nu dorm la ora asta. Mă tot striga Andrei. E a doua noapte in care doarme in pat de baieti mari. L-am lăsat sa il aleagă singur si a ales un pat cu un băiețel, planete, racheta e chiar simpatic. Pana acum nu a cazut dar avem un opritor mic care nu îl lasa sa se rostogoleasca din pat. Încet încet invata sa stea si acoperit, ce mai ....are mama băiat mare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, ce pat dragut! tare mult imi place! Cat e de lung?

cum mai doarme Andrei in el?

 

eu miercuri am crezut ca nasc, m-au tinut in spital 24 ore pt monitorizare, si cum apele s-au linistit si echografia a fost ok, m-au lasat sa merg acasa. Azi iar la servici, offf, abia astept sa treaca astea 4 saptamani sa pot sta acasa!

Si sper sa mai stea flacaul la caldurica sa se mai coaca.

Vineri am spalat albele pt bebe, Doamne ce soc sa vad hainutele de 0-3 luni, asa de mici mi se par! daca nu mi-as aminti pe Stef in ele, as zice ca-s prea mici :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...