Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Corina, ma bucur ca ti-ai gasit in alta parte! Bafta si sa fie totul bine acolo!

norma, concediu placut! De cand visez sa ajung si eu in Viena... si tot nu ajungem

gabi, bravo lui Stef ca s-a adaptat super bine. Incepem si noi gradi peste 1 saptamana... sa vezi atunci boli pe capul nostru :(((

directoarea mi-a zis sa o aduc de pe 16, ca pe 14 vin cei din anii trecuti si unii vor plange. Sa ii calmeze ele 2-3 zile, apoi sa o aduc, sa nu se sperie din prina zi de urlete. Mi s-a parut de bun simt sfatul ei. Btw, directoarea mi-a fost educatoare acum 30 de ani, cica mi-a recunoscut ochii ;)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragi mamici si copilasi,

Nu am mai intrat din mai, am avut ceva de citit din urma, imi pare rau ca v-am parasit, la un moment dat ma gandeam daca mai scrie cineva. Mare mi-a fost bucuria cand am vazut ca sunt cateva fete de isprava aici care nu au abandonat subiectul. Nici nu stiu cu cine sa incep.

Oli, abia citisem ca te-ai resemnat in privinta unei noi sarcini si in 5 min citesc ca esti insarcinat? Mare minune. Ma bucur enooorm pentru tine. Ioi daca as fi mai tanara. Astazi am tinut in brate un baietel de 6 saptamani, asa m-au napadit nostalgiile si dorul.....

Gabi, ma bucur asa de mult si pentru tine, tu esti un exemplunde curaj si vointa cel putin pentru mine. Te admir! Stef e un copil deosebit, cred ca va fi foarte cuminte cand va veni pe lume fratiorul lui. 

Corina, bine ca ti-ai gasit un alt job. Nimic si nimeni pe lumea asta nu are dreptul sa te exploateze. Respect fata de angajati vei gasi la foarte putin patroni, sper de data asta sa fie mai bine.

Norma, Andrei e un copil inteligent. Ma minunez cate stie sa faca si cum va intelegeti cu el, se cunoaste ca ai petrecut mult timp cu el. Si ie mi-a placut Viena. Daca nu ar fi asa scumpe hotelurile ne-am mai permite cate o escapada cand suntem la Oradea.

 

ce sa va zic despre noi? Paulica fara frica e un sumpatic smecheras incapatanat, dar unul adorabil. Daca peste zi sta la mama doarme la pranz, daca e la nou rareori doarme. Astazi a stat cu Ana 1 ora in camera lui,nici gand sa doarma. 

Il pregatesc inca de la jumatatea verii de gradinita (cu program prelungit va fi): cand trecem pe langa ea i-o arat, ii spun ca va avea copii, ca va dormi acolo, ca se va juca, sper in felul acesta ca nu vom avea probleme cu acomodarea. 

Vorbeste foarte bine, in sensul ca poate exprima cam tot xe isi doreste sa ne spuna doar ca unele cuvinte nu seamana cele pe care le stim noi, dar nu se lasa, ne zice de 100 de ori, ne mimeaza daca e nevoie pana ne prindem.

 E mai ceva ca o fata in privinta hainelor, dimineata cand se trezeste el isi alege hainele, uneori combinatiile sunt mortale

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oauuuuuu ce ma bucur ca e activitate pe forumul asta. sa vad cu ce sa incep, a da!!!!!  stiu . Acum scriu de pe laptop si mi se pare incredibil de usor fata de telefon. A adormit Andrei pt prima data la 22 dupa o lunga perioada de timp in care adormea la 23 asa ca am deschis si eu laptopul sa ma uit la ceva serial. Dar sa incep: 

1. LA MUUUUUUUUUUUUUULTI ANI MAYA !!!!!!!!!!! [pk]  [pk]  [pup]  [pup]  [deziuata]  [deziuata]  [flo]  [flo] . Te imbratisam, te pupam iti dorim sanatate muuuuuuuuuuuuuuuulta si ne pare tare rau ca esti bolnavioara. Sa fii sanatoasa, iubita si fericita pentru tot restul vietii. 

 

2. Felicitaaaaaaaaaaaaaaaaaaari OLIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!  [bb]  [bb]  [bb]  [bb]  [bb]  [bb]  [batetoba]  [batetoba]  [batetoba]  [batetoba]  Iti doresc sa ai o sarcina usoara (imi pare rau ca acum iti e rau) si abia asteptam sa ne spui ce va fi. Fii optimista si sigur ca vei duce sarcina la bun sfarsit. PUPICI....... 

Succes la prezentare. 

 

3. Caaaaaaaaaaaaaaaaaaarmen !!!!!!!!!!!!!!!! Bine ai revenit. Ma bucur ca sunteti ok. Sa stii ca Andrei cand sta peste zi la bunici doarme la pranz si cand sta cu sotul meu doarme. In weekend cand suntem toti mai face scheme. Azi am stat 45 de minute cu el in camera, i-am spus povesti dar nimic. 

 

4. la Viena este cazare relativ ieftina, noi stam la pensiunea unui roman Pensiunea Lucinel (e la 15 km de Viena - are si hoteluri si pensiuni, e f de treaba, micul dejun e bun si suficient, curtile pensiunilor sunt mari si copiii se pot juca). E f de treaba domnul si te ajuta si cu informatii despre parcari gratuite in Viena, daca nu ai iti da si GPS. Inainte sateam la OEKotel si acolo era rezonabil pretul si micul dejun f imbelsugat. Am stat si la Etap, de doua ori am stat si fix in centru dar aveam un prieten care era in delegatie cateva luni acolo si avea un apartament fix in centru. Dar in centru este o pensiune Hargita a unor unguri care am intels ca e rezonabila ca pret, noi nu am stat niciodata dar poti cauta pe net.

 

5. Andrei e un vorbaret si jumatate si are un vocabular f bogat si cu cuvinte chiar grele. Evident auzite de la noi sau bunici dar daca ii spui ca nu poate ceva el raspunde o sa iti demonstrez ca pot. Sau mami, trebuie sa intelegi ca nu poti vorbi cu mine asa (asta daca ridic tonul la el), sau e f simpatic cand iti spune "Dar eu nu pot sa stau". Are o energie ......................................Dar nu zice CE, CI, GE, doar CHE, CHi< GHE. va dau exemplu sa intelegeti: CINCI e chinchi, george e GHEORGHE etc.....si R spune doar cand vrea. Spune Andrei, trei, patru, tare, mare dar spune capla la capra. etc. Il intelege ce spune oricine dar sper ca nu trebuie sa imi fac probleme. Voi vorbi cu logopeda de la gradinita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun ce am patit azi. Iesim afara cu bicicleta si nu vrea sa isi ia adidasi ci cizmele de cauciuc, sa va spun si de ce : Mami nu prea pot sa ma incalt cu adidasii astia cu scai asa ca iau cizmele de cauciuc ca e mai usor cu ele. Fiind chiar dupa ploaie am zis ca nu e o ideea rea. S-a dat ce s-a dat cu bicicleta si apoi zice vreau sa tropotesc in balti. II zic ok dar cu cinci minute inainte de mers in casa ca sigur te vei uda tot . Ok ....inainte de mers in casa gaseste in fata blocului o balta mare si zice POT?? ii dau voie si cu o fericire maxima sare Andrei in balta fara oprire. Evident s-a udat peste tot i-a intrat apa in cizme striga mami e rece apa dar nu se oprea si era tare fericit. Am zis ca doua minute nu pateste nimic. Trece pe langa noi o tinerica de etnie roma care tocmai cautase in tomberoanele de langa bloc si vine repezindu-se la Andrei il ia de mana si il trage afara si ii tine teorii ca nu e voie in apa ca e murdara ca e rece etc. Andrei isi continua el sariturile si nu credeti ca se ia de mine ??? Doamna!!!! striga ea la mine nu iti e mila de copilul asta al tau? Cum poti sa il lasi in apa aia murdara si rece ca nici copiii mei nu fac asa ceva. Ii zic eu frumos ca ii face placere si ca nu e nici o problema dar ea continua sa ma bombane si intervine un domn care trecea e acolo sa ma consoleze; lasa doamna ca la toti copiii le place in balti si are si cizme de cauciuc si nu pateste nimic. Am zis, -stiu, ca de aia il las- dar saraca domisorica si-a dat seama ca nu are cu cine si si-a luat caruciorul cu prostii si a plecat bombanind. Si m-am trezit zambind singura ca e a doua oara cand patesc asta cu tropotitul asta in balti a lui Andrei. Prima data o batranica a strigat la andrei ca da Asa iti trebuie sa te imbolnevsti sa faci injectiii.....daca sari in balti. Noroc ca Andrei le da ignore daca eu nu zic nimic. 

No bine am umplut pagina cu povestile mele.

Sa aveti noapte usoara, vise placute si sa incepeti saptamana cu bine.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Carmen si Norma! Va pup!

carmen, ma bucur ca ai mai dat vesti.

norma, as vrea si eu sa o las pe Maya prin balti, dar e o domnisoara nevoie mare! Am mers cu Sophia si David ai Oanei la munte. Ei se balaceau cu picioarele in rau, se jucau cu bete si alte prostii, "printesa" mea statea pe margine si arunca delicat cate o piatra :))) n-a fost chip sa o conving sa se descalte si ea si sa intre in rau!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooooooliiii, felicitari!!!

Doamne ajuta sa fie sarcina ok!!!

 

Sa stii ca azi ma gdeam ca parca nu pot crede ca m-a ajutat Dumnezeu sa aduc sarcina pana aici. Si EU zic ca veti fi bine.

 

Pupici!

 

P.s. Sunt care iau gravol pt greata.

A 2a sarcina viabila si la mine a fost/ este mult Mai grea, Mai solicitanta, simptoamele Mai puternice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lume nouaaaa! Carmen, bun venit, mi a fost dor! Deci Paul e cochet, seamana cu tine atunci! Sa stii ca abia astept sa va revad la anul.

 

Mai zi si de fete, cum sunt. Ai baza in ele, vad. La tine la job cum e?

 

Bafta boboceilor ce incep gradi! In Ro se face acomodare? Sa inceapa cu 1.5 - 2 ore, eventual cu voi acolo - aici nu mereu se accepta parintii, dar mereu se face gradual entry

 

Oli, la 3 ani e cazul sa intre in colectivitate. Poate vei fi surprinsa placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...