Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Hello. Raportam si noi o prima zi de gradinita inceputa si incheiata cu succes. A ramas pitica foarte vesela si nici nu m-a mai bagat in seama cand i-am zis pa, era cu mainile si ochii pe jucarii. Pe la 10.30 am sunat-o pe educatoare, care mi-a spus ca e ok, doar ca a facut pipi pe ea si au schimbat-o. Restul zilei a facut la wc. A dormit la pranz!!!! Mare minune, ca ea nu mai doarme de 1 an la pranz. Maya si educatoarea zic ca a mancat, dar acasa a balotat la greu, 3 covrigei cam cat o bratara de mari, 1 banana, 1 aripioara pui si un castron lapte cu cereale. A zis ca i-a placut si se mai duce si maine :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello. Azi e cu tati la gradi. A trecut si psiholoaga prin grupa si a zis ca e super ok faptul ca se așează la masa si lucrează si se joaca. Trebuie sa îl lăsăm, va plânge Putin, toti au trecut prin asta si ii va trece. Maine va rămâne singur. I-am propus a duca o jucărie sa ii prezinte grupa si educatoarea si a zis ca ok. Am.comandat o carte de pe net Grupa lui ciufulici care cică ajuta la.acomodarea un gradi. Sa vedem....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, Norma. Asa repede a si luat muci? Sanatate multa si sa treaca repede peste.

 

Gabi, sa stea bebe cuminte acolo sa te lase si pe tine sa respiri putin.

 

eu am vomitat azi de 4 ori, mi-e rau de nu mai pot. Maya e super incantata de gradi, merge razand acolo. Aseara imi zicea: mami, hai sa ne culcam mai repede, ca sa ne trezim si sa mergem la gradi :)) Nu ne asteptam sa se acomodeze atat de bine. Adevarul e ca de o luna ii repeta maica mea zilnic fe o sa faca la gradi si de-abia astepta sa inceapa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Noi suntem la.spa pana mâine. La Andrei e cea mai usoara forma de raceala din toată viata lui. Mucii deja au cam dispărut si tuseste tot mai Putin. Fara febra....marti mergem la.gradi. Si îl las singur. I-am facut o poza cu noi trei si o are in rucsac sa poata sa se uite la ea cand ii e dor. Sper sa functioneze. Deja am.comandat torturile pt ziua lui la gradi si pt party de a doua zi. Ambele le vrea cu cartea junglei.....a durat ceva pana i-am gasit pe Baloo, Mowgli, Baghera,tigru si sarpele. Va las ca ne pregătim de culcare. Nu a dormit la.prânz si in bazin a fost cel mai activ. Toti mi\au prezis ca va fi înotător de performanta iar altui au zis ca inteleg de ce am.doar un copil.ca imi.consumă toata energia el. Atat a înotat si sărit de au obosit cei din jur si abia l-am.dus la.masa.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Azi a plâns Andrei rau de tot la despartire. L-a tinut educatoarea la geam pana i-am.facut cu mana. Mi-a trimis sms dupa 10 minute ca e ok. Nu a mai plâns deloc oana la 13.30,cand l-am luat. A păpat,,s-a jucat si chiar a invatat ceva germana ca azi m-a tot pus sa repet dupa el in germana . Si-a.scos somnul la prânz asa ca la 21 suntem in pat. Si tot greu il trezesc dimineata. Astept sa vedem.cum.va fi maine. A zis ca ii place de educatoare si ca educatoarea i-a zis ca e mandra de el.

Noapte buna.

Cum eSti Gabi?

Cum e Corina, Oli la.gradinita?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao, eu sunt bine. In concediu de luni, trai neneaca!  [:)]

nu am facut (mai) nimic, asa o lene si-o delasare... ma tot uit pe youtube la documentare. Azi poate am mai mult spor, sper sa inkid laptopul acusi.

 

Norma, daca nu mai doarme la pranz mi se pare f tarziu sa se culce la 9 seara. La cat se trezeste dimineata? Eu l-as pune-n pat la 7.30 cel tarziu.

 

Ajustarea asta la gradi poate fi usoara sau mai anevoioasa, dar aminteste-ti ca f f important e cum te simti tu. Daca mergi acolo cu inima-ndoita, fiindu-ti mila de el ca "il lasi acolo"  [flo2] , el simte si ii va fi mai greu. Daca tu esti calma si senina, vei vedea ca si lui i se va parea natural. Mai ales ca presupun ca ii place acolo.

V-am zis ca l-am mutat la alt daycare din sept. Ii place atat de mult! Si eu sunt mai multumita, desi au si chestii nasoale- au avut 5 zile de nastere deja, si parintii au vrut sa dea lunch (aici la gradi nu se da mancare, unele dau snacks insa) si o data a fost pizza, dar de 4 ori au fost hot dogs. Incerc si eu sa ma relaxez si imi repet ca asta este, a intrat in "sistem" si de-acum va tot manca junk food. Plus tort din ala gretos, presupun doar, ca lumea incearca sa iasa mai ieftin, n-or sa faca la comanda sa plateasca $100 sau mai mult pe un tort.

 

Eu ii voi face acasa un tort diplomat, noroc ca mi-a venit ideea ce sa fac! Aici nu e voie la gradinita si scoli cu nimic ce are "nuts" (deci fara cashews, almonds, peanuts, walnuts etc), chiar are un coleg cu alergie puternica, si un alt coleg e alergic la ciocolata. Diplomatul se face usor si repede, voi incerca o portie mica zilele astea sa vad cum iese, si sa ajustez cantitatea. sunt 25 copii si 5 adulti, deci... trebuie cantitate!

Aici se dau si pungute cu nimicuri la copii cand vin la ziua de nastere, asa ca voi cumpara si eu. Doamne, ce fericire pe el, cel mai mult se joaca cu baloanele! I le umfla taica-su si apoi le da drumul, si Stef alearga prin casa sa le prinda. Stiti voi, nu-l leaga la gura, si se dezumfla imediat. Ce distractie pe Stef!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...