Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Andreea, sa-ti traiasca feciorul! La multi ani, Andrei!    [deziuata]

De asta am si intrat, de fapt, ca ma stresa ca am pierdut zile de nastere ale boboceilor...

 

 

Oli, cum mai e Maya la gradi? tot super fericita?

Tu cum te mai simti? esti in 9 sapt. acum?

 

Mai stiti ceva de Kytana? sper ca sunt bine...

 

va pup, sa aveti o seara frumoasa!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara mamici si pitici

a inceput si paul gradinita din 14 sept, ma rog, caminul mai exact. A fost printre foarte putinii copii care nu au plans, ii era mila de cei care plangeau, se uita la ei asa nedumierit . Din prima zi a invatat sa faca pipi la wc ca baietii, eu m am chinuit si tot nu vroia, acolo  de cum i a vazut pe ceilalalti s-a dat si el dupa ei. A dormit la pranz fara probleme. Evident ca dupa 2 zile de gradinita au aparut si mucisorii, de fapt mai mult nas infundat, fara nimic altceva. L am dus la gradinita chiar si asa, il aspiram  inainte si era ok. Saptamana asta am avut surpriza sa fie mai reticent cand l am lasat la gradi, dar fara sa planga si mi a spus dna ca ii trecea repede. 

Pentru maine am cumparat mere pentru copii,doarmfructe avem voie sa ducem. Initial am zis ca sar peste, nu aveam nici un chef sa ma complic dar a am razgandit.  

Oli, felicitari pentru prezentare! mai ai putin si treci si peste greturi. Cand ii veti spune Maieie despre bebe? 

Norma, ce cuminte si intelegator este Andrei. Paul cand se incapataneaza mai degraba cedez eu( daca nu este asa important). De ex, astazi era cu tricou si pantaloni in parc, cu papion la gat si cu trotinea . A gasit papionul in masina uitata de alta data si a fost musai sa i-l pun. Asta e, l-am lasat cum avrut el.  

Gabu, esti deja in concediu? Ce fain! Urmeaza omperioada putin mai grea dupa nastere dar e asa fain sa stai apoi acasa sa te ocupi de doi copilasi. 

M -ai intrebat ce mai fac fete. Ce sa faca? Cresc. Ana e in cl 7 a si daria cl a5 a. Perioada tumultoasa a adolescentei, incerc sa fiu in mintea lor simsa le simprotejez de toate cate sunt pe lumea asta. Mai reguli, mai restrictii mai intelegere, discutii si suntem OK. Oricum, sunt copii foarte bunu, nu am de ce sa ma plang. Sunt foarte diferite una de alta, dar frumoase si destepte amandoua . 

Scuzati scrisul cu greseli si litere in plus, am scris de pe tableta si nu imi place deloc. Cred ca asta e unul din motivele pentru care sunt mai putin activa . 

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Pt ca am fost in concediu l-am lăsat sa se trezească el singur un majoritatea zilelor si azi la 7.50 s-a trezit. Nu prea pot la 7.30 seara sa il culc pt ca cred ca la 5 ar fi in picioare. Pana putem adica tot anul asta îl lăsăm pana pe la 8 sa doarmă dimineața. Apoi probabil ca vom.incerca sa il culcam mai repede. Oricum ne străduim in continuare si la prânz sa il culcam dar nu reușim încă. Mai perseveram.

Eu voi duce tort facut la laborator dar pt copii, din brânză de vaci cu fructe. Va avea marțipan pt ca Andrei vrea sa fie cu cartea junglei dar voi fi atenta sa nu pun in farfurii la copii decât prajitura in sine. Mai duc si suc la.cutie f mica cu pai. As duce suc natural proapat stors dar au zis la gradi ca daca nu e in cutie cu pai se varsă pe ei si fac dezastru. Asta voi face joi. Iar vineri la party si eu voi da cadou la copiii mai mici care vin o carre de colorat cu cartea junglei si la cei mai maricei ceva carte carte ii invata sa facă magii si trucuri simple.

Mă.bucur Carmen ca Paul se acomodează atat de usor. Ce bine ca te intelegi atât de bine cu fetele. A început Andrei sa faca niste crize scurte daca nu ii faci pe voie - groaznic. Sunt f scurte si îl tot iau in brate si ii explic ca nu e frumos si zice ca stie dar nu poate sa se concentreze bine dar va încerca. E poate de la lipsa somn la prânz sau acomodarea la gradi o fi de vina. Vom.vedea. Îmi tot spune ca uneori e rau dar in general e bun. Si eu ii tot spun ca e bun si cuminte tot timpul.dar are unele mici ieșiri necontrolate.

E greu saracutii si pt ei acomodarea cu atâtea lucruri noi.

Va las ca mai am multe de facut pana la culc si maine e prima.zinde servici dupa doua săptămâni de pauza.

Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

maya mea mi-a plans in weekend ca de ce nu o duc la gradi... dragoste mare pe ea! Azi dimineata s-a trezit inaintea mea, "hai, mami, sa mergem la gradinita". Si pe drum de-o data a inceput sa planga ca ea vrwa inapoi acasa, si sa stau cu ea. N-a foat chip sa o conving sa mearga la gradi, asa ca am lasat-o la mama care sta vis a vis de gradi. Ieri si-a manifestat personalitatea, a vrut apa la ora de somn, la fel si mai multi copii, si ea a inceput sa urle si sa bata din picior ca ea vrea apa, acum!!! A plecat de la gradi cu calutul unui copil (are dambla cu calutii, nu va zic cati avem acasa) si banuiam ca nu vrea la gradi ca sa nu ducs inapoi calutul. I-am spus: bine, stai acasa, dar eu duc calutul la gradi. Si a inceput: da' eu cu ce ma mai joc??? Smechera fata! S-a gandit ca ramane cu el daca nu mai merge la gradi. Pana la urma a dus-o mama la 9, sub pretextul sa returnan calutul baietelului si cand a ajuns s-a asezat la masa si a ramas acolo :))) Figuranta!

 

eu am fost duminica la ctrl. Conform calendar avea 8s4z, conform dimensiuni 9s5z. Am slabit 2.5 kg, am pus 1.5 la loc... deci momentan stau bine cu asta :))). Iau niste pastile cu ghimbir care ma mai ajuta, dar depinde de zile.

 

pe 2-4 oct plecam la Bruxelles. Am luat bilete pt un concert inainte sa aflu de sarcina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si M are muci de 2 zile, dar usori. Chiar aseara ziceam ca i-au trecut, pana s-a trezit si a inceput sa tuseasca productiv. Deci au coborat in plamani. I-am facut 2 pufuri cu flixotide.

ii zic de bb mai incolo, ca mi-e ca o sa ma inebuneasca cu intrebari cand vine bb. Ea nici nu stie ce e ala fratior sau surioara. Mi-am adus aminte ca am cumparat o carticica mai demult cu 'o sa avem un fratior/surioara' sau ceva de genul... sa ma uit sa vad ce e prin ea. Era cu desene speciala pt copilasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...