Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello mamici!

Gabi felicitari!!! Un Dragos mic sanatos si fericit! Tie recuperare rapida si usoara!

Oli felicitari pentru bebe 2!! Doamne ajuta!!

La multi ani boboceilor! Si al meu facu 3 ani saptamana trecuta..si am dus la gradi prajiturele si suc, nu e voie cu tort..i-au cantat la multi ani si l-au sarbatorit..

Apropos de gradi..e bine, nu a lipsit deloc.. doarme, mananca, cand iesim mergem in parc..au deja expuse desenele realizate..ii dau de ceva vreme first defence, ulei de peste si vit. C..

Chestii urate apar acasa, dimineata sau seara cand vrea sa se imbrace singur si nu reuseste dar nici nu ne lasa sa il ajutam.. atunci plange si se lasa cu circ, nervi, suntem presati de timp..si e din  nou in compania unei fetite al carei comportament nu-mi place, sunt colegi de grupa..la cresa nu au fost impreuna insa acum nu-l lasa nici sa respire, are anumite expresii si crize care ma dispera si pe care david le imita..nu stiu cum sa ne indepartam..pe fetita respe tiva deja o evita tot parcul, acum l-a gasit p-asta docil..voi cum ati proceda?

In rest e ok, ma bucur ca nu s-a imbolnavit, ecucatoarele sunt super, parintii ok, facem la olita si wc de toate :) vorbeste nonstop..

Eu mai am 3 zile apoi schim serviciul, abia astept..

Va pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina hello. CE bine ca s-a adaptat David si ca nu se îmbolnăvește. Succes la job. Din păcate toata viata ne vom lovi si noi si copii noștri de oameni cu temperament si iesiri neplăcute. Nu il vei putea feri de asta. Încet încet va invata de la voi sa ocoleasca astfel de copii/oameni. Si la.Andrei in grupa este un baietel care mereu lovește si împinge fara motiv. Educatoarea a vorbit cu mama lui stie ca e asa nu prea are ce sa ii faca. Il va duce la înot sa isi consume din energie. Mă.rog...ideea e ca Andrei nu se joaca cu el si îmi spune acasa ca iar a fost cam raut respectivul copil. Asta e..tot ce poti face este sa ii explici tu cu muuuuuuuulta răbdare ca nu e frumos sa facă crize etc pana la.urma cresc si inteleg. Succes. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls.

Gabi cum te descurci? Ce fac baieteii minunati?

Oli cum esti cu sarcina? Ce face Maya?

Eu lenevesc Putin pt ca Andrei e la.bunici. Nu mai are patut nici acolo si e f incantat ca doarme in pat de adulti si cu bariera din aceea cu plasa cu winnie. Am vorbit deja cu ai mei si a dormit f bine - mai Putin faptul ca nu sta deloc acoperit.

In rest e un scump.si jumătate . Înregistrează tot ce zicem si repeta dupa un timp. Acum.zice ca mine- mă.duc cu "ai mei" afara.

Azi mergem la party la baietel mai mare la care ii place lui Andrei sa meargă pt ca are multe lego City (trebuie sa trecem si noi de la duplo) dar nu prea il.lasa baietelul sa pună mana pe ele. Sper ca va fi ok ca data trecuta s-a lăsat cu plâns ai crize ale baietelului mare.

Sunt curioasa cum va fi maine la.gradi. Am stabilit ca il duce tati pt ca despărțirea e mai usoara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

noi am fost la concert Horia Brenciu Sinatra 100 ani. Frumos spectacol. Acum plecam spre casa :)

 

cu sarcina sunt ok. Am zile si zile (de rau + vomat). Am pofte.

Pe mine m-a pleznit de dimi o senzatie de infectie urinara. Toata ziua am facut pipi la 10 min. Am baut la apa de-mi venea sa vomit de la ea, plus Urinal, sirop de merisor, ceai de urzica si m-a mai lasat seara la 6. La concert am rezistat cate 1 h pe scaun. Racita sunt. La analiza secretiei mi-a iesit candida. Ma apucasera toate spumele azi ca s-au gasit toate pe capul meu :(((

maya e si ea cu tuse si muci de 1 sapt, dar vad ca o duce. Slava domnului! O duc in continuare la gradi. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. După doua zile de weekend a fost grea despărțirea dar nu a zis nici o clipa ca nu vrea la gradi ci ca vrea sa mai stea cu noi. Când l-a luat sotul meu azi educatoarea a zis ca e f cuminte, participa la toate activitățile si mănâncă singur. Era vesel cand l-a luat deci e ok. L-am culcat la 21 aseară si la 7.15 s-a trezit singur. L-am culcat fara pampers dar dupa trei ore a facut pe el din păcate. L-am schimbat in pampers. Ziua nu mai folosim de mult dar se pare ca încă nu e pregătit noaptea de dormit in chilotei. Mai așteptăm. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...