Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am dormit o ora jumate. Asta e. Sper sa doarmă mai bune Andrei la.noapte. Eu cu cafele rezist. M-am uitat la un film daca aveti timp si chef. Dislexia-Stelute pe pamant. E indian si m-am uitat fara sonor. E despre un copil cu nevoi speciale - e impresionant.

Te asteptam Kytana cu vesti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum se mai simte Andrei? Sper sa dormi in noaptea asta, Norma!

 

De la psihiatru am plecat oarecum nelamuriti, dar cu un plan. Comportamentul lui Luca la intrevederea cu psihologul si cu pediatrul lor a fost la polul opus fata de comportamentul sau la gradinita sau acasa. Ce-i drept, una e sa stai cu un copil 15-20' max - cand e intr-un loc nou, cu jucarii noi, etc si una este in comunitate. In concluzie: ceva este, nu vrea sa puna un diagnostic rapid, il programeaza la terapie si in 6 luni il testeaza din nou si atunci vor pune si un diagnostic concret. Tot undeva in acest interval psihologul va face o vizita si la gradinita si eventual la noi acasa. 

 

Acum astept in martie sa mergem la centrul nr. 2, sa vedem de acolo ce ne spun si la ce terapii ne trimit. 

 

Somn usor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuli, ma bucur ca ai scris. Baietii sunt superbi, sa va traiasca si sa va bucurati de ei!

 

Daca se poarta diferit, in fctie de environment, atunci e de bine, poate fi modelat. Eu cred ca atentia, afectiunea, vocea calma dar ferma, joaca, sunt ceea ce are nevoie. Sper ca atmosfera acasa e frumoasa. Mai vb cu sotul, invata-l cum sa se poarte cu ei, altfel imi e teama ca se va mari gap-ul asta dintre ei, si e pacat.

E bine si ca vor verifica intern.

 

Tu intelegi germana, vorbesti? Cum va descurcati?

 

Norma, sanatate lui A si odihna placuta sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Andrei a trecut pe antibiotic. Cu somnul sunt restanta dar nu contează daca el e ok. Am.dormit sacadat pt ca ma tot duc sa vad daca e ok,mă striga el sa ii dau apa ceea ce f ok in febra. Tuseste mult prin somn si atunci ne trezeste. El doarme dus. Au zis la urgeanta ca e fffff rosu in gat si va ajunge aa refuze alimente si apa din cauza durerii si e ceva bacterie care ar putea ajunge la urechi si nas dava nu ii dau antibiotic. In aceeasi situatie e si prietenul lui de la gradi doar ca el e de vineri asa.

Sper sa ii treaca repede.

Iuli - e f bine ca face Luca terapie. Va doresc din tot sufletul sa aveti puterea sa luptați cu el si alături de el. Sa ii acordați muuuuuuuulta iubire si va fi ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Gabi de incurajari! Cum mai e burtica?

 

Norma, sper sa ii treaca repede lui Andrei. E greu sa il vezi cum se chinuie. 

 

Zilele acestea este carnaval in Koln. Totul e blocat, oamenii sunt costumati si pusi pe baute. Dupa evenimentele de la Anul Nou (nu stiu daca ati auzit, au fost agresate f multe femei de barbati refugiati) securitatea e pana in dinti. Luni sau marti va trece parada cu dulciuri - trec camioane care arunca dulciuri copiilor si ei se avanta sa le culeaga. Cred ca il ducem si noi pe Luca. De costumat, pe el l-am costumat in pompier, febletea lui. 

 

V-am zis? Socrii se muta in cateva zile in SUA; acum chiar ca am ramas singuri pe plantatie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuai Gabi, ce bleaga sunt! Recunosc ca din urma, nu am citit! Vai vai vaaai!!! Cat de fericita sunt pentru tine! Cum e viata cu doua comori? Cum a reactionat Stef? E incantat? 

 

Eu germana stiu... cat sa inteleg. Am apucat sa fac A2 pana sa nasc, apoi au aparut problemele si am incercat pe cat cu putiinta sa invat eu de una singura acasa folosing duo-lingo si alte resurse de gramatica. Unii doctori cunosc si vorbesc engleza, altii refuza desi o vorbesc. Uneori apelam la cate vreun cunoscut sa ne ajute. 

 

Socrul si-a cerut transferul in San Jose, compania avand acolo sediul central. Viza au obtinut-o in cateva zile, datorita faptului ca au avut sprijunul companiei. Mama-soacra are drept de munca, cumnatelul nu. Face 19 ani, in UK a fost dat afara de la 3 licee - din cauza intarzierilor si absentelor... iarba mama ei de iarba.  

 

Dl Pinguin se gandea sa aplice si el acolo la joburi. Eu i-am spus clar: din urmatorul loc nici ca ma mai mut. Vreau stabilitate pt copiii dar si pentru noi. 

 

Oli ce mai faci tu oare?

 

Norma, cum mai e Andrei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...