Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello.

Eu nu mai retin. Ai vostru mai dorm la.pranz? Cat dorm la.prânz si cat dorm.noaptea?

Andrei refuza efectiv sa vina in pat la.pranz. Ii promit ca ii spun povesti, ca ne uitam la un desen si apoi ne.odihnim. Am.ajuns sa refuz sa mă.joc si eu si sotul.meu cu el 5 minute si ne facem ca dormim dar nimic. Asa ca la 20.30,doarme.,dimineata trezirea e intre 7.10-8.10. Nu stiu im functie de ce. Noaptea doarme fara treziri cand nu e bolnav. Acum cand a avut febra mai cerea apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luca nu mai doarme la pranz dinainte de a face 2 ani cu o zi. A refuzat sa mai doarma iar sa il iau cu forta nici nu as putea. Seara la 19.00 - 19.30 adoarme si se trezeste la 06.30 - 07.00.

In zilele mai putin bune, e treaz de la 05.30. Am incercat sa il culc si mai tarziu dar culmea, se trezea mai devreme.

Are nevoie de cineva sa doarma cu el. Cum te ridici de langa el noaptea, vine dupa tine - chiar daca te-ai dus pana la baie. Te cauta noaptea si se impinge in tine. 

In continuare doar eu il pot culca... 

Deci Norma, nush ce sa zic ca e normal au ba... :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, mai tii minte cum o chema pe d-na de pe youtube ale carei exercitii le faceai?

avea accent ardelenesc parca.

sau/ si daca mai ai si alte linkuri/ tips ok, da aici, te rog.

 

m-am facut asa, o matahala de om, probam ieri niste bluze in magazin si parca-s asa de mare la umeri acum... :(

tot vreau sa fac ceva dar aman, vad. dulciurile sunt pb mea enorma, si nu reusesc deloc sa ma abtin, sa mananc dulciuri doar ocazional. eu le mananc zilnic si nu doar o data pe zi. sunt addicted sigur, si nu ma motiveaza absolut nimic sa renunt.

nici la sport/ activitate fizica nu sunt consecventa, tot sper- nici eu nu stiu ce.

 

Norma, sper ca sunteti mai bine.

 

Stef inca mai doarme la pranz. la gradi toti dorm, sau daca nu pot/vor, atunci tb sa stea linistiti acolo la ei pe salteluta. Acasa nu mai dormea intr-o perioada, duceam lupte cu el mereu, dar de cd a fost bolnav in dec., doarme iar. de obicei zice ca nu vrea, dar il ademenesc cu ceva ce vom face dupa ce se trezeste, si ptu, ptu, merge! uneori merg si eu cu el si stau in pat langa el pana adoarme, alteori se culca sg. daca-s singura acasa cu amandoi, atunci il trimit la somn si stau cu D in sufragerie. merge!

el doarme noaptea cam 10-11 ore, ziua cam 1-1.5 ore.

 

Doamne, Kytana, cum, si cd doarme tb sa stai langa Luca? nasol... adica e ok, nu ai incotro, dar eu atunci "respir", fac ceva pt mine- de obicei mananc, citesc pe net, ma mai uit la tv. as putea sa fac curat/sa gatesc/ sa fac sport, dar n-o fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici!

 

ce faceti voi? vad ca va "distrati" ba cu una, ba cu alta..

 

norma imi pare rau ca andrei a fost bolnav..sa se faca bine repede!

si david a fost mucos si cu tuse o saptamana, l-am tinut acasa...i-am administrat tratamentul prescris de la pneumo: aerosoli 5 zile cu flixotixe...tusea trece inca din a 3-a zi...pentru tuse ii mai dau muguri brad (sirop natural de la steaua divina) sau ridiche neagra (fares)...picaturi xyzal nu-i dau cand are muci, dar montelukast da...

 

am inceput din decembrie sa-i dau polygemme (plantextrakt), de ele voiam sa-ti spun.. auzisem ca sunt bune, dar dupa ce le-am incercat pot sa spun ca sunt extraordinare...ii dau polygemma tuse (dupa 2-3 zile se rup mucii blocati intre nas si gat)...polygemma sinusuri (elibereaza toate secretiile nazale si perinazale)... polygemma cavitate bucala si gat - pentru rosu in gat si imunitate...david mi-a facut o forma usoara de viroza, cu gat usor inflamat (el facea des rosu in gat), muci si tuse... fara febra, fara sa ajungem la antibiotic...dupa cateva zile era ca nou...poate vrei sa le incerci, noua ne-au fost recomandate tot de la pneumo..

 

acum e la bunici la ingrasat :))

 

pupici!

 

p.s. uitasem...david doarme la pranz...la gradi intre 13-15, iar acasa aprox. 14-16..are vreo 5 zile de cand e, in care a sarit peste somnul de pranz, insa atunci a adormit mai repede seara..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt f mulțumită, in comparatie cu Braun-ul care il.am. Nu are cana de sticlă, e ceva plastic. Eu l-am.luat la.reducere cu 1230 lei. Pe Amazon in Sua l-am.gasit la 800 lei dar era riscant sa il aduc ca in avion in cala nu stii cate bagaje sunt aruncate peste el.

Nu am încercat Vitamix sau Blendtec desi mi-ar plăcea.

Caută pe ligiapop.com. Acolo.l-am descoperit citind retete. L-am.luat de pe emag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...