Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Gabi, Emilia Mezei o cheama, pe youtube iti apare prima atunci cand dai cautare: exercitii spate si talie. Eu am mai facut Jillian Michaels - 30 days shred. Cu dulciurile si eu am o problema, mai ales ca E. nu doarme si sunt chioara toata ziua; cum Luca e doar 4h la gradi, am o zi plina de dimineata la 6 pana seara. 

Ca sa imi acopar pofta de dulce fac la blender inghetata de banane cu capsune congelate si ananas la conserva (sau piersici, portocale, etc).

 

Si eu as fi vrut un Vitamix dar costa de te rupe. Mi-am luat un JTC Omniblend V - cred ca e marca nemteasca si face treaba bine. Vreau sa il incerc si la lapte de migdale; in rest face smoothie-uri fara probleme (nu se simte deloc portocala sau morcovul) si inghetate. 

 

 

 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi, Norma & Kytana.

Ma enerveazq ca nu fac si ei canile de sticla. De Vitamix am citit ca unii au pus intai apa si l-au pus sa mearga, si erau multe particule negre.cica e stiut ca se intampla asta. Mai vad.

 

Dar Iuli, in ce sens nu doarme E? La mine D doarme scurt ziua, de obicei, cd e in casa. Cam 30-40 min., cat apuc sa mananc sau sa fac ceva urgent. Dar asa era si S, nu sunt surprinsa :)

 

Ieri am fc Turbo jam, aveam cd, dar nu imi place deloc stilul, spre jumate l-am abandonat si am fc exercitii clasice. Am comandat la bibl. Niste dvd uri, merg azi sa le iau. Era si asta al lui Jillian, dar forma mea fizica e proasta. Oricum, sa incep.

Ms.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Efremica adoarme undeva pe la 19.30 si se trezeste din ora in ora sau se trezeste si nu mai adoarme. Azi noapte, de exemplu, cand s-a trezit la 23.15, i-am dat san si a adormit. La 10 minute s-a trezit. Am incercat in brate, leganat, invartit, el radea la mine si dadea din picioare. Atunci l-am luat in pat langa mine si pana pe la 12.30 mi-a sarit in cap, s-a invartit, a plans, a cerut san pe care nu-l vroia si tot asa. La 6 era deja treaz si plin de actiune. Intre 12.30 si 6 s-a mai trezit de vreo 4 ori... 

Alteori de la 3 dimineata nu mai vrea sa doarma, pare fresh dupa 5-6h de somn - desi si acelea intrerupte. Habar nu am ce are... Doctorii mi-au dat homeopate - in care desi nu cred am zis sa le incerc - iar acum ultima data mi-a zis sa nu aiba o tulburare de somn si sa il duc la centru sa ii faca EEG...

 

Ziua are 2 somnuri scurte de max 50 minute. 

 

Adormea singur pana acum 3 luni cand a racit rau si l-am luat cu mine in pat pt ca nu putea respira si tusea incontinuu. A dus-o intr-o raceala urata, bronho-pneumonie, febra 41 si doctorii mi-au zis ca nu are nimic, sa ii dau pastile si atat. Apoi a facut si otita si sarmanul nu mai dormea de durere. 

BIne nu dormea nici inainte, mereu s-a trezit la max 3h si adormea greu la loc. 

 

Cu sportul... cand am inceput Jillian mai mult de 10 minute nu am reusit, nu mai puteam respira. Acum le pot face dar nu in acelasi ritm cu ea. Dar greu cu dulciurile :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, nu am inteles. Daca pun apa si ii dau drumul e.posibil da fie particule negre in apa datorita canii de plastic? Am sa încerc. Adevărul e că ar fi mai Sănătos cu cana de sticla.

Of Kytana cand te aud cum dorm băietii mă.intreb de unde ai atata energie si cum rezisti. Esti super mama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiam de Vitamix, interesant. 

 

Norma, se mai intampla, important e sa fie sanatosi. Oricum, vad clar cand Luca are progrese. Asta seara i-am facut eu niste punctulete pe o tableta din aceea cu magnet sa le uneasca si a facut-o. Evident, nu perfect, dar s-a aratat interesat. Apoi i-am facut punctuletele ca pe litera A si le-a unit perfect. Nu ma asteptam pt ca era mai dificil, nu era o linie dreapta.

 

Ai vostri cu ce se mai joaca, apropo?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lego duplo si City aproape toată ziua. Cu dinozauri, plastilină, picteaza, ne jucam carti (pacalici si ham -ham ii spunem noi - e un joc cu catei de diverse vârste si cel care pune cartea cu catelul de varsta mai mare duce cartile), domino, am cumpărat acum si eu un caiet cu exercitii pt 3-5 ani. Si tot felul de teme- sa incercuiasca fructele de aceeasi culoare, sa uneasca puncte si iese un animal sau o litera, sa coloreze doar legume din o multime de chestii de pe o pagina, etc. Inca nu i le-am.dat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...