Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Dragutelor, 

 

Vin in sf cu niste vesti bunute. Luni semneaza dl Pinguin ctr de munca  [pk]  Slava Domnului ca a scapat de stres! Jobul este excelent, i se potriveste ca o manusa, salariul merge fix pe fix, deci cat sa ne tina subtirei  [:-)))]

 

Miercuri l-am sarbatorit si pe Efremica, gata, nu mai e bebe.  [bib]  Va las o poza cu strengarul mic. 

 

Weekend fain in continuare!

 

post-118600-0-07188900-1456050267_thumb.jpg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laaaaaaaaaaaaaaaaaa multi ani Efremica !!! Sa fii sanatos si fericit.

Succes sotului si sa va mearga tot mai bine.

Noi ne-am intors de la schi din Austria. A fost super fain dar si obositor de numai. Andrei refuza sa doarma ziua oricat de obosit e si am calatorit de la 4.30 dimineata pana la 20.30 seara (cu opriri pt wc si mancat) si a adormit doar inainte de a ajunge la cabana si a dormit pana dimineata. In restul zileleor desi stateam afara cate patru ore la zapada (a luat si ore de schi in doua zile, a schiat si cu sotul meu in alta zi, in restul sanie, bulgareala, facut om de zapada, cazemata etc) a refuzat efectiv sa doarma. In culcam la 20,30 cu chiu cu vai si dimineata la 7 ne dadea trezirea. 

De maine la gradi si la job. L-am dus direct la parintii mei azi sa doarma pt ca noi sa putem despacheta. 

Imi tot spune ca lui nu ii place sa doarma. 

Caietul acela din care am pus poze a fost un hit, seara ii mai tinea pe copii ocupati. Au fost trei copii, Andrei si finii mei de 11 si patru ani. Au facut si lego, si cu plastelina dar cu caietul cel mai mult. 

In fiecare seara i-am citit din cartea Aventurile lui Habarnam si ale prietenilor lui. Oauuuu ce mult ii place incredibil. Sta nemiscat si asculta si pune intrebari doar cand da de cuvinte necunoscute. 

Va las ca sunt super obosita. 

Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu a fost ceva greu.

Noi avem otita iarasi. a 3a oara intr-o luna :(

primele 2 dati a primit amoxicilina, acum ii schimba si nu reusim sa gasim antibioticul care trebuie. intai mi-au dat ceva gen augmentin, si e shortage in toata Canada pana pe 24. probabil ca au fost pb de calitate si au retras tot. apoi mi-a dat alt dr. alt antibiotic, si farmacistul mi-a zis ca sunt studii in ultimii ani care arata ca nu se recomanda daca amoxicilina nu a fost eficienta.

asa ca azi astept sa vad ce zice dr., sper sa le raspunda si sa primesc ceva astazi. de vineri tot astept poate ii trece, asa mi-au zis de la spitalul de copii, ca poate i se scurge likidul ala sg din ureke, dar se vede ca nu. marti seara iar a zis ca-l doare, de asta am mers iar la dr. ieri.

greu!

 

dr. ieri mi-a zis ca daca mai face otita mediana, sa vedem poate-i punem tuburi de drenaj.

ma intreb daca e de la inot, desi a 2a oara dr. a zis ca nu.

asa, deodata, sa tot ia de la gradi? sau poate e prima infectie care nu s-a vindecat complet? naspa, oricum!

ii dau probiotic si vad ca a fost ok pana acum, dar ma inspaimanta ca a luat atat de mult antibiotic intr-o perioada asa de scurta.

mai are 2 ore de inot si cred ca nu il mai reinscriu.

 

Norma, A nu are pb de la inot?

am citit ca pot face otita de la apa din bazin.

 

ma gd ca pana la cursul asta inceput din ian. nu a avut decat o data, anul trecut.

sunt suparata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi sunt mai multe forme de otita. Cea de la bazin mai poartă si denumirea de otita inotatorului si e o otita externă care nu se tratează cu antibiotic. Eu făceam anual cand eram mica. Andrei nu a facut niciodată de la înot si merge săptămânal. Intreaba medicul daca înainte de a pune tuburi de dren nu ar putea ajuta Otovent. Caută pe net sa vezi aparatul si vezi ce spune. Imi pare rau ca treceti prin asta si sper sa gasiti cea mai Putin traumatizanta metoda de a scăpa de otitele astea nenorocite. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Si noi ne "laudam" virozati. Am luat-o eu de la birou, am bolit o saptamana, dupa 4 zile a trecut la Matei si dupa inca 3 la sot. Numai Andra a scapat (a luat oscillo la 6 ore 3 zile si s-a ferit de noi). Matei a dat si el in prima lui otita de la mucii de la viroza asta :( suntem pe zinnat de miercuri dar nu prea merge mai bine... Subscriu ce a zis Norma cu bazin si noi mergem saptamanal de la 4.5 luni. Nu e asta... Va pup si sanatate multa Kytana e o frumusete si Efrem, sa va traiasca!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...