Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gabi-s-a închis prăvălia cu fratiori sau surioare la noi.

De data asta am pus vibrocil in nasuc. Până acum ii puneam maxitrol. E la alegerea ta. Mie mi-a zis de orl ca maxitrol are antibiotic si poti pune 7 zile, vibrocil maxim 5 ca ar putea da dependenta. Vibrocil are si ceva antialergic. Eu pun cand are multi muci sa nu faca otita. Am.fost la medic ieri si are bronsiolita. Antibiotic, sirop de tuse, aerosoli cu ventolin si picuri in nas. Asa m-am.săturat sa il vad bolnav.

Sănătate multa Gabi si drum bun in tara. Cat stati? Doar voi trei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa, fetelor!

Gabi, sa aveti drum bun si sa ajungeti cu bine!

 

La Maya a fost cu cantec alaptatul la inceput. Da, sugea non stop, cu orele... dar cand am fost cu ea la ctrl la 3 saptamani luase de-abia 200g, nici macar greutatea de la nastere nu si-o recuperase. Cu toti consilierii in alaptare si nu am elucidat misterul. Luam si pastile, ceaiuri, la muls nu iesea mai nimic, mulgeam 30 min pt 5ml, facea numai kk verde...Asa ca ii dadeam si completare de la o luna, de 1-3 ori/zi. Am tot redus completarile pana la 1/zi la 4 luni si de atunci a ramas doar pe san.

 

Acum ma apucase din nou panica vazand ca nici S nu ia in greutate. Noroc cu o prietena care mi-a zis ca bbii tot scad pana in ziua 10, nu doar in primele 2-3 zile si apoi cresc. Si am zis ok, tot eram in ziua 10 si nu luase nimic de la iesirea din spital, ba chiar mai scazuse, am zis hai sa vedem de acum daca ia. Si a inceput sa ia. Ieri avea 3400, deci si-a recuperat greutatea (3390) in 2 sapt si 2 zile (fata de 2 sapt standard, deci suntem pe-acolo). Macar nu face kk verde ca M, face galben si uneori si de 7 ori/zi. Deci de mancat mananca, ca suge si asta non stop ziua, dar mi-era ca nu asimileaza si imi era groaza sa incep iar cu completarile... Vorba ceea, am alaptat-o pe M pana la aproape 3 ani si acum sa bag lp la bb ma enervam maxim!

 

Apropo, m-am apucat sa recitesc odiseea noastra de cand am nascut! Ma ajuta info de atunci. Doamne, cate eram si ce activitate era pe forum. Acum le mai stiu pe unele fete doar pe Facebook, iar altele au disparut de tot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...