Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Hello. Gabi si la privat durează un an? Eu desi plătesc cotizatii la stat nu am timp de stat pe la cozi la policlinicile de stat. Am fost la cabinet privat de alergologie iar analizele le-am facut tot la privat, unde au laborator specializat pt recoltare la copii. Ne-au luat cum am ajuns, înăuntru e pictat cu personaje din desene, cand au luat sânge au zis ca vor sa vadă ce muschi are, l-au anesteziat cu un spray - nici nu a schitat nici un gest Andrei când i-au băgat acul, in nas a fost mai complicat ca nu a vrut sa le lase dar in final l-au convins si a zis ca nu l-a durut. I-au pus stampila pe mana de baietel curajos.....am.intrat si eu si sotul.meu cu el. Am plătit 170 lei consultatia si 377 analizele. Doar in 18 le primesc si au facut la 27,de alergeni plus Vsh, Aslo, exudat faringian si nas, si hemoleucograma completa. A si am.luat de la farmacie doua solutii una de spălat lanjeria de pat si hainele si jucăriile si una se sprayat perdelele - antiacarieni. Sunt din extract de plante.

Va spun daca au ceva efect.

Weekend fain.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello.

 

Corina, sanatate multa lui David. Mititelul de el, va trimitem pupici. El e cu otitele, Maya cu bronsiolitele :( Maya de cand a inceput gradinita in septembrie a fost intruna bolnava. Montelukastul, oe langa faptul ca i-a scazut valoarea IGE-ului, a ajutat-o sa nu mai faca forme grave ale bolii, care sa necesite internarea. Eu am dus-o mereu la gradi, si de fiecare data tuseau copiii aia pe 10 voci. Era imposibil sa fie vreodata toti sanatosi. Si acum are muci si tuse, de exemplu. Am tinut-o acasa doar cand am nascut + saptamana altfel+ cea de vacanta, pentru ca era epidemie de scarlatina si chiar nu aveam chef de asa ceva cu un bb de 2 zile acasa. Ea are serbarea pe 1 iunie si mi-ar fi parut rau sa o rateze.

Cand i-am facut Mayei testele pe piele a iesit si la ea foarte putin alergie la praf si acarieni (f putin in sensul ca de-abia se inrosise punctul acela). Mai rau s-a inrosit la parul de pisica, acolo a zis ca e clar alergica.

Asa ca Norma, zi-ne si noua ce solutii ai luat.

Gabi, nasol sistem. Si la noi cand am mers nu am asteptat sa fie fonduri de la stat, am preferat sa platesc analizele (a fost 10 sau 15 lei punctul/analiza) si i-a facut la vreo 10 chestii. Mai sunteti in Romania? Cum a fost vacanta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tre-san si Con-ex. Spray si detergent antiacaricid. Eu le-am luat din Ducfarm dar sunt pe net. Pretul e la.fel ca in farmacie doar ca platesti transport. Eu am sprayat ieri toate perdelele si draperiile si am spălat o lenjerie de pat cu solutie. Azi spăl jucăriile de plus. Am.dat jumate din ele dar de unele nu se poate desparti desi nici nu le atinge.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Au venit si restul rezultatelor. Exudat faringian ok iar la alergii doar la acarieni si latex. Nimic nou nu a mai apărut. Au facut la polen, animale, ou, lapte, peste, faina, orez, soia, arahide, alune, morcov, mar, cartofi (la cartof a iesit ceva detectare f slaba a anticorpilor).etc deci ne.luotam cu acarienii si atât.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offfff draga de Maya. Imi pare rau. Sa va faceti bine repede si sa nu ia si micuta.

Da asa e cu acarieni astia. Mă tot uit pe net ca sunt tot felul de huse de voiaj sa pui pe paturi cand mergi in hoteluri. E cam greu sa duci un geamantan de așternuturi cu tine. Si unde suntem in tranzit pt o noapte e si mai complicat.

Am facut humus, unt de arahide si nutela in casă . In afara de nutela a păpat Andrei si humus si unt de arahide.

 

Sănătate tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hey gagici!

L-am dus pe David la gradi in saptamana altfel..si vineri noaptea, dupa 5 zile, a facut febra 40! L-am tinut cu antitermice pana duminica seara cand am inceput sa-i dau antibiotic...iar...amigdalita pultacee!

E plin de medicamente..pruritul nu trece, il dor picioarele..am citit reactiile adverse la montelukast, xyzal, zinnat si m-am socat..asa ca o sa le opresc..pe toate!

Sapt viitoare avem serbare, e bondar..ne-a dat acasa poezia si ne-au zis sa mergem macar la serbare...

Voi cum sunteti? Cum sunt picii?

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...