Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Multumim de aprecieri. Nu se gasesc la noi supozitoarele, le poti comanda din Bulgaria. http://www.marvi.bg/vomitusheel-s-vomitushil-s-pri-gadene-i-povrashtane-12-supozitorii-h-2-gr-4609.html Sunt bune si la adulti. Lui S i-am pus 2 la interval de 1 h si nu a mai vomitat. Ma bucur ca v-a dat vesti bune despre Andrei. Ti-am zis si la M e la fel. Are tot felul de alergii, dar nu le vad sa se manifeste. Ana, nu stiu daca seamana. Unii zic da, altii ca nu. Mie mi se pare doar la nas si gura :) Sarcina usoara si sa fie bine-bine. Saptamana trecura cand imi era rau ma gandeam: daca oi fi insarcinata? Nu ma speria gandul de bb3, ca n-as zice nu, dar e cam prea repede si nu cred ca uterul meu e pregatit dupa ce aproape s-a rupt la S. Si dra mi-a zis 2 ani sa am grija sa nu raman...

 

gabi, ce faceti? Ai inceput munca?

 

aseara am venit de la bulgari. Maya e racita cobza. Mi-e sa nu ia si S mai ales ca vineri plecam in Grecia. As vrea si eu o vacanta in vara asta fara vizite la spital...

nu mai stiu daca am zis, la spital in Varna nu am platit nimic, nu mi-au cerut asigurare, card de sanatate sau altceva. Le-am dat pasaportul, atat. Si mi-a placut tare mult ca mi-au prescris un remediu homeopat care a si functionat. Palaria jos pt bulgari la capitolul asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vacanta placuta si sa va intoarceti sanatosi, Norma! Cat stati?

 

Am scos arsenalul greu la M, ca sa zic asa. Am inceput sa-i fac si Ventolinul din seara asta. A tusit toata ziua, iar acum seara deja ma alarmase, nu putea sa stea linistita nici macar un minut intreg. La 10-20 secunde maxim tusea. A adormit de 30 min si s-a calmat in sfarsit. Offf, mi s-a luat de bolile astea. Sophia a cam stranutat si ea azi. De 2 zile ii dau si ei Oscillo si vitamina C, poate-poate....

Deja m-am uitat pe harta sa vad unde e spitalul, just in case. O sa fie nasol ca de data asta nu mai avem masina noastra, dar in caz de ceva luam un taxi, ca spitalul e la 5 km de hotel. Sper sa nu fie nevoie totusi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va pup Si sanatate maxima!

 

Oli,tu deja esti calita. Mie MI Se face pielea de gaina citind prin cate ati trecut.

 

Norma, sa fiti sanatosi Si sa va priasca concediul. Si eu spun ca uneori E mai bine sa nu cercetam prea mult. Aici Se spune f mult " trateaza copilul, nu simptomul" aka febra etc. Adica daca E ok copilul atunci lasa-l in pace.

Ce ati hotarat?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli, superbe fete cucuiete aveti. Sa va traiasca!

 

Anamaria, faini copii! Felicitari pt sarcina Si Doamne ajuta! MA bucur ca ai mai spus ceva despre Voi.

 

Eu incep munca in 2 sapt. Si D incepe gradi sapt Asta. Incepe gradual ca sa Se acomodeze. Sper sa fie bine ca E asa de mamos. .. Vai Vai Vai, daca sunt in preajma numai eu sa IL tin in brate. Si e asa simpatic Si amuzant... Mor de dragul lui. Nu stiu unde a zburat anul Asta. Kiar nu stiu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

 

Sănătate Oli. Sa se faca fetele bine rapid. Pana in 13 stăm si apoi mergem.cateva zile la.un spa si apoi acasa ca in,17 e party lui Andrei.

Pai sotul.meu e f hotărât acum sa il las in pace pe Andrei. Deci luam.o pauza desi va începe gradi si parca vad ca începe cu racelile.

 

Of Gabi, chiar asa cum a trecut anul.asta. De la ce ora la ce ora lucrezi? Esti departe de casa? Faci mult pe drum? Sa fie acomodarea usoara.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Maya e in spital de azi noapte de la ora 1, s-a internat sotul cu ea. S-a agravat fantastic de repede, ca atunci cand era mica, de nu imi venea sa cred. A facut si febra 39.6, ea care nu face febra de fel. A iesit infectie la analize, asa ca e si pe antibiotic.

Maine e ziua ei. Acum 1 an tot in spital era, a trebuit sa cerem aprobare, macar de ziua ei sa o serbam acasa. Acum e posibil sa o externeze maine daca evolueaza ok (e la privat, ca la stat pana nu stai o saptamana nu te lasa sa pleci).

Sophia e subfebrila, cu tuse si muci, e si ea pe aerosoli cu adrenalina la 8h. Eu am o stare foarte naspa, simt ca m-au ajuns toate si mi s-a luat, imi vine sa plang intruna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli draga nu pot sa cred ce citesc. Imi pare atat de rau. Sper din suflet aa se faca repede bine ambele fete. Te inteleg perfect ca iti vine sa plângi. E normal sa suferi cand iti vezi copiii bolnavi. Sper sa se faca bine si sa fiti maine acasa de ziua Mayei. Va tin pumnii stransi. Te îmbrățișez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli, iubita,in primul rand gandeste-te ca esti hormonala de la alaptare Si f Obosita Si nedormita, deci orice eveniment ia amploare rapid.

 

Apoi esti plin de griji,de inteles. Ia-le incet,minut Cu minut Si ora Cu ora Si te Vei simti mai bine.

 

Important E ca Maya E sub supraveghere specializata, ia tratament Si e mai bine. CA Sophia are o forma mai usoara Si ia tratament. Zile de nastere or sa tot fie, o puteti sarbatori cd vine acasa. Pana joi seara aveti timp sa vedeti daca puteti pleca in concediu. Daca nu- asta E, Asa Se intampla cand ai copii mici. Concedii vor mai fi. Cu cat cresc,cu atat Se inzdravenesc mai tare.

Nu te mai ganditi-va la ce va fi,Concentreaza-te pe ACUM Si Bucura - te ca Se amelioreaza starea lor. Asta ajuta.

 

Te pup Si imbratisez tare tare. Sanatate tuturor Si putere!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, stau la vreo 15- maxim 20 minute de mers pe jos de job. Dar va tb sa conduc sa Las copiii la daycare. Pb sa zic asa E Cu Dragos care merge nu departe,dar E cam la 700m- 1km maybe intr-o vale f abrupta Si Apoi de urcat Cu Stef... Imi tb 100 ani. Plus ma grabesc sa ajung la job.

Pt ca la D Se deskide Abia la 8 (mda,8) sunt nevoita sa incep de la 8.30. Bine ca lucrez asa aproape, altfel cine stie... termin la 4.30. Eu prefer sa incep cat mai devreme ca sa termin devreme. Imi va fi greu sa Raman la job cd majoritatea pleaca la 3.30 sau 4,dar... Asta E! Bine ca am job (bun!) ,E flexibil Si copiii sunt aproape. LA 5 putem intra in casa,ceea ce nu E rau. Peste 2 ani pot incepe de la 8 iar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...