Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Seara romaneasca


Recommended Posts

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andacos, nu te stradui prea tare...Mirela ma cunoaste bine, bine...

Spre deosebire de tine.

da,da ... [:-)))] [:-)))] Ai dreptate,eu iti cunosc replicile de pe forum!

 

Mirela,dar niste frigarui...uite ca nu stiu d eund evin,insa stiu ca mai toate natiile maninca.Poti s afaci si pe pasare si de porc,schrimps...

 

Carnea o marinezi inainte,cu legume printre ele...garantat dai lovitura.

 

Si te orientezi romaneste predominat la antreuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sint alti vestici, dar englezii (marea majoritate) nu maninca organe intrerne - offals -  si nici dupa preparate nu se omoara. Nu ca n-ar fi bune, ci pur si simplu pentru ca au piticul asta pe creier. Faptul ca exista aceste preparate pe raft, nu inseamna ca sparge englezul usa ca sa le cumpere. Haggis-ul e traditional scotian cica (nici ei nu sint 100%) dar chiar ei spun ca "require an acquired taste".  Haggisul e un fel de singerete, nici eu nu am pus gura pe singerete tocmai pentru ca stiu ca e facut cu singe. Nu pot concepe sa pun asa ceva in gura, desi multa lumea mi-a spus ca e delicios. Cred ca in afara de ficat si pate de ficat, nu pun nici eu gura pe organe, dar ei nici macar atit. Imi amintesc ca eram in curtea scolii sa iau copilul, stateam de vorba cu o mama si ajungem la mincare, Ii spun ca ii dau copilului ficatel de pasare cu piure la prinz, la care era sa-si verse aia matele pe trotuar  [:)] . Pe vremuri mincau si ei racituri de exemplu, dar acum spun ca e mincarea saracului, numai saracii gatesc cu resturi de animale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri mincau si ei racituri de exemplu, dar acum spun ca e mincarea saracului, numai saracii gatesc cu resturi de animale.

Azi ma voi alinia celor saraci si fericiti - nu de alta dar am o portie de racituri perfecta! Insa am o mica problema nu e facuta din resturi de animale ci din cap si picioare de porc plus carnea. Chestie de viziune si (ne)stiinta.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...