Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

O zi buna si de la mine,

 

eu fac sportul la munca azi, incarc si descarc masina, imi tremura picioarele si bratele.

 

Mirin bine ai venit, eu prea mult nu te pot ajuta ca nu tin monti asa de strict.

 

Dulce, da tinem toti post. Copii manca in wekend lactate si cate un ou. La inceput a fost mai greu, acu ne-am obisnuit, pe mine ma aranjeaza mai mult posturile astea mari decat intre cand luni marti mananci de-un fel, miercuri vineri de altul.

 

Caress ce e aia supraspinos?

 

Otiliav ce inaltime ai?

 

Succes va doresc in lupta cu kg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut!


Ma bucur si eu sa vad miscare generala.


Azi ma duc la teatru. Promit si eu cumpatare maxima ,ca mi se ridica  ,cureaua prin alunecare in sus. Multe nu vizualizati ,insa e ceva catastrofal de inestetic. Pour le conaisseur! In rest se incalzeste si daca nici acum nu fac nimic .....


   Am pus ochii pe o rochie ,dar vreau sa-mi iau marimea 36 ,chiar daca n-o sa resipir/maninc nimic. [:-)))]


  Pina acum n-am mincat nimic ,doar cafele si apa ,dar se compenseaza cu restul zilelor,conduit neindicata.


Mirrin ,dar ce inaltime/greutate ai,ca la restul cam stiu si de mine nici nu vreau sa-mi amintesc.


O zi buna!


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac ,eu am abandonat postul pe motiv de petrecere de 8 martie,la care nu m-am putut abtine si as vrea sa reiau,ca am umplut frigiderul de alimente de post si ma deranjeaza si lipsa mea de vointa in fata ciocolatei.Si ca-s slaba de inger ,ca in realitate nu-s! Am avut dupa 8 martie niste episoade de mincat compulsiv si am pus la loc tot ce dadusem jos. Te-as ajuta si eu la descarcat vagoane ,dar esti departe rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Caress, sanatate multa! [:)]

Somleac, sa te vitaminizezi bine cu fructe si legume proaspete! Numai bine! [:)]

Dulce, cum fu la teatru? ce piesa ati vazut? 36 la rochie, wow ce sirena esti/vei fi  [pk] !

Oti, lasa ca putina odihna nu iti strica si tie; e bine ca este mama la tine si mai scapi de treburile casnice! [flo2]

 

Eu am inceput niste investigatii mai profunde pentru endocrina; am o perioada proasta, confuza, plina de nelinisti....

 

Meniul de azi:

md: mar

p: branza de vaci si iaurt fara sare cu 2 lipii de tarate

c: macrou la cuptor; zacusca cu lipii

 

O zi frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor. Am reusit sa racesc stand 10 minute in cortul imens de la Brico, unde era un curent cumplit.Nu e gripa dar ma doare si ma ustura tot gatul, traheea, m am trezit din somn de durere.Si evident, pt ca de 3 ani nici macar nu mi a curs nasul, nu am in casa absolut nimic, nici macar un Strepsils!

 

Somleac, supraspinosul e un muschi al omoplatului.

 

Ieri am fost cuminte, wow, o zi fara abateri , cu scoici cu legume la tigaie, ciorba de loboda, 1 mar, si seara fasole batuta cu muraturi.

 

Azi am inceput cu un ness cald cu lapte, nici urma de foame...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine ,

 

Caress multa sanatate.

 

Claudia bafta sa gasesti sursa problemelor. Te inteleg perfect cu perioada. Doamne ajuta sa treaca odata.

 

Otilia nu-i diferenta mare, dar eu arat tare slabanoaga, poate din cauza ca am slabit asa de brusc. Si la fata nu ma avantajeaza deloc. Drept e ca deja sunt la 58 si-mi zambeste in unele zile si 57.

 

Dulce multumesc de ajutor chiar daca e doar virtual. Nu e nici o problema cu postul daca ai gresit. Important e sa nu renunti. Nu asa zice in noaptea de inviere ca este chemat si cel ce a postit din primul ceas si cel ce a postit din al 11-lea ? Tu ai duhovnic?

 

Meniu de ieri : MD ceai de lamaie cu ghimbir, 2 felii de wasa cu pasta de avocado si caju

                         P spaghete cu ciuperci la capac

                         G o cafea indulcita putin cu miere

                         C un pumn de migdale

 

Pe astazi am facut sarmale de post in foi de vita si sos de macris.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Multa sanatate Laura si somleac!

 

Pun si eu meniul de ieri si putin de azi:

17.03.2015
- ceai negru
- o portocala
- 3 wasa cu branza, 3 buchete brocoli, 1 ardei capia mic
- somon la cuptor, bete crab, 4 scoici, salata verde, conopida, fasole rosie
- migdale
- carne porc, salata de varza si rosii

 

18.03.2015
- o clementina
- 3 wasa cu humus, 3 buchete brocoli, 1 ardei capia mic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

toata lumea e tare confuza in ultimul timp...ceva energii se plimba prin aer... numai ca eu asa sunt de vreun an. 

Myha, si la mine la servici e tare tulbure situatia... anul asta mai zic ca poate fi mai bine, insa de la anul va fi mai greu...dar vorba aia, sa ajungem pana atunci... ca de o saptamana mi-a fost rau tare, cu ameteli, maini amortite, dureri de cap, tensiune mare si oscilanta... am mers la 4 medici si 10 mil cheltuieli... ca sa aflu ca starea o aveam in prima faza de la o spondiloza cervicala si in faza doi ceva endocrin...am facut analize si voi afla peste putin timp... am avut numai ganduri negre privind starea mea....nasol! asa ca sa fim noi sanatosi, ca restul le trecem....

 

Meniul de azi:

d: zacusca cu lipie tarate

p: salata cu rosii, castra, ceapa, sos de caju....

c: mazare cu pui si budinca de branza dulce

 

O zi frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...