Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Sa pun si eu meniul de ieri:

- ceai alb
- o clementina
- 3 wasa cu humus, 3 buchete brocoli, 1 ardei capia mic
- 2 chiftele vita, salata verde, morcov, albitura rase, ardei gras, putin somon cu lamaie
- un ceai verde
- varza cu muschi de porc

 

Claudia, multa sanatate si bafta sa gasesti medici buni. Cum faci budinca de branza dulce? e conforma cina ta "mazare cu pui si budinca de branza dulce"?

Mihaela, ce te macina?

somleac, de unde macris? din gradina sau se gaseste la piata/magazin?

 

Eu de abia astept urzicile.

 

Si pe la mine pe la serviciu sunt tot felul de chestii aiurea. Cat de cat avem de lucru acum dar situatia e departe de a fi optima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Nu scrie pt ca am abateri .Mi-amm cumparat o punga de covrigi de Buzau,pe care am terminat-o in 2 zile. Gest incalificabil.

Am o tentative sa fac sport,in schimb ....sa vad cit ma tine.

AZi voi fi conforma!

I zi monti ,ca-I asa urit afara ,ca nu-mi vine sa ma duc la birou!

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Meniul de ieri:

- afine, o portocala
- ceai negru
- 2 wasa cu humus, 3 buchete brocoli, 1 ardei capia mare
- macrou in sos de rosii, 2 felii somon, bete crab, creveti cu lamaie, salata verde, brocoli, conopida, ardei gras
- ceai verde
- iaurt 0% cu tarate de ovaz
- varza calita, 1 pesmet sætre 27% fibre
- gustat ciocolata de casa, putina zmeura

 

Am rezistat aseara sa nu bag in mine ciocolata de casa dar am bagat cateva zmeuri. Iar azi la servici am avut noroc de cheesecake. N-am servit blatul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Dulce, ca să eviţi covrigii poţi să mănânci bagheta integrală, din păcate am dat gata jumătate la md, interior pufos, coaja crocanta de abia scoasă din cuptor... Am luat şi un mousse fără zahăr cu ciocolata fără zahar, lapte degresat dar cred ca avea şi zahăr dar nescris pe eticheta ca era cam dulce si indulcitori sau fructoza nu avea.

 

Otilia, se numeşte restructurare, e vorba de când, nu dacă...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, imi pare rau. Bafta sa gasesti ceva cum iti doresti. Poate va fi chiar mai bine. In ce domeniu lucrezi tu?

Cam asa a fost si la noi in firma tot anul trecut. A fost o etapa asteptata si una complet neasteptata. Suntem acum cam 60% oameni fata de acum un an. Toate firmele din oil&gas au fost mai mult sau mai putin afectate si au tras in jos si alte sectoare. Si ar fi fost si mai nasol daca nu se luau masuri la nivel politic. Si culmea, o criza facuta de ei pentru ei. Ca s-au gasit sa dea contracte foarte mari in alte tari strict pe baza pretului de la licitatii dar nu s-au gandit ca in felul acesta economia lor va fi la pamant. Acum si statul restructureaza pentru ca bugetul e redus fata de anul precedent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Myhaella,imi pare rau ,dar sper sa te ocoleasca ,daca nu, incepe si cauta. Spor! Vezi sa nu incepi sa maninci ca mine ,compulsiv,ca pe fond de stres se maninca tare bine.

Otilia ,ce parere buna aveam eu despre Norvegia! Oricum ,chiar si asa si tot e mai mare grija pt cetatean ,mai mult ca in multe alte  tari.

La serviciu m-a servit, impotriva vointei mele ,cineva, cu o jumatate de macedonie cu ciuperci,fierbinte. Cind am vazut-o am avut un soc ,ca azi e vineri si ma feream de tentatii care nu-s de post si in plus ca nu era monti. [:)]  Doamne ,am mincat-o ,am rugat-o sa nu ma mai duca altadata in ispita si a fost atit de buna ,ca m-am gindit la ea o perioada indelungata.

  Acum ma gindesc la ciocolata. [:-)))] Jale cu mine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai da oameni suntem, nu masini sa ne setam pe ce ulei mergem.

Eu pe langa portia de cheesecake de dimneata ma mai servit si la cantina jumatate de ceva foetaj cu crema de vanilie. Si a fost tare bun. Iar acasa e ciocolata facuta aseara. Sper insa ca au dat-o gata. Si se mananca taco. Poate se termina pana ajung eu. Oricum am in plan apa plata cu lamaie si ceva seminte ca vreau sa ma uit la un film. N-am mai apucat un film cred ca de o luna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, eu am 1,56 si 64 kg. Dupa cele doua sarcini greutatea me se stabilizase pe la 55kg, am realizat ca nu voi mai fi vreodata sub 50kg ca in tinerete nici nu cred ca mi-ar mai sta bine, insa in ultima jumatate de an am luat foarte mult in greutate, aproape 10 kg si simt ca daca nj fac ceva nu ma voi opri aici.

 

Voi cum faceti cu cafeaua? Eu nu am baut o zi ( adica am baut decofeinizata) si ju am fost o mm toata ziua,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, eu am 1,56 si 64 kg. Dupa cele doua sarcini greutatea me se stabilizase pe la 55kg, am realizat ca nu voi mai fi vreodata sub 50kg ca in tinerete nici nu cred ca mi-ar mai sta bine, insa in ultima jumatate de an am luat foarte mult in greutate, aproape 10 kg si simt ca daca nj fac ceva nu ma voi opri aici.

 

Voi cum faceti cu cafeaua? Eu nu am baut o zi ( adica am baut decofeinizata) si ju am fost o mm toata ziua,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...