Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

multu dulce [flor]  [flor]

 

da otilia...de asta nici eu nu prea scriu in...cealalta parte...ca ma pierd printre postari nu mai gasesc nimic niciodata si mereu am senzatia ca ma bag ca musca in lapte in discutie ca pierd siru [fri] ..cred ca incep sa imbatranesc...imi plac mai mult lucrurile clasice [hippi]

 

cge unde esti ca nu te-am mai vazut pe aci. carmen?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Vrei un consilier,Ninha? [:-)))]

Ieri am fost la aerobic si alergat o ora jumatate.

Din pacate retin apa de la niste antialergic sau de la ce-o fi,ca am ajuns la un maxim istoric 66kg.

Azi 30 min pilates si vreau 30 min stepper ,mai acusi.

P-salata cu friptura de piept de curcan la gratar

C-salata cu feta,poate

Apa ,ca cica asta ajuta la drenat+sarituri.

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, apa ajuta sigur sa faci multe drumuri la baie. Mai ales daca sari. Ai comandat rochie atunci cand erai in cautari?

 

Eu de abia aseara am catadicsit sa pun boabe de naut la inmuiat cu o lingurita de bicarbonat. Asa scria la reteta pentru felafel pe culinar.ro. Sa vad ce chiftele ies diseara dar pana atunci pot spera ca ies bine si le vor place si fetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Simbata am petrecerea. Pina la urma ma imbrac cu o rochie lunga de la Monsoon  la nunta si cu una deasupra genunchiului ,la biserica,tot de la Monsoon. Nu stiu cum va fi vremea,asa ca am si un sacou scurt de blanita pt seara ,ca e cu bretele.O sa-ti pun poze dupa. Pina atunci incerc sa scot cumva  apa,ca rochia e fixa in partea superioara si nu-mi place sa-mi iasa carnita peste. Poate voi fi nevoita sa stau ,ca la sauna ,cu sacoul ,toata noaptea.

Trag tare cu sportul si ma chinui sa nu mai ciugulesc nimic, pina atunci.

-Azi:

MD-cafea ,5 pahare de apa

P-o salata ,un ou ochi si putina friptura

G-o salata cu o bucatica mica cascaval si putina feta

C-tot vreo salata

Ninha ,te uiti la telenovele? [:-)))]

Vreau sa plec la alergat si poate fac si acasa niste pilates.

O zi perfecta! Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninha si io cu relatia mea cu monti as putea sa scriu "it's complicated" [fri]  [fri]

sunt foarte pe langa monti, parte din cauza faptului ca in ultima luna am stat in casa cu un fost coleg indian care facea niste buniciuni de curry indian (care se manca cu ciapati-clatite din faina alba si sare; ori cu orez alb fiert)..inca nu am reusit sa monticizez retetele indiene..mai nou am dat-o si pe retete thailandeze pe care la ador in detrimentul bucatariei chinezesti

 

in rest nimic nou in viata mea...doara stresul cu jobul (de parca nu ar fi fost de ajuns ala dinainte cu teza)..acu tot incerc sa ii aman pe unii, in speranta ca imi dau altii un alt raspuns pozitiv [panda]  [panda]

 

Voi cu ce va mai laudati?? dulce pe tine nu te intreb...ca tu stiu..esti din petrecere -dieta in petrecere-dieta... ma amuza cumplit cateodata cum vrei tu sa faci magii sa incapi in nush ce rochita pentru vreun eveniment  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, eu as baga musai ceva cardio: alergat, sarituri, topaieli. Sa transpiri din plin. Iti urez 3 zile cu spor!

Brandu, cum s-ar spune ai o dilema de lux. Orezul nu-i chiar asa nasol mai ales daca-i salbatic. Sau cel putin eu nu reactionez prea tare la orez. La paine si cartofi e buba la mine.

 

Ah, chiftelutele de naut, ce aventura. S-au imprastiat in tigaie. Nici nu ma mir. Pana la urma desi era tare aluatul era practic un humus cu gust diferit datorita condimentelor. Am pus o parte la cuptor, o parte din aluat in forme de briose. Cele modelate in forma de bilute s-au crapat. Copilele nu vor asa ca o sa am ceva timp de mancat.

 

N-am mai avut timp sa notez ce am mancat. Dar n-am nimic nou in program. Fructe, dude deshidratate, migdale, carne, salata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia sa stii ca nici eu nu vad deosebire majora cand mananc orez(si il prefer ca e gluten free)..insa ciapati alea ma omoara...is extrem de delicioase cu anumite feluri de curry.... [barfa] ca sa nu mai spun ca de cand mananc curry spicy...am barba plina d prostii...cosuri sub piele etc...cred ca fac alergie la ceva condiment nu musai la iuteala [batcap]  [batcap]

a si inca o chestie ce mi s-o parut ff cool...indienii cand mananca curry, mananca si cu un sos de iaurt(gras) menta si putina sare(cateodata mai bun si acolo neste chilly, eu il cer fara ca mai ia din iuteala mancarii)

...bestiala combinatia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...