Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Brandusika, pai tu crezi ca stau in fata calculatorului si nu am si eu acolo un fisier text in care sa scriu ce mananc? Copiez din fisierul acela. De aceea si lipsesc we ca nu-s la munca. Azi n-am scris ca am fost ocupata dar sper ca maine reusesc. Dar mai bine incerc sa-mi aduc aminte si maine copiez de aici in fisier. De dimineata am rontait fructe: 1/2 mar, 2 piersici, dude deshidratate multe. Am baut un ceai negru si am cam lesinat de foame pana la pranz pentru ca m-am luat cu treburile si am sarit peste gustare. Evident ca la pranz am mers lesinata de foame. Am pus in farfurie salata verde si ceva radacinoase date pe razatoare si peste ele somon afumat cu ceva sos. Plus o lingura de naut si boabe de fasole verde. Dar au facut la cantina niste pesmeti bestiali din seminte de toate felurile. N-am rezistat si am mancat dupa paste vreo 2 si inca 3 la birou in urmatoarea ora. Mare greseala ca am stat de la 9:30 la 12:30 nemancata. In fine, n-am mai mancat 5 ore dupa asa dezmat, 5 pesmeti [batcap]  Dupa aceea parca am facut un ceai verde. Si pe seara acasa pe la 6 am mancat somon la cuptor cu piper si lamaie, putina salata verde cu rosii, castravete si ceapa verde si un cartof fiert la aburi. Mai aveam de aseara o lingura de salata cu fasole rosie, brocoli, avocado, ceapa verde si gogosari in otet. Pe la 8 le-am taiat fetelor pepene rosu si am prins cateva bucati. Numai bine ca mi s-a cam aplecat de atata somon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Au schimbat reteta la wasa care o cumpar eu de obicei. Acum e tot Wasa Fiber Balance dar cu 29% fibre in loc de 24%. Si mai bine doar ca se simte o idee gust mai nasol. Nu gasesc poze pe net desi cred ca am mancat tip nou acum cateva saptamani. Dar am tot uitat sa va zic.

 

Am luat sparangel alb. Sa vad cum il gatesc. Am citit asa razant de sparanghel invelit in bacon. Am si bacon mai ramane sa citesc cum se face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am gasit aici in ro...niste WASA...Burgers ii spune parca...e ok..are 22 % parca fibra, da imi place la nebunie ca e felita subtire...

n-am gatit niciodata sparangel...de nici o coloare..dar am vazut cand stateam cu englezu ca il punea putin in tigaie pe o parte si alta (vreun minut pe fiecare) si dupa il punea in farfu si punea niste ulei de masline..si atat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [bis]

Si o zi usoara si conforma.

Azi am mancat deja iaurtul 0% cu 2 lingurite tarate de ovaz, am baut cafeluta si 500 ml apa :-) Am pregatit si ceaiul ...

La pranz, fasolica si probabil si la cina (am reusit ca cinele sa mi fie de juma de portie, mare lucru pt mine :-) 

Am la mine cioco cu 85% in caz de criza [:-)))] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

heloooo helooo montigirls  [biz]  [biz]  [biz]  [biz]

ninha ne-am intersectat ieri dimineata cand mergeai la lucru (acolo la colt ) si mi s-a facut dor de voi  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

ce mai fac ????/  sunt la fabuloasa greutate de 78 kg .... nu ma intrebati cum am reusit , cu santierul am mancat numai prostii si s-au adunat intr-un an nu mai putin de 13 kg .... sunt ca o bulina, ca o purcica ... de doua saptamani m-am cumintit, fara interzise ..... sunt curioasa daca functioneaza si de data asta cumintenia mea  [:D]  [:D]  [:D]

 

am citit din urma acuma cateva pagini , vad ca sunteti slabe si cuminti toate ... mi-era dor de voi sa stiti dar efectiv nu am apucat .... dincolo pe fb e mai simplu sa intru din cand in cand de pe telefon la semafoare, sau la cozi in trafic  [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceaaau, Andanii! [pup] [pup] [pup]

 

Imi pare rau ca nu te-am vazut! La care colt, pe Lidia? Cum stai cu santierul? Ati terminat casuta? V-ati mutat? Si noi am avut santier, ca am facut niste renovari prin casa, ne-am schimbat mobila de la bucatarie, etc. Pizza era la ordinea zilei, pe langa mancarea de la Spartan, ca toat aziua eram pe la Dedeman... Si tot asa...

Si eu m-am rotunjit, sa stii. Am frumoasa suma de 65 de kg. Dar incep sa ma dau pe brazda, merg la sport si se cunoaste deja pe corp, chiar daca la cantar nu se observa nicio modificare.

 

Brindusik, inteleg ca esti la mami acasa? Ce bunatati mai faceti? Uite ce am gasit pe net: http://www.reteteculinare.ro/forum/discutii/farinata_cecina_fain_placinta_din_faina_de_naut-11706/#

Ce zici, o incercam?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...