Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

:-)) 

 

Cauta si video pe youtube, e mai usor dupace vezi cum trebuie sa arate. 

 

Vezi ca s-ar putea sa se lipeasca de tava, nu ma injura :-)) cind e gata sa o lasi 1-2 min si la grill sa o pirleasca si pe deasupra, se face crusta , asa trebuie sa fie.. 

 

Daca nu ai mai mincat nimic cu faina de naut, are un gust deosebit, poate sa iti placa sau nu, mai bine incearca clatite.  Faci aluat luchid de faina cu apa, lasi musai tot asa cit mai mult, aduni spuma, sare, piper, ceapa tocata sau dovlecel ras si scurs in pumn bine de tot daca vrei dar merg si simple, pui cu polonicul si faci un soi de pancake in tigaie. 

Mai gasesti retete pe bloguri indiene, si ei folosesc mult faina asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

Eu nu urmez Montignac dar acum sunt in plina dieta Rina (de 6 saptamani). 

Voiam sa ii multumesc Cristei-s pentru reteta de fritata si de explicatiile ei care m-au convins sa o incerc. Am mancat aceasta fritata la o masa in ziua de amidonuri si a fost delicioasa. Nici nu stiam ca exista faina de naut pana ieri...

Multimesc inca o data!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Szi, daca mai ai ouale alea eu te sfatuiesc sa faci cu ele oua fierte tari, taiate pe jumatate, asezate intr-un sos de maioneza light (facuta din galbenusuri fierte, fff putin ulei, mustar, sare, lamaie si iaurt) cu castraveti murati taiati marunt si tarhon tocat bine.

E Monti? Banuiesc ca da...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [flo]

 

Carolina, da, e o idee foarte buna ! Mai am oo in frigider (taica`mio tot cumpara si mai primeste si de la tara ... desi nu suntem consumatori inraiti ...). Duminica pana la urma am facut un chec clasic din care nici nu am gustat si l-am impartit la colegi, fi`mea la colege [:)]

 

Meniu pe azi: cafea, cafea [:-)))]  la pranz am fasolica si la cina probabil salata.

Aseara am mancat 2 snitele minuscule conforme cu salata.

Gustare am tot capsuni [bis]

 

Probabil de luni intru la 2 saptamani de Scarsdale, un fel de Monti restrictiv. Ma simt pregatita [pk]

 

Daca mai vrea sa tina cineva ... sunt ptin zona [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...