Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Eu pun taratele de psyllium in lapte acru cu 0.1% grasime si eventual si tarate de ovaz. Nu stiu ce sa zic de saietate. Eu daca imi pun in pahare de plastic de la IKEA, din acelea colorate pentru copii, imi trebuie aproape 2 pahare ca sa ma satur. Oricum ca si masa de seara merge.

 

 

dulce, femeile acelea au atins un nivel tare nasol si de aici si-au tras ambitia. Cand ai 2-5 kg in plus si nici marimea la haine nu-i o problema apai nu prea iti vine sa vii foarte drastica cu dieta si sportul. Sportul intens nu-i chiar asa pentru oricine. Eu una n-as putea alerga zilnic de exemplu, ar fi prea mult penru incheieturile mele si m-as si plictisi. Pentru mine variatia e importanta.

 

Myhaella, uite acum realizai ca pe tine nu te stiu din poze. Ce ziceti, ne mai aratam si noi ca tot avem un cont de pus poze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mi-am luat si eu psylium, inca nu am mancat ca dimineata am aproape zilnic un iaurt degresat, cereale low carb amestecate cu müsli fara zahar si cu seminte de in si alt soi de seminte, nu stiu ce...sau tarate? in fine, au gust bun :))))

 

Am inceput acum (adica incep azi) sa iau spirulina cu chlorella, pt Vit B12.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MD: clasic + magiun

P: crema roşii si grătar de pui

C: varza calita, ceva mezeluri

 

Dulce, posteaza link te rog ca eu sunt la nivelul nasol despre care vorbea Otilia. Sunt atâtea dulciuri monti care necesită max 15 min preparate (+ timp la cuptor unele): crema de avocado cu cacao, cheesecake, clătite, pannacotta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulce, esti mortala!!! Cum sa faci mamaliga din tarate de psilium??? Normal ca ai aruncat o...Eu pun 2 lingurite la 400 g de amestec de tarate de ovaz si grau, cand fac turtite, si le face moi si afanate.Si o lingurita rasa in galustele de tarate.Mai mult de atat face orice de nemancat.:)))) Am incercat o data sa ingros un sos de ciulama de ciuperci, l am aruncat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ce de lume pe aici [flo2]

 

Eu cica sunt cat de cat cuminte. N-am mai dat seara iama in ciocolata neagra, seminte sau alune. Dar manac de 5 ori pe zi, portii normale. Cand va scriu meniul de pranz pare ca am portii uriase dar eu combin multe legume, din fiecare cate putin si carne pun sigur pe farfurie. Mananc la cantina asa ca va dati seama ca n-au platouri ci farfurii cu diametrul rezonabil.

Ce mi se pare foarte interesant este ca ieri si azi de exemplu am fost fix la greutatea de acum un an. Ma uit la grafic si parca-i functie sinusoidala. Oare chiar asa de mult sa fiu influentata de anotimp si temperatura de afara. Acum s-a incalzit putin si simt cum se duce stratul de grasime. Pun si meniul sa nu credeti ca mananc putin. Nu am notat in toate zilele si am cam uitat.

 

04.02.2015
- o portocala
- ceai negru
- migdale
- salata de rosii, castravete, feta, chiftele naut, mancare de pui cu mazare, mocov
- salata varza, piept pui+curcan in sos de rosii

 

05.02.2015
- o portocala
- ceai negru
- am uitat

 

09.02.2015
- ceai negru
- o portocala
- migdale hidratate
- 2 wassa cu branza, ardei capia
- ardei umplut, smantana

 

10.02.2015
- ceai negru
- o portocala
- iaurt 0%
- 2 pulpe pui, naut, ardei gras, conopida, brocoli, sos smantana
- migdale
- 5 crochete peste, amestec legume la cuptor (mazare, porumb, morcov) + putin sos de smantana cu usturoi

 

11.02.2015
- o para medie
- ceai negru
- peste (cod la cuptor, macrou in sos de rosii), legume la cuptor (ardei, ciuperci, cartofi), salata verde, ardei gras, morcov crud, o lingura de tzatiki
- 3 wassa cu philadelphia, un ardei capia
- ardei gras umplut, putin iaurt
- un pumn de legume la cuptor (mazare, porumb, morcov)

 

12.02.2015
- ceai negru
- o portocala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello Andanii,

e mai interesant pe faceb?? [il]

Nici eu nu mai activez, in schimb intru zilnic sa vad ce mai scriu fetele... nu ma pot mobiliza inca...am nevoie de un suport mai activ! [fri]

Cand revenim puternic pe baricade...zilnic si foarte active??

Noroc de Oti, Dulce... ca mai tin subiectul sa rasufle! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...