Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Oti, ma bucur ca ne adunam mai multe...

 

Nici eu nu pot intra pe faceb de la serviciu, iar acasa nu am timp deloc.

 

O sa fac si eu wafele cu telemea; am reinceput sa citesc din trecut sa vad cam ce mai mancam pe atunci... pare asa mult timp...

 

voi ati incercat pastele din faina de konjak?

http://prodietabio.ro/image/data/reteta-paste-dietetice-fettucine-cu-pui-slim-pasta-eat-water-romania.jpg

 

Am luat si eu; ma incanta ca nu au calorii aproape deloc iar indicele glicemic este foarte mic (nu am gasit cat...); nu le-am folosit inca, insa sunt pe lista in week...

 

Cum stati cu miscarea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De 2 saptamani am inceput si eu Monti, mai am cateva mici abateri (duminicile sunt de groaza  [:-)))] ).

De luni as vrea nu numai sa tin Monti, ci sa mananc la ore fixe:

07,00 - 10,00 - 13,00 - 16,00 - 19,00

 

Azi am mancat struguri (profit de lejereala si de oferta) - md si g1

La pranz am avut ciorba (carne de porc, conopida, varza, telina, rosii, ardei, patrunjel radacina, multa verdeata)

Gustarea va fi cioco neagra, din lipsa de inspiratie si zi najpa  [fri]

La cina fac ori o mamaliga de tarate cu smantana/cascaval, ori mananc tot ciorba

 

 

Clau [flo] , ma bucur ca ai scris la subiect, imi e tare dor de vechea trupa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sz, da si mie mi-e dor... am avut asa o determinarea data trecuta cand am slabit 29 kg (din care am repus 15  [fri] )... sper sa ne mobilizam, macar cateva cate suntem ...

 

Eu vin dupa o lunga perioada (4 luni de chin la pat, dureri de coloana, operatie pe coloana...) si trebuie, trebuie musai sa slabesc... din pacate am mers la un nutritionist si mi-a dat un meniu... insa  [ph34r]  nu am reusit sa tin .... era meniu hipocaloric, trebuia sa cantaresc cu zecile de grame si nu am rezistat psihic...

 

Asa ca am nevoie si de ambitia mea si de suportul vostru!!! Stiu ca se poate; trebuie doar sa CRED din nou!

 

A avut o colega azi icre de fasole si am gustat si eu... super delicioase... trebuie sa le fac si eu!

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sz, am avut operatie pe coloana, discectomie endoscopica, un disc s-a rupt si atingea nervul sciatic....a trecut, acum trebuie sa imi revin...

 

maine nu voi fi pe forum pana seara, sunt in delegatie....

 

am pus la cuptor niste fursecuri cu amestec de tarate si faina de soia... sa le am pe drum si sa nu calc stramb!

 

cina din seara asta s-a schimbat putin: peste la cuptor cu rosii (cam o palma), 2 linguri de icre de fasole, o bucatica de branza, 2 felii salam uscat, 1 rosie, 2 prune

 

o seara placuta! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, am revenit,

 

Sz, profita de struguri, ca si asa sunt putini anul asta... mie imi plac mult prunele si profit de ele...

 

Meniu ieri:

md: omleta cu branza si rosie

p: (pe drum) o punguta cu covrigei (din aia cu vin)

c: rosie, castravete, branza, 2 linguri de icre de fasole, 1 felie pepene, cateva prune, cateva nuci crude

 

Azi:

md: 3 prune zemoaseeee

p: ficatei la gratar, salata greceasca (rosie, castravete, ardei, telemea)

c: nu stiu inca, ca acasa nu am nimic...

 

Oti ce faci, tu ce papi azi?

 

In week avem o petrecere - ziua finutei, sper sa fiu cuminte. [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru weekend, am in plan sa gatesc mai multe, sa am gata facute cand ajung serile acasa.

Asa ca voi face fasole cu ciolan, refac ciorba asta de conopida/varza & co. dar pun si perisoare, o tura de conopida la cuptor si vreau sa incerc vinetele acordeon.

Mai greu cu caratul, ca nu am lift (se schimba in sfarsit si eu stau la 7  [:-)))] ) , dar rezolv cumva :-) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine meniul tau... daca tot fierbi fasole, retine un castronel mic si fa-l icre de fasole: fasole boabe, blenduite cu lamaie, 1 ceapa, putin ulei si sare... iese de numa numa...

am mancat prima data acu cateva zile si mi-a placut mult...

 

conopida la cuptor o faci cu branza sau sum?

vinetele acordeon sunt umplute in goluri cu cascaval sau cum??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...