Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Meniul de ieri:

 

9:30 - ananas crud; 2 bucati Harisi, ceai negru

12:30 - salata verde cu piept de pui la wok (au folosit la cantina ceva sos picant si cu lamaie)

15:30 - un iaurt mic

18:30 - legume caltite (ciuperci, dovlecel, ardei capia, praz, putin brocoli)  cu branza feta si un pahar de kefir

 

Pentru we am in plan sa fac praz cu oua si feta la cuptor. Mai am niste naut fiert si probabil il fac Humus. As face si o ciorba de pui cu rosii. Sa vad ce voteaza mofturosii de acasa. Asa am si macrou in congelator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxana, e pacatul meu de saptamana aceasta. E o prjitura din gris, cocos, unt, iaurt si insiropata cu zahar si lamaie.Am dat jos 1 kg dar fara ea era clar mai bine. Bine ca s-a terminat. In we acesta fac la cuptor gutuie, mar, para si cu scortisoara se poate servi. E desert sanatos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, ca de luni  [|)]

 

Meniurile de weekend:

sambata:

07,00-cafea+lapte

10,00-clementina

13,00-ciorba

16,00-clementina

19,00-conopida la cuptor

duminica:

06,00-cafea+lapte  [:-)))]  am uitat sa modific ora si pe ceasul de pe mana  [:D]

10,00-clementina

13,00-salata de cruditati cu topping de smantana si marar, 3 chiftele conforme + 2 snitele conforme

16,00-clementina

19,00-nimic

 

De azi imi revin la mancat mai ok, asa ca am in program asa:

07,00-clementina

10,00-mamaliga de tarate + carne de vita

13,00-ciorba  editez pt ca am ratat pranzul de azi 

16,00-conopida la cuptor+ciorba :-)))

19,00-clementina

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri:

 

9:00  - 2 felii de ananas, 3 prune

10:00 - ceai negru

12:30 - salata de ton cu ceapa, porumb, ardei gras, fasole rosie, conopida, brocoli + 2 polonice sup crema dovleac si un colt de paine de secara

16:30 - nuci

20:00 - humus + 2 rosii cherry, conopida si brocoli crude + 1 bomboana de la Holloween

 

Azi:

 

9:00  - 2 prune, o clementina, 2 linguri de gutuie/mar/para la cuptor

10:00 - ceai negru

12:30 - cordon bleu din cod + salata

15:30 - nuci

18:30 - praz+feta+ou la cuptor

 

Am un mare dovleac caruia i-am scos semintele dar nu am apucat sa-l decoram. Nu e dovleac turcesc asa ca nu cred ca e dulce. Ma gandesc sa fac o ciorba cu el. Mi-e greu sa cred ca e chiar atat de nasol ca are IG75 in tabel. Mai degraba ma bazez pe comentariul "* These foodstuffs, even though they have high GIs, their pure sugar content (pure glucid) is quite low (approximately 5%.) Consuming these foods should not significantly affect blood sugar levels." Oricum nu retin sa fi mancat dovleac si sa iau in greutate. Dar nici nu consum asa ceva frecvent ci doar toamna cand e sezon. Pe de alta parte eu sunt adepta variatiei si cred ca orice legume/fruct are beneficiul ei. Voi ce parere aveti?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...