Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Dezmat va fii la mine doar la prajituri.Restul papicii e Monti...conforma cum ziceti voi:))).Chestia e sa nu fac combinatii aiurea si sa pastrez orele de masa...iar prajiturile sa le pap dimineata.Eu fac sarmale(fara orez ),supa de gaina cu taietei(eu pap doar supa si legumele din ea),racituri si salata boeuf(fara cartofi).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hello,hello!

    A trecut si Craciunul si mi-a revenit netul...nu am avut net din noaptea de Ajun.

    De papat am papat conform,duminica si luni am dat cu praji dimineata...dar nici atunci prea mult.Duminica mancasem cate 2bucatele din fiecare,in total vine cam cat o amandina de la cofe,iar luni nu stiu daca am depasit 6bucatele in total...parca nu intrau.In restul zilei am papat la interval de 3-4h dar fara ore fixe pt ca ma culcam intre 1-4dimi si ma trezeam pe la 8-10,dar sa scriu ordinea:cafea,praji,racituri,supa+sarmale,1fruct,salata boeuf.Ieri am papat supa cu taietei(de mazare si fasole mung) dar nu am mai papat sarmale.

    Eu nu fac combinatii aiurea de 2ani,a devenit reflex...dar mai bag uneori un cartof sau o prajiturica.Carnea o gatesc mereu separat de legume(exceptie ciorbe sau supe) si atunci pot papa conform.Taieteii la supe ii fierb mereu separat pt a nu tulbura supa si asa pot papa eu supa goala sau sa-mi pun taietei conformi.Sarmalele le fac din carne de vanat si iepure,deci grasime ciu-ciu,iar orez nu pun,abund cu ceapa,ardei,rosii.Asa impac si varza si capra:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe baricade si io, ieri o zi infernala la lucru, azi idem.

Ma mentin pe pozitii, nu am nimic in plus la cantar fata de 23 decembrie :-) desi am mancat dulciuri si si mancare normala (nu am exagerat cu mancarea si nu am mancat deloc paine).

Azi am in meniu asa:

07 00 cafea, lapte, ulei de cocos

10 00 3 clementine

13 00 snitele, salata de cruditati

16 00 chftele, salata de cruditati

19 00 ceaiul antiadipos

Maine sau vineri tin ziua de 500 calorii, inca nu m am putut decide.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza buna!

    Ieri:

9.  cafea

11tofu+vinete+ardei+ceapa

14 1 banana

15 smoothie(para,grapefruit,porto)

17 pireu migdale,in,sem dovleac

20 cartofi prajiti+varza murata(am cam facuto de oaie,era doar varza in meniu...dar miroseau tare bine cartofii).Azi cam tot asa va fii...daca apuc sa mananc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...