Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

     Eu nu prea simt nevoia de dulce...doar de sarbatori.Ocazional la vreun chef poate pap o felie de tort sau daca ies undeva ma infig in vreun desert.Acasa cand simt nevoia de dulce imi fac avocado+1/4banana+2linguri de cacao sau daca am vreo cioco amaruie imi ajung 4patratele.Eu simt nevoia de carbs acum iarna.Curcubica stie ca eu sunt la F2,doar ma intretin...daca pun chiar 5kg tot sunt ok.Imi doresc ca peste un an sa-mi bat si eu capul cu F1:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza!

    Curcubico eu iti doresc ca dupa jumatatea anului sa treci la F2 si iti tin pumnii stransi pt asta!

     Ieri:

8   cafea

11 inka

13 paine+gem piersici+ceai

16 paste+nuci(e corecta combinatia?)

19 para

21 supa de rosii+masline

     Azi facem ordine prin frigi si abia maine gatesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Dea  [flo2]

Ce bine suna pastele cu nuci sau cu mac sau cu orice  [:)]

Eu m am tinut pe pozitii cu hipocaloricul de azi, dar am gatit si astept ziua de maine  [:D]

Pana la urma am facut chili con carne, am fiert pt popor un ciolan si am pus pe langa fasole pe care ulterior am tuningat-o  [:-)))] cu carnat picant. Am facut escalop cu ciuperci, arata si miroase extrem de bine. Si mi am rafecut, pana la urma, ciorba de perisoare cu mazare, conopida, patrunjel radacina, varza creata si bine-nteles cateva fasii de costita si un os  [:)] .

Azi am facut pentru prima data ceai cu felii de ghimbir. Am nimerit combinatie buna, aveam ceai de piersici si se potriveste de minune la gust cu ghimbirul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ai greturi fomeie,de te-ai dat la ghimbir?Glumeam bine'nteles...

    Eu ghimbir pun la ciuperci(ras,dupa ce le iau de pe foc),mi se pare ca asa bine se potrivesc impreuna.In rest nu ma omor dupa el,ceaiul de ghimbir imi face pofta de mancare si la altceva nu-mi vine sa-l pun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Ai scris ca ai facut escalop cu ciuperci,Curcubico...e cotlet taiat si rulat cu umplutura de ciuperci(sau impachetat)?

http://savoriurbane.com/escalop-de-porc-cu-ciuperci/

 

de aici m am inspirat, n am mai tavalit carnea in faina si n am pus alcool, dar am adaugat smantana si eu voi manca asa, fara cartofi sau orez.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza!

    Saru'mana de reteta Curcubico!Eu faceam tocanita asta cu carne de vita si ciuperci plaetorus(cozile de la ciuperci,palaria o foloseam la ciorba falsa de "burta").

    Meniul de ieri:

8   cafea

10 conopida la cuptor

13 inka+lapte de soia

16 carnati+hrean

20 paine+smantana

    Claudia cred ca e sechestrata,de nu mai vrea sa scrie:))

    Duminica faina tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...