Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata... sinistrata rau am fost!  [il]

In week, acasa nu intru deloc pe laptop... is satula toata saptamana la serviciu!

Is bine, am fost cuminte [batcap] si cantarul mi-a aratat azi -1,5 kg/ 1 saptamana. Stiu ca in prima faza merge mai repede slabitul, insa eu ma bucur.

in week am mers pe la plimbari in aer liber, pe la cumparaturi, am facut puzzle toti 3, ne-am uitat la filme si... a trecut repede.

De gatit, am prestat ardei umpluti cu carne/legume si tarate, cateva sarmale ca mai ramasese compozitie si multa varza tocata pe langa, lipii de tarate (ca muream dupa carbo), salata de vinete, ciorba de peste, lasagna pentru cei ce pot manca.

 

Azi:

md: tofu+rosie+masline+lipie mica

p: ardei umpluti

c: ciorba peste, salata vinete

 

Mie imi place mult ghimbirada ... pun cam un deget de ghimbi si o lamaie stoarsa si 1l apa in blender, indulcesc cu stevia si gata... ne batem pe ea...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Ziua buna si de la mine!

     Ieri:

5   cafea

9   1banana

12  pizza cu sunca,mozarela,ardei,rosii si masline(proasta decizie pt ca toata ziua mi-a venit inapoi pizza aia)

15  1cafea+lapte

18  ciorba cu perisoare

21  iaurt

     Rox daca ne citesti am nevoie de o parere medicala.Mi-a iesit LDL destul de marisor(133) si ce as putea face sa-l scad.Trigliceridele,ASAT,ALAT,lipidele sunt in limite,colesterol total 201,iar HDL e 65.Paine nu mananc decat max 100gr/zi si aia de secara integrala cu ovaz,mezeluri cumparate nu mananc decat  o data la cateva luni(exemplu e pizza de ieri),carne grasa nici atat si am carne curata din productie proprie,deci ce sa elimin si cu ce sa abund?!Poate avea valori diferite de la o zi la alta?Am facut tratament 10z cu ospen si parasinus,poate influenta negativ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Saru'mana Rox!

     Si gineco meu la fel mi-a spus,ca inca e ok si oricum repetam.Dar MF m-a speriat si mi-a stricat zenul:((.

     De azi oricum incerc sa elimin pastele si sa injumatatesc painea si carne doar fiarta...sa vad cat reusesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...