Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

    Neatza buna!

    Saru'mana de urare Clau,sunt ok,nu sunt bolnava(poate doar putin cu capul) doar ca repetand analize nu pot iesi mereu perfect [batcap] .

    Ieri:

10   cafea

13   clatite de ovaz+gem de piersici

18   shaorma(lipie,naut,salata de varza,sos de catraveti)

21   1mar

    Ai reusit sa bei apa Clau?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Eu ti-am spus ca umblu cu apa dupa mine,iar daca am o masa/birou la indemana tin mereu paharul plin si beau cateva guri si daca nu mi-e sete...normal asa ar trebui sa bem ca sa fim hidratate.Cand deja bem de sete corpul este deshidratat.

    Clatitele le fac si cu tarate si cu faina integrala(secara/ovaz)...doar cu tarate nu prea se leaga.Pun 1cescuta(de cafea) de tarate si 1+1/2 de faina,2cescute de apa,2linguri de ulei(mi s-a cam dus tigaia si se cam prinde acum) si las de seara pana dimi.In general fac in ziua cand nu pap proteine animale si atunci nu pun nici ou.Dimi,mai adaug putina sare si eventual ceva arome(vanilie/scortisoara) si mai completez cu putina apa minerala,max 1cescuta(iese un aluat mai gros,ca la clatitele americane).Incing tigaia si pun din compozitie doar pe mijlocul tigaii(cam 1/2 de tigaie),imi ies 10clatite mici.In loc de apa mai pun lapte de soia cand am.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cica sunt si eu cuminte de luni. Iaca si meniurile mele:

 

16.01.2017
- o banana medie + un morcov
- ceai negru
- iaurt de vanilie cu nuci si ciocolata
- ton + salata cu fasole rosie, naut si legume la cuptor (ardei gras, ceapa, un brocoli)
- varza calita + 2 wasa
- 1/2 sætre cu unt de cocos si gem de prune + ceai

 

17.01.2017
- fulgi ovaz cu fructe de padure deshidratate + chia + lapte 0.7%
- ceai negru
- cod la cuptor + salata cu fasole rosie, naut, radacinoase rase (morcov, telina, etc)
- ceai verde
- o para
- supa crema conopida + 2 wasa
- 1 wasa/ 1 felie paine alba + salata de vinete, rosii cherry si conopida

 

18.01.2017
- o banana medie, 2 clementine
- ceai negru
- carne porc, chiftele naut, salata verde si radacinoase
- un baton din fructe deshidratate si cacao
- dovlecel + ardei + ciuperci la cuptor cu unt + feta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, super clatita... mi-i pofta... in week am sa incerc si eu, insa voi pune albus de ou/apa/tarate ovaz macinate fin - sper sa iasa [il]

 

Oti, bine ai revenit! [flo2]

 

Ce dulceata/gem fara zahar mai cumparati? intr-un timp era in Kaufland un gem fara zahar, insa a disparut... acum mai cumpar de la   Dalfour, insa e cam scump [fri] .

http://www.nosugarshop.ro/files/products/mediu/St-Dalfour_gem-portocale-ghimbir-fara-zahar-diabetici-5347ed9e2b7a3.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Eu nu cumpar Clau:))).Am facut de mine(doar fructe fierte).Dar la raioanele pt diabetici nu gasesti?Sau sunt scumpe rau?O varianta ar fii sa faci acum gem,nu insisti cu fierberea la maxim ca si cand il pregatesti pt cativa ani,fierbi cat fierbi si-l pastrezi la rece sau in frigi(faci cantitate mai mica).Eu asa procedez cu zacusca...vara-toamna nu am timp sa fac(coc vinetele si ardeii si-i bag in congelator,iar iarna scot si fac zacusca).Ma gandesc ca merge si din fructe congelate(un amestec de mere fresh cu fructe de padure congelate).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...