Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Dea, si la mine prima optiune e ness-ul, bine, mie imi plac toate prostiile de genul 3in1, doar ca acum nu mai beau, fiind cu zahar ... nu mai zic de cappuccino la plic, toate felurile, ahhh...

Si eu am gasit, in sfarsit, portocale rosii, am luat aseara din Billa, abia astept maine sa-mi fac fresh din ele  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Mie dupa cateva zile de cafea naturala incepe sa ma intepe fierea...dar,nah am zis ca e naturala.Nessul imi place,plus ca e mai slab in cofeina.Chestiile 3in 1,capucino,etc nu-mi plac din cauza laptelui si pt ca sunt f dulci.Eu de la K am luat porto rosii(cand am fost sapt trecuta).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ziua buna si de la mine!(Doamne ajuta ca am terminat!)

    Ieri:

9   cafea

11 salam uscat+paine+ardei kapia

16 1/4 grapefruit

18  ciorba de burta

21  ciulama de iepure+castraveti murati.

   Pana azi m-a durut stomacul zilnic si am dat vina pe mancatul tarziu,cu toate ca de la ultima masa pana la culcare a trecut minim 3h.Insa cred ca e de la cafea...de azi am reluat nessul,vedem maine cum o fii.Nu prea am pofta de mancare de cateva zile si dupa cateva guri deja ma simt full...parca as fii o ursoaica in hibernare,as dormi si doar as dormi [:-)))] .

    Curcubico te-am intrebat si dincolo de supa de oua...inca astept:)))

    Eu nautul il fac ca un pireu,adica il pasez putin si condimentez cu boia de obicei si sos de soia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supa de oua e una din supele mancate cu drag in copilarie, e tipica zonei noastre.

Calesc un pic de ceapa, adaug boia, chimen macinat, 2-3 frunze de dafin, apa, sare, cand da in clocot pun pe rand oua - azi am pus 6, apoi bat separat 2-3 oua ca pentru omleta si le adaug cu lingurita prin supa care fierbe. Se sta prin zona la amestecat, altfel da in foc :-) Se mananca cu smantana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supa de oua e una din supele mancate cu drag in copilarie, e tipica zonei noastre.

Calesc un pic de ceapa, adaug boia, chimen macinat, 2-3 frunze de dafin, apa, sare, cand da in clocot pun pe rand oua - azi am pus 6, apoi bat separat 2-3 oua ca pentru omleta si le adaug cu lingurita prin supa care fierbe. Se sta prin zona la amestecat, altfel da in foc :-) Se mananca cu smantana.

    Saru'mana!

    Si in Banat se face,dar se pun si cartofi...ii spune zeama de cartofi.Dar fara chimen,banatenii nu folosesc:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, am avut un week lung... voi ati fost active pe aici!

Sz bravo pentru kg, mai este putin pana la target, cu incredere!

Eu nu declar nimic, ca am avut pomana cu coliva si colac si sarmale...

Nu am mancat niciodata supa de oua; e buna? [fri] fara nici un zarzavat asa?!

 

Azi:

md: lipii tarate cu branza

p: pastai fierte cu branza 

g: 2 mere

c: ciorba de pui/varza calita

 

O zi frumoasa!! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza si de la mine!

    Ieri:

10   cafea ness

13   slanina+paine+ceapa rosie,cioco

17   piept de porc la gratar+mustar

21   idem ca la 17 dar 1/4 de portie,cioco.

    Am fost ieri si la un chef mai dupa-amiaza si am baut o bere mica.Sunt somnambula,am tot verificat o prietena azi-noapte sa vad daca a nascut...si a nascut dupa ora 4.O zi calduroasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...