Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata, e vineri [bis]

Claudia, da, suntem un grup de prietene aici in cartier, iesim asa in haita cu copiii si ne am mobilizat, la vara vrem sa fim slabanoage  [:-)))]

 

Meniul meu de azi:

07,00-ness, lapte

10,00-alune, Pepsi light  [clo]  [soricel]  [ascuns]

13,00-supa de oua

16,00-mamaliga de tarate, feta, smantana, slanina

19,00-ceaiul

 

Maine e sambata, asa ca e ziua de 500 de calorii, cu lichide  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sz, de abia acum am vazut intrebarea ta. Eu beau cam zilnic Lady Grey. Citeam pe wiki despre el ca a fost special facut pentru tarile nordice si a fost in 1994 lansat in Norvegia iar 2 ani mai tarziu in UK:

"Lady Grey tea is a variation on Earl Grey tea. Like Earl Grey it is a black tea scented with oil of bergamot.

Lady Grey tea is a modern invention, created by and trademarked [1] by Twinings in the early 1990s to appeal to the Nordic market, which found Earl Grey tea too strong in flavor. Lady Grey differs from Earl Grey in that it contains additional lemon peel and orange peel. It first went on sale in Norway in 1994 and in Britain in 1996.[2]

The Twinings blend contains black tea, orange peel, lemon peel, and citrus flavoring (bergamot)."

 

Daca nu il gasesc la servici iau altul, tot negru, dar scot plicul de ceai repejor sa nu fie prea concentrat.

 

Si daca tot suntem la ceaiuri, ce fel de ceai antiadipos consumi?

 

Dea, intr-adevar tin un jurnal. Am un fisier notepad in care completez zilnic. De accea la mine e o problema we-ul ca nu apuc sa notez si cam uit.

Ai fost tare ieri cu paine+smantana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    De ce Otilia?Nu e permis?

    Decat paine cu unt sau margarina prefer smantana sau iaurtul care sunt mult mai slabe.Iaurt papasem ieri si eu nu ma feresc de putin mai gras.O smantana de 12% amestecata cu lapte de soia(jumi-juma) nu mi se pare chiar asa rau...dar poate nu am priceput eu.Nu va feriti sa ma corectati:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, Nu e permis la Monti, paine cu smantana... grasimea e ok sa o mananci cu "ceva" cu IG mai mic de 35. Painea, daca nu e facuta, juma faina integrala - juma tarata nu are cum sa aiba IG<35; deci combinatia nu e buna! [:)]

De asta fac io lipiile de tarate, ca le pot manca cu grasime fara probleme!

 

Poti manca carbohidrati cu IG intre 35-50 insa fara sa amesteci cu grasimi... de ex: paine integrala pana in 50 cu branza 0%, iaurt 0%... adica masa glucidica sau paste integrale cu sos de rosii (fara ulei) sau orez basmati cu sos fara ulei....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Sorry,eram logata cu altceva.Nu ma supar daca fiecare isi spune parerea,mai multe opinii vor duce la ceva bun :))).Eu nu am incredere in grasimile lactatelor de exemplu si cum nu cumpar din comert decat smantana chiar nu am de unde sa stiu ce grasimi au cele consumate de mine.

    Chestia cu care eu nu as fii fost de acord e ora cand am consumat painea cu smantana,pt dimineata sau pranz era ok...dar seara nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza!

    Ieri:

9   cafea

11 clatite+gem de gutui(a fost cam acruuuu)

14 1mar

15  cafea natur+lapte soia

16  fasole verde+salata de toamna

21  supa de rosii cu paste scurte

    Am avut noapte alba,era ora 2 si inca bantuiam...nu stiu ce am avut:(((

    Nu am idee ce sa gatesc azi,pt mine mai am resturi prin frigi si mergem si la un chef.Cred ca o trec pe socrela la cratita sau gatesc maine.

    Am o dilema si nu stiu ce sa fac.Mergem la ziua unui nepot,dar ziua lui a fost saptamana asta.In ziua respectiva i-am dus pruncului cadou,nu am stiut ca vom fii invitati si la cheful oficial.Sa-i mai cumpar ceva si pt azi sau exagerez?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si o saptamana mai frumoasa sa avem ! Sa se incheie ianuarie  [pk]

sa ne apropiem de primavara , ca la noi erau -11,5 de dimineata.

Meniul de ieri:

07,00-carnaciori, hrean

10,00-nimic

13,00-carne de pui la cuptor, ciuperci, salata de cruditati si am trisat cu cateva fasii de cartofi

16,00-nimic

19,00-mexicana cu pui, ceai antiadipos

Azi arata mai normal meniul:
07,00-ness, lapte

10,00-fasole

13,00-ciorba cu perisoare

16,00-fasole

19,00-nimic, ca sunt pe drumuri, voi bea doar ceaiul cand ajung acasa

Maine e ziua hipocalorica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...