Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Hy!

   Ieri:

6  cafea

9  oua fierte+sos de iaurt cu mustar

15 ciorba de fasole+castraveti murati

20 gratar de porc+salata de toamna

   Ieri intre mese am calcat pe langa cu cate o felie de cozonac.Azi e ziua socrelei mele si am facut de ieri doua stelute cu fineti(eu am pus cioco topita) si un tort de zahar ars.Azi e zi fara proteine animale deci nu mai calc pe laturi:)))

   Nici eu nu stiu ce voi gati maine...dar am cateva idei:supa de zburatoare cu taietei sau ciorba acra de legume,fasole verde cu usturoi,spanac,orez cu legume,iepure pe pat de ceapa,salata de vinete,humus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sigur fac mazare. In rest nu am inca nicio idee. Plus ca e vacanta scolara si fi`mea va manca mai mult si va rontai mai mult  [:-)))]

Nu stiu daca voi face ciorba, dar atunci iar e nasol pt mine cu mancatul la serviciu. Poate ma dau pe salate saptamana viitoare, sper sa gasesc iceberg diseara, sa am pe stock. 

 

Dea ... cu dulciuri in casa si rezisti ... [s] soacrei !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Saru'mana Curcubico [flor] !

    Noi dulciuri avem mereu in casa...dar cumparate.Socrela si soata nu pot trai fara dulciuri [batcap] si eu nu pot trai toata viata explicandu-le beneficiile.Eu am crescut in spatele blocurilor cu painea unsa cu gem,iar soata a crescut la tzara cu cioco Cipiripi in buzunar si clatitele cu eurocrem.Eu cred ca depinde f mult de cum iti obisnuiesti papilele din copilarie.Si la mine in casa se faceau praji sau dulciuri rapide,dar mereu aveam fructe si gemul zilelor comuniste...asa ca m-am obisnuit cu fructe si gem.Nu inseamna ca nu mananc o napolitana,biscuite,fursec cumparat...dar evit cat pot.

    Daca mi-ar fii asa usor sa evit viciul meu cel rau...as ajunge la un zen maxim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ziua buna si la tine Curcubico!

    Ieri:

8   cafea

10 paine+zacusca

13 1mar,1porto

16  ciorba de fasole+ceapa rosie

20  paine+salata vinete+ceai

    Azi voi atenta la tort...dar in limita bunului simt:)))

    Claudia,petrecere frumoasa si spor la pregatiri!(parca asa retinusem)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...