Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Azi 61.5 kg. La sf lunii martie vreaui sa ajung la 58 kg. [:)]  Daca e necesar fac si sport. [:-)))] Numai daca-i necesar!

Azi:

MD-cafea ,ceai

P-ciorba fasole ,iahnie de fasole cu salata

G-mere ,pomelo

C-iahnie de fasole cu salata verde

Ieri am ars nautul ,deci n-am putut face falafel si cred, ca ramin la mincaruri care stiu sa le fac. [:-)))]

 Pup si o zi perfecta! Spor la slabit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, eu nu fierb nautul pt falafel. Il inmoi min 20 de ore inainte, il scurg de apa si il maruntesc in robot, dar sa ramana mai grosier, nu pasta.

 

Toc si ceapa verde, patrunjel si usturoi cu putina apa in robot si amestec totul cu putina faina (fara gluten in cazul meu), ulei, sare, coriandru si chimen macinate.

 

Fac chiftele plate si le pun pe hartie de copt in cuptor. Le dau cu putin ulei pe suprafata cu ajutorul unei pensule de silicon.

 

Le mancam cu salata de rosii, castraveti si ceapa, toate taiate marunt, cu muuuulta lamaie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Sint diletanta in materie de naut. Am luat o singura punga si nu mi-a iesit nimic. Daca as avea un restaurant libanez,as minca acolo,dar n-avem in oras.

Carolinah ,ce mincaruri din zona .light ai invatat sa faci? De preferat de post ,pina la Paste. Da link cu ceva retete.

   Am inteles in principiu ,ce ati explicat ,insa  fiasco  dupa fiasco...pare un capitol incheiat. [:)]

      Puisor,nu ti-e mai usor sa nu maninci cind esti aglomerata?Daca te ia foamea bea un pahar mare cu apa. La birou ,cred ca o sa incep sa ma obisnuiesc. Mai greu mi-ar fi sa nu maninc seara. Am vazut ca ai 57kg ,ceea ce nu e f rau si-ti admir determinarea. Acum m-as multumi cu un 56kg ,din care sa mai dau incetisor. [:-)))]

Azi :

 

MD-ceai ,cafea

prinz -ciorba de fasole.

G-mere ,rodie

C-cred ca iau o varza ,sa fac salata cu morcov ras si lamiie si niste fasole verde cu usturoi

G -migdale

O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Cred ca incerc si eu niste chiftele de naut. Am si faina sa le dau prin ea inainte de a le pune in cuptor. As pune si morcov ras pe razaoarea mica. Gata, am tema de we.

 

Eu daca nu mananc la servici parca n-am putere sa rezolv, sa scriu. Nu stiu altii cum sunt dar eu nu pot munci eficient cand mi-e foame. Numai la mancare ma gandesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O reteta de F1 e mai dificil de facut pentru ca ar trebui sa folosesti o faina cu IG mic, si nu iese de trebuie.Reteta de F2 cea mai simpla este sa folosesti paste scurte integrale-sau sa faci aluatul cu faina integrala de grau, dupa reteta clasica- si fructoza in loc de zahar.In rest, nimic modificat..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...