Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata ! [flo]

Meniul meu pe azi:

07,00-invariabilul lapte+ness+cacao

10,00-chiftele, ridichi

13,00-mazare,carnaciori

16,00-chiftele,ridichi

19,00-ceai

Ma pregatesc psihic pentru ziua de lichide de maine  [fri]

Si incerc sa fac planurile culinare pentru weekend, sa fie toata lumea multumita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

Meniul de ieri:

Md-doua briose

G-doua briose si chefir

P-ciorba de pui

C-salata cu rosii, castraveti, ceapa si masline si carnat.

G- chec la cana.

Stiu ca gustarea de aseara nu trebuia sa apara, dar sunt inca in perioada de acomodare fara rontaieli si as manca non stop. 

Astazi fac sarmale, ma inspir din retete voastre. Sper sa manance si pustiul sa nu mai fiu nevoita sa fac separat pentru el.

O zi buna!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am renuntat la cafea, daca mi-e pofta in timpul zilei.

Si daca ai pofte, cred ca e mai bine sa faci mancarurile conforme si sa le mananci, decat sa calci stramb cu altele mai rele (cata teorie stiu  [:-)))] ).

 

In weekend poate imi fac timp si fac si eu ceva rontaieli conforme (reteta de wafe sub forma de turtite, facute la cuptor) si imi incerc si foile noi de silicon  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.culinar.ro/forum/continut/dieta-montignac/31070/retete-montignac-waffle-gaufre-faguri/

aici e linkul initial,

eu fac reteta nr 5 , dar in loc de ceapa verde, pun oregano; le facusem la aparat, dar nu are sens sa stau atatea ore langa ele, asa ca le-am refacut de mai multe ori sub forma de turtite, direct in cuptorul normal.

cred ca poti incerca si in cel de sandwich

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si o duminica frumoasa tuturor !

Ieri am avut un meniu minimalist, m am luat cu drumurile si apoi cu treaba in casa, am rontait niste snitele si cam atat.

Azi la 7 am baut nessul cu lapte, la 10 as vrea sa gust spanacul, pt pranz gratar cu salata de cruditati, iar la 16 probabil nimic, sunt in plimbari. Vedem la 19.

Cam atat de la mine.

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...