Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

   Hello,hello,am revenit!

   In miniconcediu meniul a fost repetitiv si fara ore exacte(dar stomacul meu s-a cam obisnuit cu orele de masa si s-a cam conformat).Baza au fost sanwichurile cu tofu sau pate vegetal(cumparat) si ardei/salata verde/castraveti/ridichi sau cu zacusca.Cu ce am calcat pe langa a fost un pachet de napolitane de 170gr...la care tot am rontait.Apa la greu pt ca a fost cald,iar la gustari seminte de floare.

   Ieri:

8  cafea

10 tofu+castraveti

15 supa de legume+paste scurte

20 idem ca la 15

   Eu,Cristina beau un nes dimi indulcit cu un varf de miere(cafeaua natur imi da dureri de stomac).Apoi cand simt nevoia de cafea imi fac Inka sau orice alta cafea de cereale(nu o mai indulcesc,pun 1-2linguri de lapte de ovaz sau de vaca).Intre mese,cam cu 1-2h inainte de masa principala ai variante:seminte de orice fel(neprajite/nesarate),nucifere/samburi,masline,fructe crude/uscate...tin si de foame si pe mine ma ajuta.Pe mine ma ajuta o regula simpla si anume:nu amestec proteinele intre ele,doar un singur fel de proteina+legume,leguminoasele doar in amestec cu legume,iar carbo doar cu legume(aici mai fac exceptii la paine+ulei+legume sau paine/paste/clatite+gem).Maslinele sunt grasimi si preferabil doar in amestec cu legume sau simple.

    Duminica faina 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!

Multumesc pentru sfaturi.

Vreau sa renunt la rontait, pentru ca de aici pleaca problema, e un obicei care ne-a adus kg in plus. 

Meniul de ieri:

Md paine grau intreg cu gem de prune fara zahar, dar cu ceva fructoza in el facut de soacra mea.

P sarmale 

G seminte de floarea soarelui

C mici si pastrama.

Meniul de azi:

Md idem cel de ieri

P gratar cu salata 

C seminte.

 O seara buna!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza buna si o saptamana superba!

    Ieri:

8   cafea

10 1banana

14  supa de legume(doar zeama)+orez+sos de rosii(ceapa,usturoi,rosii)

18  seminte de floare

20  pate vegetal+ceapa verde

    Saptamana asta vreau sa fac fasole uscata si naut sa am pt micul dejun.Cristina,sa nu te inspiri din meniul meu pt ca eu nu-mi doresc sa slabesc...chiar vreau cateva kg in plus.Din septembrie pana acum am pus 3kg dar astea incep sa se duca cu gradinaritul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si o saptamana frumoasa sa avem [bis]

 

Am bifat un weekend conform, fara nicio abatere, sunt foarte multumita.

Meniul pe azi arata asa:

07,00-lapte,ness

10,00-carnat uscat picant, cascaval, ridichi

13,00-spanac, gratar

16,00-2 mere

19,00-voi fi pe drumuri, dar cand ajung acasa, voi bea ceaiul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniurile mele sunt foarte repetitive ... 

Pana la urma nu am facut turtitele cu telemea, n-am mai vrut ca eram suparata rau pe cantar, pana ieri dimineata cand a aratat totusi un -300 de g  [:-)))]

Cand ma gandesc la duminica asta care vine, ma incearca toate sentimentele contradictorii in avans. Fie`mea abia asteapta sa incercam "jucariile" cumparate din Lidl, pentru prajituri. Eu citesc retete, deci ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza buna!

    Ieri:

8   cafea

11 paine+ulei+ceapa verde

15 1mar

18 orez+sos de rosii

21 idem ca la 18(dar orez a fost doar o lingura)

    Nu am chef de gatit,nici de mancat...sunt rupta fizic de oboseala,as manca doar paine goala [:-)))] .Maine ma mobilizez sa gatesc ceva si pt mine,azi mai am sos de rosii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...