Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Neatza buna si de la mine!

   Ieri:

9   cafea

11 paine+ulei+ridichi+ceapa verde(prefer sa stropesc painea cu putin ulei decat sa pun margarina)

15 1portocala

17 fasole scazuta(fasole,ceapa,usturoi,ardei,frunze telina)+ciorba acra de legume(putin radacinoase,fasole verde,mazare,conopida,frunze telina,bors la plic)+gogonele murate

21  tofu si cateva linguri de gem de prune

    Am facut si pasta de fasole(fasole pasata bine,sos de soia,boia iute).

    Pt we am primit comanda de oua umplute,iar azi fac si o salata de vinete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Cristina,cel mai greu e cand incepi sa tii regim e sa-ti schimbi obiceiurile.Eu spun sa pastrezi felurile de mancare,dar sa eviti combinatiile...umbli cate putin la retete ca sa fie conforme.Alta chestie,pranzul tau e slabut,iar cina e cam incarcata(personal as evita carbs seara daca vreau sa slabesc).Poti schimba meniul de pranz cu cina,dar daca mancati toti la masa e cam greu.Incearca ca prima a parte a zilei sa fie mai incarcata caloric,iar dupa-amiaza sa fie mai light...sincer,cred ca si senzatia de saturatie va fii diferita daca papi mai consistent pana dupa-amiaza(dispare senzatia de rontaiala).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, mananci tare putin dupa parerea mea. Monti zice ca asta e o mare greseala. practic la mese nu ai avut decat ciorba aia. paine cu gem... era de mic dejun.

poti face orice mancare de verzituri cu carne, poti face varza, chiftelute in sos de rosii, in smantana, sufleuri de conopida, de broccoli, omlete, pui cu smantana si ciuperci.. o gramada de lucruri. nu cade in capcana mâncatului putin, dieta Montignac nu inseamna asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...