Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Bună seara, doamnelor!

 

Eu n-am mai ținut Monti de joi și nici nu țin până luni, și n-am mai trecut pe aici  [:I] . Primele zile au mers bine, doar o ușoară scădere de glicemie. La câte dulciuri mănânc în mod curent, nici nu mă mir că în ziua în care tai dulciurile și carbohidrații mă cam ia cu leșin. Ăsta e și unul dintre scopuri pentru care vreau să țin regimul, să-mi reeduc pancreasul că mi-am cam bătut joc de el :( (deși glicemia luată de dimineață nu e mare, ultima dată era până în 90). Dar cum ziceam, din motive tehnice nu mă pot ține de regim până luni.

 

Curcubico, spor la seriale :)!

 

Dea, succes cu tratamentul, ținem pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 958
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Eh,nu am scris dincolo ca am motivele mele...prea multa interogare si deloc informare:))).

    Si eu am zis ca fac azi ceva dulce...dar le-am tras clapa oamenilor mei.Am fost super-matinala ca aveam niste muncitori la lucru si astia mananca devreme si mancare gatita...dar nu au venit si asa ca m-am bosumflit si nu ma mai sinchisesc sa fac si dulciuri.De gatit ma apucasem sa gatesc si am si terminat pana sa aflu ca nu mai vin...cica vin de 1mai [:-)))] ,cred ca au gresit luna cand sa inceapa cu glume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Tks girls de urare [flor] !

    Daniela,eu cand am scos dulciurile am inlocuit cu fructe,mancam cel putin 5fructe zilnic.Apoi pt ca imi faceau aciditate musai era sa pap si in timp am scos si din multitudinea de fructe pt ca nu mai simt nevoia de dulce atat.Sunt saptamani cand nu ma ating de fructe...nu e normal,dar nu simt nevoia lor.Carbs mananc pt ca fac multa munca fizica si pt ca imi dau si o senzatie mintala ok,dar nu mai exagerez.

    Curcubico,dar fara ACuri nu se poate?Stii ca si ele sunt o cauza a ingrasarii?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza buna si insorita!(la noi a iesit soarele)

    Ieri am cam facuto de oaie...azi-maine contrabalansam:

cafea,albus fiert,branza,ceapa verde,bulion

supa de pasare cu galuste,chiftele,mustar

cornuri cu zahar

branza,rosii

     Duminica relaxanta tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza buna si un inceput de luna cat mai conform!

    Ieri:

cafea,sarmale

supa de pasare(doar zeama si carnita),ghiveci,chiftele

1mar,albusuri fierte,branza,ceapa

iaurt

    Ieri am baut si 0,5l cola,parca au inceput rinichii sa elimine mai bine...ori am luato eu razna.Azi masor lichidele intrate si iesite.

    Curcubico,ai catelusa?Frumos:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

Da, Dea, am un fel de bichon, am primit o acu 8 ani, e fioroasa casei (de fapt ne stie tot cartierul pentru ca ma apara si de frunze si de iarba, asa latra la orice si oricine  [:-)))] )

Si eu beau Pepsi light, seara cand ajung de la serviciu, imi pun asa rece in pahar si chiar imi pica bine. Nu am de gand sa renunt si la aceasta placere  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la mine.

Sambata:

-cafea

- bacon cu ardei

- mar

- seminte dovleac

- pui cu salata

- seminte de dovleac( dupa cum vedeti imi plac si astea)

Duminica:

-cafea

- mar

- branza cu ridichi

- pui cu salata si parmezan

 

Pe aici pe la mine daca nu ai ceva animal de casa se uita ciudat la tine. Sotului i-a venit ideea ca i-ar placea un catel, sustinut de unul dintre baieti, doar ca ceilalti doi vor fiecare pisica lui [batcap] . Norocul meu ca nu pot cadea de acord. Oricum nu stiu cat ce compatibile ar fi cu perusii care ii avem.

 

Sa aveti o saptamana conforma!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...