Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

anja, daca tot citesti la pinguini, scrie si tu!

 

ce bine s-a aranjat ca peste vara vei fi mai libera! Tin pumnii sa isi gaseasca si sotul job. Super ca mergeți in Ro! Ah ce am ratat noi 4 saptamâni in Ro...ne e tare ciuda. 

Ne-am hotărât sa mergem cateva zile in Dalrna si Kolmården ca se plecam si noi undeva. 4-5 zile, atât. 

 

k3loo si Anamaria, cris daca citesti pe aici, va Invit la pinguini, acolo se scriu zeci de pagini pe zi :)). 

 

K3loo voi sunteti bine, da? Nicio mișcare de mutare?

 

Anamaria cum te simti? Si-a facut efectul tratamentul cu venin? 

 

Seara frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

 

Eu am fost in concediu medical, azi e prima zi de munca. Am vazut ceva imbunatatiri cu veninul, dar foarte mici, asa ca am decis sa merg si la neurologul care ma are in evidenta. Sunt in a cincea zi de perfuzie cu cortizon, dar nu vad nicio ameliorare, ba din contra as zice. Sunt un pic dezamagita ca nu-mi merg lucrurile cum as vrea, dar sper ca vor veni si vremuri mai bune. 

 

Deocamdata suntem asaltati de sfarsituri de an pe la gradi, inot, balet si clubul de pantomima, unde activeaza cea mare. Am avut de-a festivitati saptamana asta, ca abia am facut fata. Si ne-am programat si o excursie in Suedia pentru sfasitul lui iunie, sa vedem cum e vara acolo. Sper sa ajung cu bine pana atunci, sa ma mai pot misca.

 

In rest, chiar nu am timp si putere sa fac prea multe. Am reusit sa vad cateva poze pe fb cu fata cea mare a Mihaelei, este superba! Sa ii dea Dumnezeu sanatate si sa isi pastreze zambetul pe chip pana la adanci batraneti.

 

Anja, ma bucur ca ti-ai gasit de munca si va fi gata si casa. Noi tot mai cautam pamant, cand mai avem un pic de timp. E scump aici, comparativ cu salariile. De concerte nu mai zic... Noi mai mergem la opera din cand in cand si e scump, apoi la un concert mai cu pretentii te uiti doar la reclama.  [:-)))]

 

Cris, cred ca atunci cand vei reveni vei scrie vreo cateva pagini singura, la cat de multe ai sa ne povestesti.  [:)]

 

Va pup si va doresc numai bine! [flo2] Si racoare, ca tare e cald pe aici. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna... dimineata! 

Miha, ce-s "pinguinii" la care ma inviti ?

Despre sanatate : e de bine. Continuam tratamentul - ultimul an. Cel mare se pregateste sa incheie clasa pregatitoare.

Iar despre "mutare"... sper sa se intimple ceva, dar ma la anu'. Cine stie... ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna ziua fete dragi  [flo2]

 

Ati plecat in concedii? Eu am o luna de concediu medical, am fost doar o zi la munca in iunie. :( Problemele mele de sanatate s-au tinut lant. Ultima a fost o entorsa din care incerc sa-mi revin zilele acestea, pentru ca duminica am programat sa plecam la drum. Vrem sa mergem cu masina pana in Suedia. Am alocat vreo 2 zile pentru drum, cu o oprire la Praga. Avem emotii, dar speram ca va fi bine si frumos. Care dintre voi a mai facut drumul acesta cu masina? Ce sfaturi ne puteti da?

 

Si inca o intrebare: de unde as putea cumpara apa cu ph 8.8? Am inceput un tratament pentru diversele mele deranjamente si trebuie sa beau doar apa alcalina. In Iasi am de unde cumpara, dar parca nu as cara atatea sticle dupa mine, ca va dura 2 saptamani excursia.

 

In rest, voi ce mai faceti? Anja, cum e cu casa? Mihaela, si-a revenit sotul cu piciorul? Cris, chiar nu mai apari deloc? K3loo, sanatate multa (am vazut ca faci un tratament) si felicitari pentru absolvent. La noi incepe din toamna pregatitoarea fetita cea mare, iar cea mica gradinita. Sa vezi atunci alergatura. :D

 

Va pup si va doresc o zi minunata si o vara la fel.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, ati ajuns in Suedia? Daca da, sper sa va bucurati de vremea superba. Eu deja sunt coapta de soare, am fost in fiecare zi la plaja. Apa calda, plajele minunate.  Insa eu am trecut la umbra, ca nu mai pot de caldura.

Miha, si la voi tot asa canicula? In casa abia se mai poate sta de caldura.

Am atata treaba de facut cu mutatul, iar eu umblu la plaja! Dar mi-e mila de copii sa ii tin pe langa casa. Totul este cu fundul in sus in casa. Suntem in urma cu finalizarea garajului si stresati ca nu putem incepe mutatul. Tb sa ne mutam in wekendul viitor. Jumatate din lucruri impachetate. Vineri ni s-a stricat masina de spalat si a tb sa cumparam alta. Apoi nu ne ajungeau la timp unele lucruri pt casa noua. Ce sa mai, agitatie.....

 

Ce mai stiti de Cris? Nu a mai dat nici un semn.....

K3 voi ati inceput vacanta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...