Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, unde plecati?

 

Stiu ca nu conteaza notele acum si nici macar nu ii cert, pt ca stiu ca au invatat si s-au straduit, au luat intotdeauna punctajul cel mai mare din clasa aproape la toate testele.  Dar asta nu conteaza....ca trebuiau sa scrie mult in plus la fiecare raspuns chiar daca nu se cerea explicit. Si apoi in unele teste nu erau intrebari de nota A, zic profesorii, deci nu ai cum sa iei A.

La noi nu se ia in considerare ce ai facut pana in clasa a 5a. Intr-a 6a au luat-o de la zero cu estimarea.

 

Chiar am vrut sa ma duc sa vorbesc cu profesorul de mate...

 

Noi stam acasa de Craciun, va veni familia adunata de peste mari si tari... Nici nu am cumparat bradul, nici nu am facut meniul de Craciun, ...sunt cam intarziata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Oh, Silvia a primit un D la primul test de istorie, pt ca la intrebarea cea mai complexa, cu păreri personale despre nu stiu ce, a scris putin si nu chiar personal. 

 

S-a uitat aseara pe matricile completate pe net (ämnes matris) si are intre C si A la multe materii, adica C e complet si A e parțial complet. Are intre E si C la materiile din care au facut doar putin: fizica, chimie, tehnica. Si are A complet la engleza, romana si suedeza. 

 

O sa vedem vineri totusi :)

 

Anja plecam in Africa de sud. Cred ca am mai zis. Noi n-am avut practic concediu in vara decat o saptamana in Suedia, dar era Iunie si a fost frig si ploaie. Am fost libera 2 saptamani cand de obicei am 4 saptamani concediu in fiecare vara si plecam undeva la soare si distracție. Tare simt lipsa anul asta, așa obosita nu am fost niciodata...

 

Am 3 saptamani de concediu acum, e prima data cand sunt libera inainte, de si dupa Craciun si An Nou. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, la noi sunt mai proaste...are A numai la romana. La engleza si suedeza unde mereu a fost lăudata ca e mult peste nivel, si are completată matricea la A la toate cerințele, a primit B. Si la engleza a avut A la testul național. 

Mai are B la desen, unde iar e matricea de A completată. Si apoi câțiva de C, D si E. 

E la materiile la care abia au început (fizica, chimie, biologie, tehnica) si la muzica, unde cica nu a colmpletat profesorul matricea. Noa cum vine asta? 

 

Totusi la religie are C desi a avut testul cel mare de D. 

 

D la mate, deci daca vrea sa mențină calul si calaria, vom lucra suplimentar. 

 

Foarte interesant totusi cum gandesc calificativele astea. Are de evoluat mult pana in a 9-a :)

 

Anja felicitări băieților tai! ;)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua,

 

N-aș vrea să intervin în discuțiile dvs. ,însă v-aș ruga, dacă timpul vă permite și aveți bunăvoință, să accesați topicul Vreau să emigrez și să răspundeți, în măsura posibilităților, la întrebările mele legate de emigrarea în țările nordice. Prefer informațiile de la sursă, ca să zic așa.Nu cunosc pe nimeni în această parte a lumii și orice informație ar fi binevenită.Vă mulțumesc mult. Vă doresc Sărbători fericite alături de cei dragi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Mihaela, felicitari pt Silvia, si sa nu fie dezamagita! eu am senzatia ca nici profesorii astia nu prea inteleg  cum e cu notele astea..in sfarsit sper ca pana la clasa a 9a sa ia numai note mari. Noi nu am facut anul asta desen si religie, insa si la noi, de ex la slojd, au luat amandoi C desi matricea era completata de A.

A scris prof un comentariu ca ar putea sa asorteze culorile mai bine.... what???  Chiar m-a facut sa rad...

Rademini, te ajutam cu ce putem.

Craciun fericit!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Anja! Ea nu e dezamagita, e încrezătoare ca are inca de invatat si ca le va mari pana in a 9-a. ;)

 

Eu sunt in concediu, curățenie, mancare si restul treburilor pe langa casa. Azi merg si la masaj, si încet facem si bagaje :). 

 

Au venit musafirii Anja? Ce bucataresti de Craciun? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...