Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sangerare dupa cezariana


Recommended Posts

Fetelor .....help! am mai mult de 6 sapt de la cezariana (am nascut pe 16 ian) si nu mi se mai opreste sangerarea. Doctorita imi spune ca clinic e totul ok - am facut si tratament (a fost fff abundenta prin sapt a 4-a) - nu stiu ce sa fac - n-am dureri de nici un fel operatia pe afara arata f bine din ziua a 2-a. daca s-a mai confruntat cineva cu asta .....plizz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si eu cred ca si dupa 7-8 sapt mai aveam mici sangerari...la inceput a fost o sangerare abundenta vreo 3-4 sapt dar apoi aveam doar la efort sau chiar cand ii dadeam sa suga bb-eului mai simteam pic-pic[bang] sanatate si refacere rapida monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit la fel[xx(], dupa ambele operatii cezariene. La mine s-au terminat sangerarile la aproape 7 saptamani si imediat la 2-3 zile mi-a venit prima menstruatie. Eu am luat fier si vitamine ca ma anemiasem rau(dovedit la analize). Si eu tot prin saptamana a 4a dupa nastere am avut o hemoragie mai puternica care treptat a scazut apoi. Sangerarea e inca abundenta? Nu mai faci tratament? Eu am avut primele 2 CM super abundente si luam clorocalcin si ergomet. Cu astea se potolea imediat hemoragia. Cornelia, mamica lui[bonjovi]Eduard(21.06.2004) si a lui [patut]Eric(13.07.2006) [URL="http://www.onetruemedia.com/shared?p=1f7b802ef8d6f642515014&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Eduard- inima de leu[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/cornelia_laura/album/576460762391021223"] Poze noi [/url][foto] Echipa maro: [batetoba]Adrianafedorca-An-k-Deea-Cornelia[batetoba]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sangerat de la inceput f. putin. Nici nu cred ca dr. mi-a facut vreo dilatare (n-am intrebat) si probabil de aceea. Prin sapt.6 am avut o sangerare abundenta cum spui tu. La control eram ok. Am avut cateva zile pauza cand credeam ca s-a oprit, si dupa primul contact sexual de dupa nastere[:I], a revenit. Am sangerat pana la 10 saptamani.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 [hop]Lamaitele: Andre_ea-Ileana-Olim-DianaR[hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...