Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 388
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ema voi la ce număr sunteți la pampersi? Noi am trecut deja la nr 3 ... Nr 2 strânge la picioare ... Ne sunt cam mici de acum ... Sunt curioasa mâine cat ne arată cantarul

Bubite avem si noi pe fata il mai dau cu putina crema pe fata , dar ne trec si apoi revin

Inca nr 2 mai pun,2 sapt a avut nr 1, exact 4 pachete de cate 28 de bucati am folosit, un pic de semn ii lasau nr 2 de la inceput. Oricum, in ritmul in care il schimb, acusi trecem la nr 3, termin pachetul asta de vreo 40 de bucati si vedem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, mamici si puiuti!

 

Azi am fost la pediatru; baietelul nostru a luat 1 kg fata de greutatea de la nastere si 6 cm in lungime... mi se pare ft mult, probabil ca nu a fost masurat ft bine in maternitate... dna dr a zis ca e ok... ca in primele luni cresterea este mai accentuata.

 

Am facut de ieri o dermatita atopica (are niste cosulete / brobonele pe fata), a zis ca e normala si asta,

 

 

si pitica mea a luat in fix 4 sapt. 5 cm, dar din pacate doar 600g.

bubite avem si noi, ne-a zis sa mai asteptam pana sa o dam cu ceva

 

Buna tuturor

 

Incerc si eu sa intru in randul mamicilor de ianuarie, al doilea baietel al meu s-a nascut la 1 ianuarie 2015, cu 3,700 kg si 56 cm. Se numeste Remus Alexandru si e un scumpic :)))

 

Acum la aproape 2 luni, avem 5,540kg si in lungime 60 cm. A crescut foarte bine.

 

Mesele deja si le-a reglat, la 8,00, la 12,00, la 16,00, la 20,00, la 3,00.

 

bine a venit Sanduta, super program de masa.

Ema voi la ce număr sunteți la pampersi? Noi am trecut deja la nr 3 ... Nr 2 strânge la picioare ... Ne sunt cam mici de acum ... Sunt curioasa mâine cat ne arată cantarul

Bubite avem si noi pe fata il mai dau cu putina crema pe fata , dar ne trec si apoi revin

Tot la 2, inca vine bine dar ea e mai micuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionella3003 Baiatul cel mare are 7 ani, deja un flacau :)) E mare diferenta si parca nu mai stiu nimic legat de bebelusi :)))

Nasterea de data acesta a fost mult mai grea, insa conditile din spital au fost mult, mult mai bune chiar extraordinare. Recuperarea a fost mult mai usoara.

 

Acum nici un bebelus nu e la fel ca altul, dar fata de acum 7 ani se gasesc mai multe produse pt bebelusi si parca totul e mai usor , doar nervii sa mai ai :)))

De exemplu acum e ora 5,00 si stam si ne uitam la mami si vrem sa povestim. Are coloci si s-a trezit si ia sarit somnul. Eu ca sa nu adorm in fund langa el si sa nu povestesc cu el, citesc ce ati mai scris :))

Ema86 eu stiu ca trebuie sa mancam de toate cand alaptam si sa revenim la un program cat mai asemanator cu ce aveai inainte, pentru sanatatea noastra. Eu am grija doar sa nu exagerez cu diverse produse (ciocolata e la mine). Bravo pt iesire. Eu am fost la cumparaturi cu Remus si a stat cuminte in carucior daca ne deplasam:)) daca ma opream sa ma uit la produse se maraia.

Multumrsc de primire cosmina2015 si rocsana88.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi la pampers purtam nr 2, dar am avut si 3 si am descoperit sa sunt prea mari inca pt noi. Cum ,va intrebati, nu ? Pai ca se suprapune ariciul din fata. Eu asa stiu de la celalat baiat ca atunci cand cele doua legaturi se suprapun la inchidere e numarul prea mare.

Bubitele sunt si cosuri, adica cu ceva alb in ele sau ridicaturi, care sunt normale se fac de la lapte, de la supt, dar noi avem si pete intre ele, rosi si mici, si asta e alergie. Alergiile sunt tot la lapte sau substante din detergentul cu care spalam hainele sau pe el.Medicul meu de familie care e si pediatru mi-a spus ca sunt normale micile alergii, cand ele se raspandesc pe mai mare suprafata se face tratament. Eu acum dau pe cele de pe gat cu crema de la nivea pt fundulet.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...