Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 2


Recommended Posts

Legat de cum facem mancare :)) Eu am scoica unde am pus o perinuta ca sa stea bebe mai comod ca statea foarte incovoiat si il pun in ea.Scoica o pun pe masa din bucatarie pe mijloc ( am masa de lemn solida) si uite asa fac eu mancare pentru familie. De manerul scoicii am agatat niste animalute de plus colorate :))) si circa jumatate de ora sta cuminte si vorbeste cu ele. Apoi ii mai schimb pozitia scoici si se tot uita dupa mine :)) adica un baietel tare cuminte are mama . Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 388
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sanduta ce fain ca poti sa faci mancare cu el eu am încercat o data si nu mi a mai trebuit :)) fac mancare numai cand doarme sau e tati acasă ... Sau cum a fost in ultima vreme nu mai facem mancare :)) stam flamanzi .... Mai nou am vazut ca are senzor... Cand taicasu ma ia in brate sau ma pupa incepe si el sa faca panarama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici. Aseară am mâncat pizza,a făcut cinste soţul de dragobete. :) nu am avut nicio problema cu colicii,dar am mâncat-o fără teamă k a fost cu piept de pui muuulta mozarella măsline şi ardei fără preparate şi SOS de roşiimancare nici eu nu prea fac când suntem singure acasă...k mă enervez degeaba. Dacă e trează nu am nicio şansă iar când doarme durează foarte mult k nu doarme mult în timpul zilei şi trebuie să opresc aragazul de prea multe ori...aşa k m-am lăsat şi de sportul asta... Gătim când vine tati acasă

Noi la pampers încă suntem la 1(are aproape 4 kg) dar trecem zilele astea la 2

Eu am scăpat în sfârşit de lohii, m-au ţinut 6 salt fără o zi...mâine merg la controlul de 6 salt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața, mămici frumoase! Ce dragi îmi sunt toți bebeii noștri, după ce că au stat aproape toți cumintei în burtica pana la termen cresc și așa de bine și frumos!

Și noi suntem bine și cumintei. Doar buricelul ne da ceva emoții -de ieri îi dau cu Nicolas, am sunat doctorița- în rest dormim bine și papam bine cu ceva colicei. ..

Sanduta, și la noi e dif de 7 ani între primul și al doilea copil și de 3 ani jumate intre al doilea și al treilea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmina2015 cred ca ai dreptate cu senzorul, si al meu are, dar cand eu vreau sa mananc. Il las dormind si incalzesc mancarea, ma asez si dupa prima inghititura incepe sa planga. Deci e ceva in aer :)))

 

Ionella3003 eu ma opresc la doi :))) ca sincer acum am nascut extrem de greu, in sensul ca m-am dilatat in 3 ore de tot si apoi au urmat alte 3 ore de efort sa imping. Asa a fost si cu primul ca nu stiu sa imping, dar atunci copilul a fost la vioi si a facut el jumatate din drum restul cu ajutorul medicului. Acum insa copilul nu vroia sa iasa si eu nu am stiut impinge, moasa nu a mai vrut sa ma ajute, si m-am chinuit pur si simplu 3 ore. Apoi cand au decis ca e momentul sa nasc, a intervenit alta problema ca ei se urcasera pe mine si impingeau iar a iesit greu. Sincer si acum la 2 luni fara cateva zile, e sensibila zona aceea. Deci mi-am anuntat sotul ca aici ne opim.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am.copil de 1 luna!!!! De 1 luna suntem indragostiti de minunea asta care a inceput sa zambeasca, sa se uite in ochii nostri, sa planga cu lacrimi, sa planga smechereste ca vrea plimbat ca sa analizeze ce e in jur!!! Si eu si sotul ne uitam la el si ne minunam ce am reusit sa facem!

Baietelul meu strangator a adunat 2 kg in prima luna, s-o fi gandit ca vin vremuri grele si daca tot e rost de laptic la discretie, sa nu il piarda. Are 5580 si 55 cm, a luat 5 cm in inaltime.

Si ca sa fie ziua si mai minunata, si-a activat senzorii si imediat ce ma ridic de langa el nu trec 5 minute si se trezeste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanduta, eu imi amintesc cu placere acum de nastere puiului meu, cu toate ca nu a fost prea simplu, mi-au indus nasterea si am avut contractii a naibii de dureroase, de la 2.30 la 10.30, apoi inca 1.15 faza expulziva. Dar pe tine sa te lase 3 ore sa te chinui sa impingi, fara sa te ajute???? In sensul sa iti explice moasa ce si cum? Doamne.....cum pot oamenii astia sa vina la munca si cum pot dormi noaptea stiind ca trateaza saracele femei in travaliu ca pe ultima ...offf si iara offff

Pe mine m-au asistat 2 moase, una pana la 7 si apoi cea cu care am nascut si sincer, plangeam si le tineam dr mana, ma strangeau in brate si ma incurajau ca pot sa fac orice pt puiul meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...