Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 388
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello

Eu sunt la prima sarcina si mai am de dat doar un kg jos din sarcina. Am luat 13 in total iar la externare mai aveam doar 4 kg.

Problema la mine este alta, desi nu tin regim si mananc zic eu, consistent, bebe nu ia in greutate suficient doar cu lp (dupa cum am.mai spus in celelalte postari) :(

Imi pare asa rau sa vad asta pt ca m-am chinuit ingrozitor de tare sa-mi desfund canalele la inceput, cu dureri cumplite care n-au trecut in totalitate nici azi, la o luna jumate, ca

sa vad ca lapticumeu nu e de ajuns pt ea :(

Ai încercat să te storci? Poate aşa mai stimulezi lactatia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca si eu sunt la supra producție aseară m am muls ca aveam sânii plini acum bebe a mâncat numai dintr-un san iar celălalt da pe afara deci iar trebuie sa ma mulg ca ma dore sânul intr-un fel ma bucur ca pun lapte la congelator ... Dar ma enervează mulsul asta ... Am sa încerc cu pompa si sper ca de data asta nu imi mai ranesc asa tare mamelonul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit undeva k faci lapte atât cât cere copilul,cât are nevoie

Nu e posibil k al tău să se fi obişnuit cu biberolul si de lene să nu tragă de la san doar cât curge mai uşor?

De tras trage din san si curge lapte insa ori nu e destul, ori nu e consistent. Si eu ma mulg si cu pompa electrica si cu mana. Sper sa rezolvam cumva ca tare doare sa o vad band si lp...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana imi pare rau sa aud ca te chinui, Ai vorbit cu doctorul pediatru al tau?? Cum ti-am mai scris trebuie sa faci proba laptelui si sa masori copilul sa vezi cat suge. Dupa ce ai toate datele acestea poti sa stabilesti daca trebuie lapte praf sau nu. Daca bebelusul nu plange dupa ce suge sau la interval de 1 ora se spune ca ii ajunge laptele de san. Oricum alaptarea e la cerere, deci de cate ori vrea bebelusul. Nu trebuie sa te intristezi ca te-ai chinuit si ca nu papa suficient, ideea e ca trebuie sa-i dai san indiferent cat e putin sau mult :)) deci fii mai optimista si spune pediatrului care e problema ta.

 

Wow ce de slabe avem printre noi :)))) Eu am pus 25 de kg in sarcina si cand am iesit din maternitate scapasem de 10 kg doar. In aceste 2 luni de cand am nascut nu am pierdut nici un kilogram. Ma apuc de luni de gimnastica macar pentru pataratele de pe abdomen :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu stiu ce sa zic in privinta lp, ca trebuie sa dati si supliment, ma simt chiar aiurea ca la mine bebe cica mananca prea mult si am prea mult lapte, as vrea sa poata exista o solutie ca toate sa avem lapte pt puii nostri, sa nu trebuiasca stimulare cu pompa sau pastile si ceaiuri.

As vrea sa scriu mai multe, sa va incurajez sa alaptati, dar nu vreau sa fie interpretat gresit, ca mie mi-e usor sa vb, din perspectiva uneia care nu are probleme, va spun numai ca orice efort faceti sa alaptati e pt puiul vostru de om, pt care desigur vreti ce e mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana imi pare rau sa aud ca te chinui, Ai vorbit cu doctorul pediatru al tau?? Cum ti-am mai scris trebuie sa faci proba laptelui si sa masori copilul sa vezi cat suge. Dupa ce ai toate datele acestea poti sa stabilesti daca trebuie lapte praf sau nu. Daca bebelusul nu plange dupa ce suge sau la interval de 1 ora se spune ca ii ajunge laptele de san. Oricum alaptarea e la cerere, deci de cate ori vrea bebelusul. Nu trebuie sa te intristezi ca te-ai chinuit si ca nu papa suficient, ideea e ca trebuie sa-i dai san indiferent cat e putin sau mult :)) deci fii mai optimista si spune pediatrului care e problema ta.

 

Wow ce de slabe avem printre noi :)))) Eu am pus 25 de kg in sarcina si cand am iesit din maternitate scapasem de 10 kg doar. In aceste 2 luni de cand am nascut nu am pierdut nici un kilogram. Ma apuc de luni de gimnastica macar pentru pataratele de pe abdomen :))))

Patratele...ee..vise, taica, ce-s alea?!!

:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...