Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 388
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chiar ca sunt vise patratelele..... . Vine acusi sezonul de pus in grădina ... Mi am luat de anul trecut jardiniere sa pun flori ... Vreau sa cresc si legume cam asta ar fi miscarea mea ca pe la sala sigur nu ajung sa "lucrez" la patratele ,sper ca miscarea care o sa o fac in grădina o sa fie de ajuns  sa ma țină in forma .... Cat despre program de Exerciții nu am putut niciodată sa ma tin deși am fost sportiva de performanța deci degeaba ma apuc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza buna,mamici frumoase! :*

Nu v-am mai scris de mult aici! Sorry! :(

Bun venit,Sanduta! Multa sanatate si sa cresteti mari!

 

Oana.. aceeasi problema si la mn. Suge vreo 2 h,cum il las jos.. plange. Daca ii dau lp pana 120 ml in cateva minute. Se ineaca,mananca lacom,se vede ca ii este foame. :(

Si.nu e ca nu mananc sau.nu beau sau nu ma odihnesc. Nici vb. Lapte curge dar e asa un alb tulbure.. nu asa definit. Nu doar laptele de inceput.. si dupa 10-15 min tot asa e. :(

Luni mergem la dr. Sa vedem ce zice si ea.

Revin mai tarziu! Ma asez la masa cu Stefan pana nu se trezeste micutul! :*

Week-end frumos sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Alinutza_mamicutza, si al meu a mai rarit scaunele, nu mai face de fiecare data cand mananca, noaptea rar mai face. Daca el nu da semne de agitatie cred ca poti sa mai astepti.

Bebe meu "a reusit" sa stea treaz de la 18 la 23 aseara, cand a adormit el am picat lata si eu, eu dedesubt si el pe mine, pt ca de 3 ori adormit pe mine si cand sa il pun pe pat ziceai ca e plin de spini, deodata incepea sa tipe, asa ca am dormit de la 23 la 2 cu el pe mine, cand m-am trezit aveam degetele inclestate de cum l-am tinut. M-a suzetat la greu, f putin a mancat, vroia la san saracu ca sa poata adormi presuspun, am incercat de vreo 2 ori sa ii dau suzeta, dar isi facea greata si o impingea catcolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema, la fel face si a mea cu suzeta. Si mai nou si cu bineronul. Pt ca ii dau si lp, profitam si noaptea o mai lasam cu mama, ca sa dorm si eu. Aseara la 4 m-a sunat mama ca fetei ii e foame si refuza biberonul. Am fost asa de fericita ca am si uitat de oboseala, de somn. I-am dat fetei san si a dormit pana la 7
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana.. aceeasi problema si la mn. Suge vreo 2 h,cum il las jos.. plange. Daca ii dau lp pana 120 ml in cateva minute. Se ineaca,mananca lacom,se vede ca ii este foame. :(

Si.nu e ca nu mananc sau.nu beau sau nu ma odihnesc. Nici vb. Lapte curge dar e asa un alb tulbure.. nu asa definit. Nu doar laptele de inceput.. si dupa 10-15 min tot asa e. :(

Si la mine e tot la fel....are o culoare transparenta si fiimea dupa ce suge jumatate de ora urla de foame, sotul din dotare zice ca e degresat si ma bate la cap sa ii dau lp ca doar nu pun cupilu la cura.

Eu fac comparatie cu prima fata la care laptele dupa 2 luni era galben si ramanea smantana dc ma mulgeam in pahar  [bib]

Asa ca ii ignor pe toti cei care se uita urat la mine ca dau lp la copil si nu ma chinui cu alaptatul; sanul e mai mult de alint si de sete.......plus ca dc noaptea ii dau san se trezeste din ora in ora si dc ii dau lp doarme de la 9 seara pana la 2, at mai papa 90 ml si doarme pana la 6 dimineata.....copil satul si fericit si mamica odihnita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza buna,mamici frumoase! :*

Nu v-am mai scris de mult aici! Sorry! :(

Bun venit,Sanduta! Multa sanatate si sa cresteti mari!

 

Oana.. aceeasi problema si la mn. Suge vreo 2 h,cum il las jos.. plange. Daca ii dau lp pana 120 ml in cateva minute. Se ineaca,mananca lacom,se vede ca ii este foame. :(

Si.nu e ca nu mananc sau.nu beau sau nu ma odihnesc. Nici vb. Lapte curge dar e asa un alb tulbure.. nu asa definit. Nu doar laptele de inceput.. si dupa 10-15 min tot asa e. :(

Luni mergem la dr. Sa vedem ce zice si ea.

Revin mai tarziu! Ma asez la masa cu Stefan pana nu se trezeste micutul! :*

Week-end frumos sa aveti!

Mami Stefi, aceleasi probleme cu lapticul le-ai avut si la primul copil?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...