Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 2


Recommended Posts

Neata!

Si al meu zambeste cand il distram, a zambit si la musafiri, nu numai la noi. Dar a si inceput sa planga altfel, are mai multe plansuri, depunde de cerinta :))) a inceput sa puna botic, sa isi rasfranga buza de jos, dar asta e numai de avertizare in caz ca nu fac ceea ce vrea, gen sa il iau in brate sau sa il plimb...mi-e drag tare cand face asa.

Pe aici s-a dormit la greu azi-noapte:22-2,2.30-6 (cu mici fataieli),6-9 (de la 8 l-am pus pe burta, ca ies mai usor parturile asa).

Bebe meu are 6 kg..cred ca trebuie sa modifice cumva astia valorile de referinta a cresterii copilului...sau sa adauge o rubrica noua :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 388
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai toata lumea facem in 18 aprilie ?? :))) ce frumos.

 

Remus zambeste de ceva vreme singur cu jucariile lui sau la vorbele mele sau reactii la altii oameni. Daca ma gandesc bine cam de vreo 2 saptamani. E tare dragut, ca si el face botic cand se supara. Mai nou cand se trezeste din cauza unui zgomot se supara si face botic si plange. E un scump :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Si al meu zambeste cand il distram, a zambit si la musafiri, nu numai la noi. Dar a si inceput sa planga altfel, are mai multe plansuri, depunde de cerinta :))) a inceput sa puna botic, sa isi rasfranga buza de jos, dar asta e numai de avertizare in caz ca nu fac ceea ce vrea, gen sa il iau in brate sau sa il plimb...mi-e drag tare cand face asa.

Pe aici s-a dormit la greu azi-noapte:22-2,2.30-6 (cu mici fataieli),6-9 (de la 8 l-am pus pe burta, ca ies mai usor parturile asa).

Bebe meu are 6 kg..cred ca trebuie sa modifice cumva astia valorile de referinta a cresterii copilului...sau sa adauge o rubrica noua :)))

Îl mai poţi tine în braţe? :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua ni sa spus invers ca e foarte bine sa botezi in post :)) fiecare cu gandirea lui.... Cat despre plâns se zice ca își cere botezul , asa a fost la prietena mea a botezat copilul mai devreme ca era prea agitat si plangea mult .

Skittles.. si eu am botezat primul copil cu o luna mai devreme decat era stabilit. Tot pt ca era agitat si plangea. Nu se odihnea nici ziua nici noapteaa.

Si dupa botez dormea de la 20-21 pana la 9-10 cu 2-3 treziri pt papica.

Si acum..chiar daca-i post..de-ar fi agitat,l-as boteza maine cel tarziu.

 

Acum na..fiecare le stie pe-ale lui. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama_stefi, noi avem de cand am iesit din spital tot felul de jucarii care suna. II plac foarte mult. Daca in prima saptamana nu prea le dadea atentie acum din ce in ce mai mult ii place cand le scutur. La prima lui jucarie, o rata galbena cu labute rosii, acum rade cand o vede.

 

Voi cum stati cu sughitul? Noi prost, se apuca de sughitat dupa masa si nu-i trece decat daca adoarme, rar de la sine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...