Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 2


Recommended Posts

La mine il ia sughitul dupa ce ragaie si uneori din cauza asta mai da si laptic afara.

Stiu ca de la 2 luni ei incep sa fie atenti la jucariile colorate si ii stimuleaza.

Skittles, si la noi de cele mai multe ori se uita pe pereti, la umbre, perdele, becuri. Astazi pt putin timp a dat atentie jucariilor de la salteluta de activitati, in rest cand il pun acolo isi intoarce capul si se uita pe pereti, nu la jucarii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 388
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu initial nu am vrut scoica si am tot cautat pe internet ce scaun de masina sa iau, dar pana la 6 luni, adica sa stea in fund, nu prea este scaun de masina, la pret decent, pentru bebelusi. Asa ca mi-am luat o scoica si asta de pe olx ca sa nu coste foarte mult ca nu o folosesc asa de mult. Am avut noroc, am gasit una nefolosita.

 

Da, Remus deja a facut 2 luni si trebuie sa mergem la vaccin. Ne-a chemat pediatra pe saptamana viitoare sa avem o discutie referitor la vaccin. La baiatul mare stiu ca am platit vaccinele astea, sa vedem acum ce ne spune.

 

Am fost si eu la ginecolog :))) dar nu mi-a dat prezervative si am fost dezamaghita :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Nu mai stiu daca aici am citit sau in alta parte, dar undeva am vazut asa: cei trei "S" care nu trebuie sa ne sperie la un nou-nascut sunt: Sughitul, Stranutul si Strabismul.

 

Al meu se uita uneori crucis... am inteles ca e ok in primele 3 luni, ca nu sunt muschii oculari dezvoltati cum trebuie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea sughita 1-2 ori pe zi şi o tine cam 15 min...îi mai trece la san...dar la un moment dat de enervează şi începe să plângă

Noi folosim cu succes scoică deocamdată în casa(în maşină până acum am folosit landoul,avem cărucior 3 în 1), doarme foarte bine în ea(are pusă pernuta şi păturică să stea cât mai intinsa) Aşa se şi obişnuieşte cu ea să ni avem probleme la un drum mai lung

Cruciş s-a mai uitat până la 6 sapt...acum şi-i controlează foarte bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...