Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 2


Recommended Posts

La noi programul de noapte e 22.30-23.00 până la 3.30-4.00 somn,papica, apoi iar dormim până la 6.00-6.30,papica din nou după care avem program de colici vreo ora,fără plâns, apoi ne jucăm un pic,mai dormin vreo juma de ora...papica şi apoi toată ziua program haotic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 388
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata!

Si eu trebuie sa hotarasc ce scaun de masina sa luam. In scoica am pus o paturica sa stea cat mai intins bebe, dar luni cand am fost cu masina la drum lung mai mult la mine in brate a stat.....

De unde ieri laudam pe bebe ce bine a dormit, azi-noapte a zis ca nehh...prea dormiti voi bine, ia sa va arat ca se poate si altfel...asa ca de pe la 3 s-a tot fatait, strans din picioruse, agitat, ba cu un ochi deschis, ba cu ambii, pe la 5.30 era treaz de-a binelea si ii aratam ce mai avem noi prin camera :)) si de-abia la 7 a adormit cum trebuie. Ieri nu am baut ceai de nici un fel si s-ar putea de asta sa fi fost asa agitat de la burtica, nu reuseste sa faca parturile. Acum fug sa iau micul dejun, ca nu se stie cand are de gand sa se trezeasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu l-am pus acum in scoica, pe o paturica, si vad ca e linistit... se uita pe pereti, analizeaza camera, asa am putut si eu sa-mi spal vasele la bucatarie si sa aerisesc dormitorul, ca stam in sufragerie. 

 

Ma gandesc ca mai mult de jumatate de ora sa nu il tin in scoica, nu? Voi cat ii tineti, daca ii tineti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu l-am pus acum in scoica, pe o paturica, si vad ca e linistit... se uita pe pereti, analizeaza camera, asa am putut si eu sa-mi spal vasele la bucatarie si sa aerisesc dormitorul, ca stam in sufragerie.

 

Ma gandesc ca mai mult de jumatate de ora sa nu il tin in scoica, nu? Voi cat ii tineti, daca ii tineti?

Cica nu e indicat mai mult de o ora jumatate.

Eu dimineata il pun pe salteluta de schimbat de pe masina de spalat si asa ma spal pe dinti, pieptan, cateodata apelez si la sfantul foen ;))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EU in scoica am pus o perina mica si peste o patura si sta mult mai intins decat in pozitia normala. Plus ca mai indrept stoica, adica o ridic din fata si pun un prosop sub ea, astfel ajunge scoica ca un patut, bebelusul stand intins pe spate si nu se mai poate sprjinii pe picioruse sau fund, Fac asta doar cand adoarme acolo.

Eu il pun ma mult deo ora jumatate asa, il duc cu mine in bucatarie, il duc in sufragerie. Sta in medie cam 3 ore pe zi, dar nu in continuu.

 

In masina, eu conducand, scoica e langa mine pe scaunul din fata. Plange cateodata dar dupa se linisteste singur. Prima data cand am mers asa a plans vreo 5 minute dar tot am vorbit cu el si s-a linistit. Cred ca s-a obisnuit.

 

Noi avem un program deja al meselor:

dimineata incepe la 7, cand ne trezim si pe la 7,30 - 8,00 papam;

de la 8,00-9,00 sau 10,00 stam la povesti

de la 10,00 la 12,00 - somn

la 12,00 - disperat vrem mancare

apoi sta treaz, pana iesim afara la 12,30  sau 15,00 si doarme pana la 17,00 cand ne intoarcem. Daca nu iesim afara nu doarme adanc ci numai cate o jumatate de ora din cand in cand.

la 17,00 mancam disperat

pana la 20,00 stam la povesti, somn numai cate 15 - 30 minute

stam treaz pana la 22 cand adormim

ne trezim intre 3,00 si 4,00 si papam

 

Si este asa deja de mai mult de o saptamana. Mici modificari daca are colici sau avem musafiri si nu-i place galagia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...