Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 388
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cosmina felicitări ptr micul crestin.

Ionella si noi tot trei sapt mai avem, abia aștept momentul, suntem in mari pregatiri.

Îmi pare rău ptr puiuții cu dureri de burtică, noi avem deja o sapt fara dureri; am observat ca o durea rău când amestecam san cu lp, de când a înțărcat Fulga si papa doar lp e mai linistita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu avem colici. :))) sunt super multumita. Face caca linistit si barturi mai tot timpul.

 

Dormim si noi mult: dimineata de la 9 la 12 - 3 ore, dupa masa de la 14 la 17 - 3 ore, si apoi seara de la 20 la 24-4 ore, 0 la 4 - 4 ore, 4 la 7 - 3 ore. Deci ziua 6 ore si noaptea in continuu, bea lapticul cu ochii inchisi, cand se foieste deja eu sunt pe faza si ii dau papica.

 

Ce frumos ca l-ati imbracat in costum popular :))) super idee. Noi mai avem de ales modelul de tort, inca nu stiu cum sa-l fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf... De cand ii dau san ziua, Ilinca nu mai doarme aproape deloc. Tare mi-e ca intarc si o trec pe lp, ma tot gandesc ca nu se satura de la san :(

Nu trebuie sa te opresti din alaptat, poti sa-i dai dupa san circa 30 ml lapte praf sa vezi daca e mai ok. Oricum nu trebuie sa te opresti din alaptat daca ai lapte, el trebuie dat copilului in orice forma. Ca sa fii tu mai linistita sa poti face lapte bun si el sa nu se mai sufere atat, poti sa-i dai un pic de lapte praf.

 

Baiatul meu mea si lapte de san si lapte praf. Iti spun din experienta ca nu refuza sanul daca ii dai lapte praf.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața, mămici:) Cum ați dormit? Sper ca ați avut o noapte liniștită.

Andreutza, draga de tine. .. Voi cum ați dormit asta noapte?

Cosmina, :))) iti dai seama ce puternic sug, ce putere au puiii noștri? :)

Sanduta, sunteți foarte tari că nu aveți colici, fericiților! !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am dormit foarte bine de la 23 pana la 4:30 dimineața iar de atunci doarme pe burta mea ca ne doare puțin burtica .

Eu am observat ca bebe se linisteste cel mai bine la mine, chiar si cand ii vorbesc ma caută si se opreste din plâns ...

Alinutza ai încercat poziția aia care zicea Ema ieri ? E foarte buna cand au colici te chinui ca trebuie sa stai in picioare dar funcționează nu il mai doare pe bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...