Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Lili sa stii ca si eu ma gandesc de ceva timp la asta , eu depun dosarul saptamana viitoare si voi opta tot pentru un an din motive financiare iar pe David habar n-am cu cine il voi lasa. Ne gandim la bona dar imi e teama, vreau pe cineva ok, cu recomandari ca la cate aud ca se intampla cu bonele ma cam ia durerea de cap.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata mamici!

Si eu depun luna viitoare dosarul pentru indemnizatie si optez tot pt un an, tot din motive financiare :( desi stiu ca trece repede timpul, nu vreau sa ma gandesc deocamdata la momentul cand va trebui sa ma intorc la munca si la persoana cu care va ramane micuta. Sper totusi sa fie una din bunici si sa nu fie nevoie de bona.

 

Noi astazi vrem sa iesim putin, sa facem piata si sa gatim ceva bun pentru tati :)

 

Tin sa va anunt ca de azi ma apuc de partea de mentinere a dietei Rina. Sa vedem ce o sa iasa :) plec de la 68 si visez sa ajung pana in iulie la 57-58.

 

Va pupacesc! Zi linistita sa avem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona noi am fost deja afara. I-am dus pe cei mari la scoala. Ne-am intors,am pus o masina de rufe la spalat,am calcat rufele uscate si mi-am baut cafeaua.

Acum piticul doarme cu tzatza in gura. Astept sa adoarma de tot sa merg sa fac curat in bucatarie si ceva de mancare. Ma gandeam la niste snitele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, mamici si bebici! Am avut o noapte linistita. Ilinca s-a trezit la 4 si apoi la 8. Nimic in plan pentru azi. Doar rutina zilnica- putina curatenie, ceva de mancare... Am uitat diseara merg la dentist pentru un detartraj. Am gingiile cam inflamate din timpul sarcinii cand imi sangerau. O zi buna sa aveti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am optat pentru 2 ani, dar o sa ma intorc la serviciu la 1 an si 1 luna. Ma gandeam ca daca incep la 11 luni, apoi urmeaza sarbatorile de iarna si zile de concediu pauza, asa ca am ales varianta aceasta.Plus ca incepe fata cea mare clasa zero si o perioada voi putea sa merg eu cu ea lascoala dupa care vomm cauta optiuni. La mine o sa stea soacra cu cea mica.

Cami si eu am facut detartraj, aveam la tartru ceva de speriat dupa sarcina.

Noi ieri am iesit afara, si nu ne-a plouat, in schimb astazi suntem consemnati la domiciliu.

O zi frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata drageloŕ. Imi este dor sa vb cu voi darnu prea am timp, insa printre picaturi va citesc. Elena bine ai venit si la multi ani sanatosi sarbatoritilor.

Partea cu dormitul in patut si cu nepusul pe picioare a cam cazut, incerc sa fac tot ce ii facea soacra mea....dar nu prea da rezultate, cred ca Vlad o stia pe buni de teama :)). Ea ii imobiliza manutele si piciorusele intr-o paturica si apoi il legana putin in brate si el adormea. La mine tipa si urla si se agita pana isi scoate singur mainile...mai in gluma mai in aerios i-am spus sotului sa mearga sa ii scoata o poza cu buni in marime naturala sa o punem langa patutul lui poate asa se mai linisteste.

Ieri am fost la dr de familie sa vedem daca putem sa ii facem vaccinul de 2 luni, eram sigura ca nu o sa o las sa il faca, mi se parea putin fornait si am zis sa il amanam. Dar socoteala de acasa....are 6160 kg si nu e deloc racit, am avut numai laude de la dna dr. Asa ca ieri am facut vaccinul si aseara...diatractie, a plans aproape non stop, am pus comprese cu apa, cu lamaie, si apoi cartof la piciorus. A adormit 3 ore cu intreruperi, a facut febra si i-am bagat supozitor. Sunt moarta de oboseala si el acum nu prea are chef de somn, a mai dormit de la 8.30 la 11 si acum se mataie langa mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...