Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Şi pe fetiţă alexia, ce sa vă spun în mare uneori sunt cu nervi la pământ dar mă ridic trebuie sa i fac mari pe pitici, în mare am pus botezul pe 25 aprilie, abia aştept nu am timp de nimic abia am fugit acu 2 sapt 2 ore în cora şi i am last cu bunicii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Afară nu prea am ieşit cu ei decât de 3 ori îmi e destul de greu prefer sa i îmbrac şi sa deschid geamu zilnic

Cu vladut am fost de 4 ori internată cu tahicardia lui şi e sub tratament şi mergem săptămânal la budimex la control sapt viitoare tre sa merg cu amandoi şi eu nu le am făcut vaccinul de 2 luni încă abia peste 2 sapt am voie sa l fac şi vor avea 3 luni şi o sapt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi! Fac si eu prezenta cu scrisul :) ! Ieri am fost de am depus si eu dosarul de indemnizatie! Eu am ales varianta de stat acasa cu bebe 2 ani, pt ca asa imi vine mai bn financiar! Astazi asteptam ceva prietene in vizita..si sper sa am o zi relaxanta!

  Bebitza a avut ieri o zi foarte agitata, culminand seara cu ceva tipete necontrolate si plansete destul de lungi, dar dupa aia a dormit de la 22.30 s-a trezit doar o data la 5.20...dupa care nu prea a mai dormit..mai mult s-a foit! Abia astpet sa aiba si ea un somn mai linistit, in care sa nu mai tresara atat!

 Pt mom ne lupatam cu o iritaie uratica care i-a aparut la gat..cred ca de la traspiratie combinata cu miscarea continua a capului stanga dreapta! Sper sa ii treaca repede ca sigur e foarte deranjanta si pt ea!

 Sa aveti o zi frumoasa..cu copii linistiti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, vad ca toata lumea opteaza pentru 1 an cu exceptia Geutei si toata lumea se teme de bone si crese. Vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda. La noi din pacate pica statul cu bunici, una e in provincie si cealalta nu are cum sa stea.

Aveam in plan curatenie pentru azi dar n-am facut mare lucru pana acum, David e cam marait si a stat lipit de mine . Abia a dormit mititelul 30 min de azi dimineata si pana acum . Am bagat o masina la spalat, vreau sa mananc ceva si mai vedem.

De gatit? Nici eu nu am idei, sotul zicea ceva de niste paste dar sa vedem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, ce active ati fost...imi place!

 

Am fost ieri cu Matei sa depun dosarul pentru indemnizatie. Noroc ca m-au lasat doua mamici sa intru mai repede, ca erau cel putin 30 de grade si el era si in wrap, lipit de mine si transpirat nevoie mare. Eu ales varianta de 2 ani, timpul trece extrem de repede si nu stiu daca voi mai avea ocazia sa stau cu piticul asa mult vreodata. La noi parintii mei stau in Buzau, iar socrii mei stau la 10 min de noi dar lucreaza inca si nu pot sta cu piticul. Asa ca pentru noi cred ca asta e varianta potrivita. Vrem sa il inscriem la cresa la anul si la 1 an si 9 luni sa inceapa. Daca e ok ma intorc atunci la lucru, daca nu la 1 an si 11 luni.

 

Azi am fost la vaccin. A fost zambaret si cuminte. Cand l-a intepat a plans si apoi a adormit in drum spre casa. A mancat, i-am 2,5 ml de Panadol si acum motaie langa mine. Temperatura este 37,3, sper sa trecem usor peste zilele astea.

 

Are 5800 gr si 60 de cm, nu degeaba ma dor pe mine bratele daca il tin ceva mai mult in brate.

 

Monik, eu nu prea am mai gatit. Aseara am fost in Lidl si am luat un iepure care a sfarsit la cuptor intr-un sos de bere si impanat cu usturoi. Azi vreau sa fac niste taitei chinezesti cu legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu idei de gatit mancare.De cand cu bb m-am plafonat.Prefer sa fac ceva sa iasa repede,nu e loc de pierdut vremea.Oricum eu gatesc doar seara cat sta tati cu baiatul,ziua nu azm nici o sansa.Abia de reusesc sa imbuc ceva si apoi sa spal vasele si sa fac putina ordine in bucatarie.Al meu doarme iepureste maxim 30 min dupa ce papa.Apoi tre sa fug ca mi-e teama sa nu imi bata vecinii la usa.

Baam,ma bucur ca ai reusit printre firimituri sa ne mai scrii cateva randuri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...