Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deci, sectorul 4...sper sa fie un caz izolat.

 

Rallbog, nepoata mea este la cresa, in sector 3 si sunt f multumiti de ea. Tot acolo il vom inscrie pe Matei avand in vedere ca stam la 10 min de mers pe jos de ea.

 

Este situata in spatele blocului Potcoava. Ingrijitoarele / ok, meniul la fel. Sunt 3 mese si 2 gustari si costa 13 Ron/zi; copiii pot sta intre 7-18. Acum daca locuiesti in sector 5, nu stiu cat de mult te ajuta varianta de sector 3.

 

Dragelor, ai vostri copii dupa vaccin au mancat mai rar si mai putin? Pana acum astaam observat; temperatura ok si marait din plin, dar macar de-ar fi asta tot....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babymelon,al meu dupa vaccin in seara aceea a plans in timp ce manca,era pt prima data cand facea asta si cu greu a terminat biberonul.Doar ca la el treaba cu plansul s-a tot repetat vreo 2 sapt asa ca nu stiu daca vaccinul a fost de vina.

El marait e de felul lui,in special seara.Azi mi-a facut o surpriza si a dormit 2 ore la amiaza.Cred ca l-a influentat vremea de afara.Mi-am odihnit si eu creierasul ca tare mult ma solicita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna, dragi mamici!

Haideti c-am recupert si eu. A fost asa frumoooos la munteeeee!!! oh, ce-mi place sa merg la restaurant si sa nu gatesc, ca eu, deh, am de hranit un puradel infometat serios. Eu am mereu ciorba: de curcan, vacuta, pui, peste, galuste, taitei si, evident, cand n-am timp, minunata si salvatoarea supa crema de legume cu crutoane (adica paine bagata la prajitor :)) ) Felul doi e format din friptura de pui/curcan la cuptor, la care pun diverse garnituri: mamliga, cartofi la cuptor, ghiveci calugaresc (fara vinete), dovlecei pane, ardei copti, spanac; fac la maxim 3 zile dulciuri de casa, inclusiv torturi si cozonaci fara framantare, iar cand n-am timp, trantesc diverse budinci pe baza de oua, lapte, branza si adaug ce gasesc prin frigider.

Simonika, ma bucur mult ca nu va luptati cu o forma grava de reflux!

La multe lunite sarbatoritilor!

Felicitari ralbog pentru botez!

Bun-venit fetelor noi!

Daisy eu i-am facut fetei doar tbc-ul si, la 8 saptamani, hepatita b. Acum, la 3 luni vorbesc cu pediatra, ca ea nu-i de acord sa-l facem pe cel de la stat si tind sa merg pe mana ei. Daca nu vaccinezi feciorul pana pe 19, iti zic ce-am decis :)

 

Fetele din Bucuresti care stau 1 an acasa, v-o pot recomanda eu pe bona care-i acum la noi ca a lucrat ca ingrijitoare in gradinita, e foarte atenta cu baiatul nostru, e curata si ordonata (se ocupa si de menaj), are 2 copii micuti de 3 ani si 4 ani si 8 luni. Doar ca inca n-o las sa plece, ca-s multumita de ea, mai ales ca eu lucrez in domeniul supravegherii video si am totul monitorizat asa ca stiu ca se comporta bine cu baiatul si in lipsa noastra. Sotul vrea sa dam baiatul la gradinita in mai, dar eu l-as mai tine pana-n august septembrie...deci, pana atunci nu renunt la ea :) oricum, sa-mi aduceti aminte cand si daca vreti bona. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralbog foarte tare sotul tau cu replica  [:-)))]

La mine nu a avut pitica nicio reactie la vaccin dar in locul acela i-a ramas o galmita  [smulgpar] pe care o masez usor la baita.

Fetelor care ati facut cezariana, la cat timp avem voie sa facem sport? Eu stiam ca dupa 6 luni. Vreau sa scap de burtica asta inestetica fix deasupra operatiei. Am si eu piticii mei  [batcap]

in rest ma bucur nespus cand vad atata activitate aici. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa recapitulez: pitica s-a trezit la 4 si la 8. Acum doarme iar. Eu voi sta 2 ani acasa nu ma grabesc la servici abia am timp sa ma ocup si de cea mare. Sap viitoare depun actele pt indemnizatie si alocatie. Cele care ati depus dosarele trebuie sa mergem personal ? Eu intentionez sa il trimit pe sot. Sa aveti o zi buna cu bebelusi mancaciosi si veseli!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici!
Mai stit alunitele alea mici care aparusera pe timpul sarcinii/ La mine au disparut, am constatat asta ieri.

La noi s-au intors colicile in forta, aseara am avut iar show, a adormit la 11, s-a trezit la 2 si la 5-6.

ieri mi-a mancat foarte prost, prevad ca nici azi nu o sa se rupa cu mâncatul, de la 6 azi dimineata pana acum a mancat abia 60 ml, in rest imi impinge biberonul cu limba. Va spun diseara la 12 cat a reusit azi sa pape. Asa imi face mereu când are colici, mananca putin, iar eu disper. [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...