Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

La multe lunite Camicos!

Erika cum mai e flacaul? Il mai chinuie colicii? Sper sa s-a mai linustit.

Mai eu nu am calculat niciodata cat doarme al meu pitic. Dar acum ca ati scris despre asta am socotit si eu. Si a iesit cam 9-10 ore pe noapte. Iar ziua daca iesim doarme si 3-4 ore. Daca stam in casa doarme cam 2.

Iar de trezit eu nu il trezesc niciodata. Chiar daca adoarme inainte sa-i fac baie. Nu pateste nimic daca nu il spal o zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multe lunisoare Camicos!!

Nici eu nu am calculat niciodata cat doarme, dar acum ca ati deschis acest subiect m-am apucat si eu de adunat si ne iasa tot cam 14 ore din 24 :)..daca ne plimbam ziua afara poate mai mult cu ~2ore, deci 16..

eu baie ii fac in fiecare zi, dar nu avem o ora fixa..cand se trezeste dupa somnul de amiaza ii fac baie, asta poate fi la 19.00, dar si la 21.30...oricum, nu cred ca este o problema daca se sare peste baita o zi doua... eu oricum nu l-as trezi pentru asta :)

in Germania se recomanda sa se faca baie la bebelusi o data pe saptamana, iar in rest sa se spele doar cu un burete sub brate, dupa urechi .si pe unde mai transpira..dar baie baie sa se faca doar o data pe saptaman.. (mi se pare totusi cam putin o data pe saptamana..)

Eu am o alta intrebare tot referitor la somnul profund al bebeilor..cand va adoarme la san..ii treziti sa ragaie?? Ca eu da si cateodata se trezeste de nu mai vrea sa adoarma...

 

Fly, cum a fost la doctor, ieri?

Erika, sper sa fie o perioada scurta de colici si sa se termine cat mai repede!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele,

 

Ma bucur ca ați scris mult, mi a luat ceva sa ajung la zi.

 

La multi ani sărbătoriților si bun venit noilor membre.

 

Am calculat acum si eu si teroristul meu si tot 13-14 imi ies

 

Azi mergem si noi la vaccinul de 2 luni, sper sa fie bine,la primul a fost ok

 

Eu noaptea nu l pun sa râgâie decât daca e treaz,in rest il pun înapoi in pătuț si nani

 

Dosarul il depun si eu mâine. Sper sa fie ok,

Eu tot pt. Un an optez si o s-o pun pe mama sa iasă la pensie mai devreme, prefer sa i dau ei 5 mil decât unor străini.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vev eu am mers impreuna cu sotul si ci bebe sadepunem dosar6l, l-am lasat pe el in mas7na cu bebe si m-am prezentat eu la ghiseu. Doamna ee acolo mi-a dat sa mai completez ceva acte si mi-a spus ca puteam trimite si sotul ca nu era problema. Din cate am mai auzit si pe la alte fete, tot asa au trimis sotul la depus actele. Personal tre sa te duci cu minim 5 zile inainte sa incepi serviciu pentru acei 500 lei, sau cel putin asa mi-a spus duduia de la sectorul 3.

 

Aristica pe mine ma intereseaza bona de care vorbeai, mai ales ca are recomandare. Eu vreau doar sa stea cu copilul, sa ii dea mancare si sa aibe grija de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici, ce faceti, ce fac bebeii?

Noi azi am fost la ultima sedinta de kineto, de acum inainte facem masaj acasa si se ocupa mami si tati.

De vreo 2 nopti parca stam mai bine si cu somnul, adoarme pe la 23:00 - 24:00 si se mai trezeste pe la 4 , o repriza scurta de tzitzi si iar somn pana la 6 -7 dimineata. Nu vreau sa ma bucur inca dar bine ar fi sa ramana asa, parca sunt alt om.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragi mamici.

Elena....am fost la dr. A facut si vaccinul, desi era programat pe 11 martie, dr a spus sa nu amanam prea mult. Reactii nu a avut decat ca a fost agitat.

Despre fata lui....care intre timp s-a vindecat mai are putin pe frunte scortos a spus dr. ca nu e dermatita si mi-a dat Triderm sa ii dau 5 zile. Nu mai mult . La greutate a luat 700 grame intr-o luna fara 3 zile dr a spus ca se putea si mai bine....se astepta la mai mult. Si 1 cm. Drept urmare are 5390 grame si 60 cm. S-a nascut cu 3800 grame si 52 cm. Acum are 2 luni si 8 zile.

A iesit dun maternitate cu 3700 g.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...