Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Si noi am fost afara, bebica a adormit dupa vreo 10 minute si a dormit 2 ore cat am stat afara plus o ora in casa, ceea ce pt noi e noutate. Deci, a stat fata 3 ore intre mese. Ma declar o fericita, in timpul asta am avut timp sa fac ceva de mancare si sa si mananc.

Vestea buna e ca m-am lamurit clar ca nu e vorba de greva suptului, ci pur si simplu nu mai vrea atat de des cum ii dadeam inainte si se enerveaza daca incerc. Sunt foarte fericita ca nu avem nici o problema.

Acum ca se tot anunta vreme de primavara o sa putem iesi mai mult afara, si in felul asta o sa putem face cat de cat un program de somn si pe timpul zilei.

Va pup! S-a trezit bebica mea si are chef de zambete :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma alatur si eu plimbaretelor [flo2] ! Am fost si noi afara 1 ora jumate...timp in care a dormit! Acum sta la ea in patut si descopera caruselul(il are mai demult, dar pana acum nu prea a interesat-o)! Cu papa..si eu zic ca stam bine...manaca ziua ceva mai des..si noaptea are o trezire sau 2.. dar in fiecare dimi imi da desteptarea pe la 6.30-7.00...dupa care mai doarme numai pe la ora 11.00! Si a mea e moracanoasa daca sta treaza mai mult de 2 ore..da nu am nici o sansa sa o adorm cand da semne de oboseala! Abia astept sa mergem si noi la vaccinul de 2 luni(dar asta abia dupa 01.03), ca sa stiu ca am scapat de el, si ca sa o cantareasca si sa o masoare ca sa ne dam seama daca mergem bine cu alaptatul excusiv, sau e nevoie de supliment!

Am fost si la controlul de 6 sapt..se pare ca sunt ok...mi-a dat unda verde si pt distractie la orizontala..dar imi e cam teama de cum va fi prima oara(iar sotul este destul de nerabdator)..sper doar sa nu fie asa nasol cum am mai auzit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

smona_leu, ai stat cumva in Leu, in timpul facultatii?...eu am stat [soricel] sper sa ai parte de ceva odihna noaptea asta.

fetele, noi am fost in parc si-n gradina zoologica, iar maien si poimaine ne plimbam prin Sinaia.

La noi, Agnes nu sta treaza prea mult, c-a invatat sa adoarma chiar si cand are frate-sau crize de personalitate (adica Nu-uri repetate, tipate, ragete, arunca diverse obiecte...chestii serioase [:)] )

Maine noapte sunt curioasa sa vad cum dormim toti 4 in aceeasi camera. am solicitat baby coat. o sa vedem.

 

pupici [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti mamici?

Noi am facut baita si acum luam masa de seara, poate si adormim un pic.

Mamici de baieti , ce parere aveti despre decalotare? Parerile sunt impartite, am citit destul de mult despre subiect si eu tind sa nu-l decalotez dar sotul vrea sa o facem ca nu e ok sa-l lasam asa. Are si argumente ca fratele lui nu a fost decalotat si a trebuit intervenit chirurgical cand avea vreo 5, 6 ani.

Asadar voi cum procedati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vev ma bucur ca tr-ai linistit si ca ati avut o zi buna.

LoryAndre si mie mi-a recomandat dr cezarett dar am hotarat sa nu le iau. Folosesc prezervativul cateva luni.

Aristica deci aveti prima voastra iesire im 4. Bravo! Sa va distrati si sa va intoarceti odihniti.

Simona-leu eu am mai scris ca nu il voi decalota pe Vlad. Nu am facut-o nici la baiatul cel mare si nu a avut probleme niciodata.

Erika voi ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara, mamici! a adormit bebe si am si eu timp de discutii, e asa agitat de la un timp, abia astept sa-l botezam desi mai e pana in aprilie. LoryAndre, cum adica e cam naspa prima oara? eu am 10 sapt de cand am nascut si tot nu pot sa fac ceva:) parca am asa o teama si nu stiu de ce! Iau anticonceptionale de o sapt si parca mi-a trecut pofta de mancare, eram nesatula:). nici cand am fost gravida n-am mancat atat. Bebicii vostri fac caca verde si mai tare asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...